VIDEO Ani Valjent tomu nezabránil: Barcelona odkliala Camp Nou a posunula sa za Real

Gólové oslavy futbalistov BarcelonyGólové oslavy futbalistov Barcelony Zdroj: SITA/AP/Joan Monfort

BARCELONA - Futbalisti FC Barcelona vyhrali v nedeľnom súboji 34. kola španielskej La Ligy doma nad RCD Mallorca 2:1 a posunuli sa v tabuľke na druhé miesto pred Sevillu. Na andalúzsky tím majú štyri kolá pred koncom súťaže dvojbodový náskok. Slovenský obranca Martin Valjent odohral za hostí celý zápas.

Barcelonu poslal v 25. minúte do vedenia Memphis Depay, na 2:0 zvýšil po prestávke Sergio Busquets. V 73. minúte rozvlnil tretíkrát sieť Ferran Torres, no gól mu po zásahu VAR neuznali pre ofsajd. Hostia v závere dokázali už len skorigovať na 1:2 zásluhou Antonia Railla. Katalánci sú blízko istoty účasti v Lige majstrov 2022/2023, pred piatym Betisom Sevilla majú deväťbodový náskok, súper má však zápas k dobru. Mallorca po prehre figuruje na 16. priečke, od pásma zostupu ju delí bod.

Gólové oslavy futbalistov Barcelony Galéria fotiek (9) Zdroj: SITA/AP/Joan Monfort

Elche remizovalo s CA Osasuna 1:1. Bod domácim zaistil útočník Pere Milla, ktorý vyrovnal v 84. minúte.

Granada hrala so Celtou Vigo takisto nerozhodne 1:1. Po tom, ako Antonio Puertas poslal loptu do vlastnej siete, zachránil domácim remízu Luis Milla v nadstavenom čase. Granada bojuje o udržanie sa v najvyššej súťaži, na sedemnásty Cadiz stráca jeden bod.

Real Sociaded remizoval na ihrisku madridského Rayo Vallecano do tretice 1:1 a prišiel tak o možnosť posunúť sa na priebežné piate miesto. Tím zo San Sebastianu bojuje o účasť v európskych pohárových súťažiach, na ôsme Athletic Bilbao má náskok päť bodov.