VIDEO Slovenský hrdina odvrátil ďalšiu prehru Jablonca: Považanec zažiaril v Česku dvomi gólmi

Jakub PovažanecJakub Považanec Zdroj: Profimedia

PRAHA - Futbalisti Slavie Praha zvíťazili v sobotňajšom zápase 18. kola českej najvyššej súťaže na ihrisku FK Pardubice 2:0 a potvrdili post lídra tabuľky. Pre druhou Plzňou, ktorá má zápas k dobru, majú štvorbodový náskok.

Slovenský futbalista Jakub Považanec prispel dvoma gólmi k remíze Jablonca so Zlínom 2:2. Domáci prehrávali 0:2, ale vďaka dvom presným zakončeniam Považanca zabodovali po troch prehrách za sebou.

Hráči Baníka Ostrava triumfovali na ihrisku Teplíc 5:0, keď všetky góly zaznamenali v druhom polčase. Duel medzi Slováckom a Sigma Olomouc sa skončil remízou 0:0.

česká liga - 18. kolo:

FK Pardubice - SK Slavia Praha 0:2 (0:1)
Góly: 19. Jurečka (z 11 m), 90.+6 Olayinka, ČK: 90. Ousou (Slavia) po 2. ŽK
/I. Schranz sedel na lavičke, J. Hromada hral do 68. minúty - V. Budinský bol na lavičke náhradníkov/

FK Jablonec - FC Trinity Zlín 2:2 (0:1)
Góly: 58. a 72. POVAŽANEC – 20. Čanturišvili, 52. Fillo
/J. Považanec a J. Surovčík odohrali celý zápas - M. Rakovan a M. Hlinka hrali celý duel, Balaj nastúpil v 89. minúte a dostal ŽK

FK Teplice - FC Baník Ostrava 0:5 (0:0)
Góly: 51. Klíma, 64. Cadu, 79. Kaloč, 83. Boula, 90.+4 Lischka

1. FC Slovácko - SK Sigma Olomouc 0:0
/P. Šimko bol na lavičke náhradníkov - D. Ventúra hral do 90.+2 min, L. Greššák nastúpil v 90.+2 min, T. Digana sedel na lavičke

Viac o téme: SK Slavia Praha Jakub Považanec FK Jablonec FK Pardubice FC Trinity Zlín