VIDEO Bayern po prehre s PSG doma zaváhal aj v Bundeslige, Lipsko sa dotiahlo na ligového lídra

Leroy Sané a Christopher TrimmelLeroy Sané a Christopher Trimmel Zdroj: SITA/AP/Sven Hoppe

MNÍCHOV - Obhajca titulu v nemeckej futbalovej lige a líder tabuľky Bayern Mníchov prerušil päťzápasovú víťaznú sériu, keď na domácom trávniku remizoval s Unionom Berlín 1:1 v sobotnom 28. kole Bundesligy. Bavori viedli od 68. minúty po presnom zásahu Jamala Musialu, na ktorý ale v 86. minúte odpovedal striedajúci Marcus Ingvartsen.

Marcus Ingvartsen a Galéria fotiek (10) Zdroj: SITA/AP/Sven Hoppe

Prenasledovateľ Bavorov RB Lipsko zvíťazil na pôde Werderu Brémy 4:1. Hostia o svojom triumfe rozhodli už v prvom polčase, ktorý po dvoch góloch Alexandra Soerlötha a jednom Daniela Olma vyhrali 3:0. V súboji dvoch tímov z popredia tabuľky medzi Eintrachtom Frankfurt a VfL Wolfsburg padlo sedem gólov a Eintracht napokon zvíťazil 4:3.

Hertha Berlín, s Petrom Pekaríkom len na lavičke náhradníkov, remizovala s Borussiou Mönchengladbach 2:2 napriek tomu, že hostia hrali od 13. minúty oslabení o jedného hráča, keď ČK dostal brankár Yan Sommer.

V záverečnom zápase sobotňajšieho programu zvíťazila Borussia Dortmund na ihrisku VfB Stuttgart 3:2.

Bundesliga - 28. kolo:

Bayern Mníchov - Union Berlín 1:1 (0:0)
Góly: 68. Musiala - 86. Ingvartsen

Werder Brémy - RB Lipsko 1:4 (0:3)
Góly: 61. Rasica - 32., 41. Soerlöth, 23. Olmo, 63. Sabitzer

Eintracht Frankfurt - VfL Wolfsburg 4:3 (2:1)
Góly: 8. Kamada, 27. Jovič, 54. Silva, 61. Dum - 6. Baku, 46. Weghorst, 85. Tuta (vlastný)

Hertha Berlín - Borussia Mönchengladbach 2:2 (1:2)
Góly: 23. Ascacibar, 49. Cordoba - 27. Plea, 38. Stindl