VIDEO Hanckov gól Sparte na výhru nestačil, Jurečka polčasovým hetrikom zariadil obrat Slovácka

Dávid Hancko a jeho gólové oslavyDávid Hancko a jeho gólové oslavy Zdroj: Profimedia

PRAHA - Futbalisti Slovácka zvíťazili v 2. kole nadstavbovej časti českej ligy v skupine o titul nad Baníkom Ostrava 3:1 vďaka hetriku striedajúceho Václava Jurečku v druhom polčase.

Slovenský reprezentačný obranca Dávid Hancko prispel gólom k remíze Sparty Praha s Hradcom Králové 1:1, keď v 52. minúte premenil pokutový kop.

V skupine o 7.-10. miesto Mladá Boleslav zdolala České  Budějovice 1:0, Liberec prehral s Olomoucom 0:2.

skupina o titul:

Sparta Praha - FC Hradec Králové 1:1 (0:0)
Góly: 52. HANCKO (z 11 m) - 66. Leibl
/D. Hancko odohral celý zápas, L. Haraslín (obaja Sparta) hral do 68. min a dostal ŽK/

1. FC Slovácko - Baník Ostrava 3:1 (0:1)
Góly: 55., 70. Jurečka a 90+4. Jurečka (prvý z 11 m) – Ji. Klíma
/P. Šimko hral od 78. min - L. Almásyi hral od 58. min, V. Budinský hral od 86. min/