VIDEO Skvelý Škriniar zariadil triumf Interu s Laziom, Juventus v šlágri predviedol nevídaný obrat

Milan Škriniar oslavuje svoj víťazný gól proti LaziuMilan Škriniar oslavuje svoj víťazný gól proti Laziu Zdroj: SITA/AP/Antonio Calanni

BENÁTKY - Futbalisti AC Miláno zvíťazili v nedeľnom zápase 31. kola talianskej Serie A na pôde Benátok 3:0. Hostí poslal do vedenia už v 3. minúte švédsky útočník Zlatan Ibrahimovič, ďalšie dva presné zásahy pridal v druhom polčase Theo Hernandez.

Ibrahimovič strelil gól už 80. tímu z piatich najlepších európskych líg. Vyrovnal sa tým Cristianovi Ronaldovi, spolu s portugalským reprezentantom sú jediní dvaja hráči, ktorým sa to od roku 2000 podarilo. Ronaldo dosiahol túto métu 30. decembra 2021, keď v drese Manchestru United skóroval proti Burnley (3:1).

VIDEO Skvelý Škriniar zariadil Galéria fotiek (9)

Domáci dohrávali zápas s 10 hráčmi, v 59. minúte dostal červenú kartu rakúsky obranca Michael Svoboda, keď zahral rukou na bránkovej čiare. Následný pokutový kop premenil Hernandez.

Lobotkovci s najtesnejšou výhrou

Neapol so slovenským stredopoliarom Stanislavom Lobotkom zdolal Sampdoriu Janov 1:0. Jediný gól SSC strelil tesne pred prestávkou Andrea Petagna. Lobotka odohral za Neapol celý zápas. Suverénne si počínala Atalanta Bergamo, ktorá vyhrala na pôde Udinese 6:2.

Šialený šláger AS s Juventusom

Dramatický priebeh malo stretnutie medzi AS Rím a Juventusom Turín. Domáci sa ujali vedenia zásluhou Tammyho Abrahama v 12. minúte, na čo onedlho odpovedal Paulo Dybala. Ďalší gól padol na začiatku druhého polčasu, opäť skórovali domáci, ktorí pridali tretí presný zásah aj v 53. minúte a zdalo sa, že je rozhodnuté. Manuel Locatelli však odštartoval bleskový obrat "starej dámy", hostia vsietili za sedem minút tri góly a bodovali naplno, aj napriek vylúčeniu Matthijsa de Ligta.

Škriniar hrdinom Interu

Slovenský futbalový reprezentant Milan Škriniar rozhodol svojím gólom o víťazstve Interu Miláno nad Laziom Rím 2:1 v nedeľnom šlágri talianskej Serie A. Dvadsaťšesťročný obranca sa presadil v 67. minúte hlavičkou po centri Alessandra Bastoniho, bol to pre neho tretí ligový zásah v sezóne. Inter aj po 21. kole vedie tabuľku s náskokom jedného bodu pred AC, navyše oproti mestskému rivalovi má zápas k dobru.

Škriniar si za stavu 1:1 vyskočil v päťke na center Bastoniho a hlavou umiestnil loptu od brvna do siete. Strelil už svoj štvrtý tohtosezónny gól v drese Interu vo všetkých súťažiach. Reprezentačný stopér odohral za "nerazzurri" celý zápas. Inter potvrdil výbornú formu, natiahol sériu ligových triumfov už na číslo osem.

Serie A - 21. kolo:

Inter Miláno - Lazio Rím 2:1 (1:1)
Góly: 30. Bastoni, 67. ŠKRINIAR - 35. Immobile
/M. Škriniar (Inter) odohral celý zápas, v 67. min. dal gól/

Hellas Verona - US Salernitana 1919 1:2 (0:1)
Góly: 63. Lazovič - 29. Djurič (z 11 m), 70. Kastanos, ČK: 89. Ilič (Hellas)
/N. Gyömbér (Salernitana) odohral celý zápas, v 36. min dostal ŽK/

AS Rím - Juventus Turín 3:4 (1:1)
Góly: 12. Abraham, 49. Mchitarjan, 54. Pellegrini - 19. Dybala, 71. Locatelli, 75. Kuluševski, 78. De Sciglio, ČK: 82. De Ligt (Juventus)

FC Janov - Spezia Calcio 0:1 (0:1)
Gól: 15. Bastoni
/D. Strelec (Spezia) na lavičke náhradníkov/

SSC Neapol - Sampdoria Janov 1:0 (1:0)
Gól: 44. Petagna
/S. Lobotka (Neapol) odohral celý zápas/

Udinese Calcio - Atalanta Bergamo 2:6 (0:3)
Góly: 60. Molina, 89. Beto - 23. a 77. Muriel, 18. Pašalič, 44. Malinovskij, 90. Maehle, 90.+3. Pessina

FC Empoli - Sassuolo Calcio 1:5 (1:2)
Góly: 17. Henderson - 25. a 72. Raspadori, 68. a 90.+2. Scamacca, 14. Berardi (z 11 m), ČK: 62. Viti (Empoli)

FC Benátky - AC Miláno 0:3 (0:1)
Góly: 3. Ibrahimovič, 49. a 60. Hernandez (druhý z 11 m), ČK: 59. Svoboda (Benátky)

Viac o téme: Zlatan Ibrahimovič Lazio Rím AC Miláno Inter Miláno Milan Škriniar