VIDEO Dortmund využil zaváhanie Bayernu: O triumfe proti Stuttgartu rozhodol Reus

Radosť futbalistov Dortmundu Radosť futbalistov Dortmundu Zdroj: SITA/AP/Martin Meissner

DORTMUND - Futbalisti Borussie Dortmund zvíťazili v sobotňajšom zápase 12. kola Bundesligy doma nad Stuttgartom 2:1 a využili zaváhanie prvého Bayernu Mníchov, ktorý v piatok nečakane prehral v Augsburgu (1:2). Druhá Borussia sa tak dotiahla na rozdiel jedného bodu. O jej triumfe rozhodol v 85. minúte kapitán Marco Reus.

V berlínskom derby si Union poradil s Herthou 2:0, keď oba góly zaznamenal už v prvom polčase. Tesne pred prestávkou sa tešil z kontaktného gólu hlavou slovenský obranca hostí Peter Pekarík, no pre predchádzajúci tesný ofsajd jeho spoluhráča Krzysztofa Piateka ho rozhodcovia na základe VAR neuznali. Pekarík hral do 71. minúty. Union je v tabuľke piaty, Hertha na 13. priečke.

Prvé víťazstvo z piatich stretnutí dosiahli hráči Bayeru Leverkusen, ktorí vyhrali nad Bochumom tesne 1:0 gólom Amineho Adliho už zo 4. minúty. Leverkusen sa tak dostal na štvrté miesto tabuľky o bod pred Wolfsburg, ktorý remizoval s predposledným Bielefeldom 2:2. Bod mu zachránili v 62. a 63. minúte góly Wouta Weghorsta a Lukasa Nmechu. Hráči šiesteho Lipska prerušili sedemzápasovú ligovú sériu bez prehry, keď podľahli ôsmemu Hoffenheimu 0:2.

Na siedme miesto sa dostal Mönchengladbach po presvedčivom triumfe 4:0 nad Greutherom Fürth, ktorý je s jedným bodom beznádejne posledný. V drese Borussie nastúpil v 74. minúte slovenský stredopoliar László Bénes.