Sevillu spasil víťazným gólom Ocampos: Španielsky klub sa priblížil vedúcemu Realu na päť bodov

Futbalista Lucas Ocampos zo Sevilly sa teší z góluFutbalista Lucas Ocampos zo Sevilly sa teší z gólu Zdroj: TASR/AP/Angel Fernandez

MADRID - Futbalisti FC Sevilla uspeli v pondelňajšom stretnutí 19. kola najvyššej španielskej súťaže na pôde Cádizu 1:0. Jediný gól strelil v 58. minúte argentínsky útočník Lucas Ocampos.

Sevilla sa na druhom mieste tabuľky priblížila vedúcemu Realu Madrid na päť bodov a odohrala o zápas menej. Athletic Bilbao zvíťazil na ihrisku Osasuny Pamplona 3:1 zásluhou hetriku španielskeho stredopoliara Oihana Sanceta. Villarreal na domácom trávniku zdolal Levante 5:0. Už do polčasu viedol rozdielom triedy, keď sa presadili Boulaye Dia, Pau Torres a Gerard Moreno.

Po zmene strán pridal štvrtý zásah Manu Trigueros a výsledok stretnutia uzavrel v 79. minúte opäť Moreno. Villarreal natiahol víťaznú sériu v lige na štyri zápasy a poskočil na ôsme miesto, Levante je posledné a v tejto sezóne ešte nezvíťazilo.