Slavia naďalej ťahá šnúru bez prehry: V zápase českej ligy deklasovala Opavu

Na snímke vpravo rumunský stredopoliar Slavie Nicolae Stanciu oslavuje gól Na snímke vpravo rumunský stredopoliar Slavie Nicolae Stanciu oslavuje gól Zdroj: TASR/AP/Petr David Josek

PRAHA - Futbalisti Slovácka zvíťazili v nedeľnom zápase 24. kola najvyššej českej súťaže nad Baníkom Ostrava 2:1. Slovenský zadák Patrik Šimko odohral za Slovácko celých 90 minút, v 54. minúte si strelil vlastný gól. Jeho tím je v tabuľke na štvrtej priečke, ktorá znamená účasť v budúcom ročníku Európskej ligy.

Pražská Slavia zdolala Opavu 4:0 a suverénne vedie ligu o 16 bodov pred Spartou, ktorá iba remizovala 0:0 v Českých Budějoviciach. "Zošívaní" v tejto ligovej sezóne ešte nenašli premožiteľa, na konte majú 64 bodov za 20 výhier a štyri remízy. Okrem toho postúpili už do štvrťfinále Európskej ligy.

sumáre - 24. kolo:
SK Slavia Praha - SFC Opava 4:0 (1:0)
Góly: 45.+4 Kuchta, 53. Stanciu (z 11 m), 64. Holeš, 78. Dorley - 52. Kulhánek, ČK: 22. Sima (Slavia)
/T. Digaňa odchytal celý zápas, K. Mondek (obaja Opava) nastúpil v 66. minúte/

SK Dynamo České Budějovice - Sparta Praha 0:0
/L. Skovajsa odohral celý zápas, K. Mészáros hral do 77. min - D. Hancko odohral celý zápas/

1. FC Slovácko - Baník Ostrava 2:1 (2:0)
Góly: 20. Daníček (z 11 m), 26. Kohút - 54. ŠIMKO (vl.)