VIDEO Liverpool uštedril Citizens prvú prehru v sezóne: Šláger rozhodol Mohamed Salah

Mohamed Salah oslavuje gólMohamed Salah oslavuje gól Zdroj: SITA/AP/Peter Byrne/PA

LIVERPOOL - Futbalisti FC Liverpool vyhrali v nedeľnom šlágri 11. kola Premier League nad Manchestrom City 1:0.

Domáci triumfovali v najvyššej anglickej súťaži prvýkrát od augusta a úradujúcemu majstrovi uštedrili prvú prehru v tomto ligovom ročníku. "Citizens" sú v tabuľke na druhej priečke, na lídra Arsenal strácajú štyri body. Liverpool je priebežne ôsmy.

V prvom polčase si vytvárali šance obe mužstvá, Alisson aj Ederson však boli spoľahliví. V 53. minúte skóroval za hostí Phil Foden, no gól neplatil po konzultácii so systémom VAR. Ten odhalil na začiatku útočnej akcie faul Erlinga Haalanda na Fabinha.

Duel napokon rozhodol v 76. minúte Mohamed Salah, ktorý išiel do úniku po spracovaní dlhého centra od Alissona. Domáci tréner Jürgen Klopp obdržal v napätom závere červenú kartu, jeho zverenci však udržali tesný náskok.

FC Liverpool - Manchester City 1:0 (0:0)
Gól: 76. Salah

Viac o téme: FC Liverpool Manchester City Mohamed Sahal