VIDEO Lobotka pomohol Neapolu k remíze s Juventusom, šláger AC Milána s AS Rím plný emócií

Stanislav Lobotka a Federico BernardeschiStanislav Lobotka a Federico Bernardeschi Zdroj: SITA/AP/Fabio Ferrari

MILÁNO - Futbalisti SSC Neapol remizovali vo štvrtkovom šlágri 20. kola talianskej Serie A na ihrisku Juventusu Turín 1:1. V drese hostí hral slovenský stredopoliar Stanislav Lobotka do 90.+1 minúty. Neapol je tretí a na vedúci Inter Miláno stráca šesť bodov, pričom odohral o duel viac.

Hostia sa ujali vedenia v 23. minúte, keď sa presadil Dries Mertens, ktorý sa presadil krížnou strelou z vnútra šestnástky. Turínčania vyrovnali osem minút po zmene strán. Center do šestnástky odhlavičkoval jeden z obrancov Neapola len k Federicovi Chiesovi a ten strelou pomedzi nohy Lobotku rozvlnil sieť. Juventus figuruje na piatom mieste a na Neapol stráca päť bodov.

Stanislav Lobotka a Federico Galéria fotiek (12) Zdroj: SITA/AP/Fabio Ferrari

Futbalisti Spezie v zostave aj s Dávidom Strelcom prehrali doma s Hellasom Verona 1:2. Slovenský útočník odohral 51. minút.

Šláger AC s AS Rím plný emócií

AC Miláno v boji o zisk titulu nestratilo, rímske AS zdolalo 3:1. Červeno-čiernych posadil na koňa Olivier Giroud premenenou penaltou v 8. minúte, v 17. zvýšil po hrúbke obrany hostí Junior Messias. Rimanov vrátil do hry Tammy Abraham, ktorý znížil v 40. minúte po rohovom kope, poisťujúci zásah však zariadil v 82. minúte Rafael Leao. Milánčania sú druhí o bod za Interom, ktorý má zápas k dobru.

Junior Messias a jeho Galéria fotiek (12) Zdroj: SITA/AP/Antonio Calanni
Divoká prestrelka v Ríme

Lazio Rím remizovalo s Empoli 3:3, keď v zápase dokázalo zmazať dvojgólový náskok súpera. Federico di Francesco poslal nováčika v 75. minúte opäť do vedenia, no Sergej Milinkovič-Savič zariadil domácim aspoň bod svojím druhým gólom v stretnutí v tretej minúte nadstaveného času. Denis Vavro sedel na striedačke Lazia.

Cagliari sa dočkalo triumfu

Hráči Cagliari sa po jedenástich dueloch opäť dočkali pocitu víťazstva, na ihrisku Sampdorie Janov triumfovali 2:1. Naďalej sa však nachádzajú v zóne zostupu. Na lavičke klubu zo Sardínie sedel aj slovenský obranca Adam Obert.

Štyri stretnutia zrušili miestne orgány. Pre karanténne opatrenia sa v stanovenom termíne neodohrali zápasy FC Bologna - Inter Miláno, Atalanta Bergamo - FC Turín, US Salernitana - FC Benátky a ACF Fiorentina - Udinese Calcio.

Serie A - 20. kolo:

Juventus Turín - SSC Neapol 1:1 (0:1)
Góly: 54. Chiesa - 23. Mertens
/Lobotka za hostí do 90.+1 min/

AC Miláno - AS Rím 3:1 (2:1)
Góly: 8. Giroud (z 11 m), 17. Messias, 82. Leao - 40. Abraham, ČK: 74. Karsdorp po 2. ŽK, 90.+3. Mancini (obaja Rím)

US Sassuolo - FC Janov 1:1 (0:1)
Góly: 55. Berardi - 7. Destro

Lazio Rím - FC Empoli 3:3 (1:2)
Góly: 66. a 90.+3. Milinkovič-Savič, 14. Immobile, - 6. Bajrami (z 11 m), 8. Zurkowski, 75. Di Francesco