VIDEO Mallorca aj s Valjentom zdolala Atlético, oslabená Sevilla podľahla Realu Sociedad

Tréner Atlética Madrid Diego SimeoneTréner Atlética Madrid Diego Simeone Zdroj: SITA/AP/Manu Fernaandez

MADRID – Futbalisti Atlética Madrid prehrali v stredajšom zápase 14. kola najvyššej španielskej súťaže na pôde Realu Mallorca 0:1.

Jediný gól duelu dal v 16. min Vedat Muriqi. "Los Colchoneros" tak získali za uplynulé tri stretnutia iba bod a v tabuľke im patrí 6. miesto. V obrane domácich odohral celé stretnutie aj slovenský obranca Martin Valjent.

Hráči FC Sevilla si pripísali už siedmu prehru v aktuálnej sezóne. Andalúzania doma podľahli Realu Sociedad 1:2, dve tretiny zápasu však odohrali v oslabení o dvoch hráčov. Klub zo San Sebastiánu ukončil sériu troch duelov bez víťazstva a v tabuľke mu patrí 3. miesto. Na konte má 26 bodov a manko deviatich na vedúcu Barcelonu.

Almeria na domácej póde zdolala Getafe najtesnejším rozdielom 1:0. V 26. minúte o tom rozhodol Brazílčan Leo Baptistao.

La Liga - 14. kolo:

Real Mallorca - Atletico Madrid 1:0 (1:0)
Gól: 16. Muriqi
/M. Valjent hral celý duel a uvidel ŽK, D. Greif (obaja Mallorca) sedel na lavičke/

Espanyol Barcelona - Villarreal CF 0:1 (0:0)
Gól: 64. Lecomte (vlastný)

FC Sevilla - Real Sociedad San Sebastián 1:2 (1:2)
Góly: 44. Mir - 20. Sorloth, 36. Mendez. ČK: 28. Rakitič, 34. Nianzou (obaja Sevilla)

UD Almeria - Getafe CF 1:0 (1:0)
Gól: 26. Baptistao. ČK: 87. Ely (Almeria)

Viac o téme: Atlético Madrid FC Sevilla Martin Valjent CF Villarreal Real Sociedad San Sebastian Real Mallorca