HC Slovan totálne rozdrvil Nové Zámky, Zvolen opäť nedokázal zabodovať

Gólová radosť hráčov Slovana BratislavaGólová radosť hráčov Slovana Bratislava Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

NOVÉ ZÁMKY - Hokejisti HC Slovan Bratislava zvíťazili v nedeľnom zápase 33. kola Tipos extraligy na ľade Nových Zámkov presvedčivo 5:0.

HC Nové Zámky - HC Slovan Bratislava 0:5 (0:1, 0:3, 0:1)
Góly: 20. Belluš (Kytnár, Maier), 24. Haščák (Yogan, Mackenzie), 30. Yogan (Haščák, Rapuzzi), 34. Yogan (Haščák, Rapuzzi), 49. Harris (Zigo, Jääskeläinen). Rozohodovali: Žák, D. Konc st. - Stanzel, Kacej, vylúčení: 3:4 na 2 min, navyše Šišovský - Golian 5+DKZ za bitku, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, 1367 divákov

Nové Zámky: Bakala - Hatala, Bull, Knižka, Fereta, Ligas, Holenda, Roman - Števuliak, Langkow, Klempa - Afanasjev, Jackson, Šišovský - Varga, Fetkovič, Ahlholm - Mišiak, Ondrušek, Tóth

Slovan: Peters - MacKenzie, Golian, J. Valach, Maier, Gachulinec, Sersen - Haščák, Rapuzzi, Yogan - Jääskeläinen, Harris, Zigo - Fominych, Kytnár, Belluš - Sukeľ, Preisinger, Beňo

Nové Zámky ako prvý tím pod čiarou postupu do vyraďovacej časti mal silnú motiváciu doma uspieť, no na vedúci tím ligy nestačil. Skóre otvoril 52 sekúnd pred koncom prvej tretiny Belluš. Rozhodujúci náskok si domáci vytvorili v priebehu desiatich minút v druhej tretine, keď skórovali trikrát. Najprv sa v 24. min presadil v presilovej hre Haščák a potom dvakrát skóroval aj Yogan. Skóre potom spečatil v 49. min Harris v početnej výhode. Nové Zámky nezabodovali tretíkrát v sérii, Slovan zabral na plno štvrtýkrát v rade.

Michalovce uspeli v predĺžení

Hokejisti HK Poprad prehrali v dohrávke 33. kole Tipos extraligy s HK Dukla Ingema Michalovce 2:3 po predĺžení.

HK Poprad - HK Dukla Michalovce 2:3 pp (0:1, 1:0, 1:1 - 0:1)
Góly: 35. Arniel (Ully, Drgoň), 45. Arniel (Petráš, Drgoň) - 4. Cameranesi (Ross),  57. Gajdoš (Buc, Macejko), 64. Regenda (Cameranesi). Rozhodcovia: Rojík, Hronský – Staššák, Vyšný, vylúčení: 2:4, presilovky a oslabenia: 0:0, 997 divákov

Poprad: Todykov – Drgoň, D. Brejčák, Rymsha, Tam, Novajovský, Ulrych, M. Hudec – P. Svitana, Mlynarovič, Livingston – Ully, Arniel, Vandas – S. Petráš, Matej Paločko, Valigura – N. Bondra, Kundrik, Stanček.

Michalovce: Vošvrda (45. Vojvoda) – Doherty, Ross, Pavlin, Macejko, T. Bokroš, Mihalik, Luža – Erkinjuntti, Cameranesi, Regenda – R. Faith, Galamboš, Keränen – Kukuča, Buc, Przygodzki – Galbavý, F. Gajdoš, Mašlonka.

Poprad so štyrmi prehrami v rade za sebou privítal na domácom ľade štvrté Michalovce a boli to práve hostia, ktorí išli hneď na začiatku zápasu do vedenia. Nenápadnú akciu rozohral obranca Ross, puk nahodil na popradskú bránku, kde ho tešoval spoluhráč Cameranesi - 0:1. Domáci sa na ľade iba hľadali. Jednu z mála streleckých možností Popradu nepremenil krátko pred koncom prvej tretiny Vandas. Proti bola pohotová lapačka Vošvrdu.

Na snímke uprostred Pavol Galéria fotiek (6) Zdroj: TASR/Milan Kapusta

Do druhej tretiny vykorčuľovali domáci s chuťou po vyrovnaní. Na ľade zlepšili pohyb, prihrávky a vytvárali si aj šance. Na vyrovnanie domáci čakali až do 35. minúty, keď Arniel prekvapil Vošvrdu strelou na bližšiu žrď - 1:1. Hneď po buly v stredovom kruhu ale mohli ísť Michalovčania znova do tesného vedenia. Na konci peknej kombinačnej akcie bol pozorný popradský brankár Todykov. Následne sa traja popradskí hráči rútili do brejku, Mlynarovičovi ale prihrávka od Svituna nesadla na čepeľ hokejky a puk skončil na zadnom mantineli. Krátko pred koncom druhej časti hry vyzvŕtal domácu obranu Buc, z tlaku ale Michalovce gól nevyťažili.

Todykov čaroval aj na začiatku tretej tretiny, keď vychytal nebezpečnú akciu Michaloviec. Domáci sa nečakane dostali do vedenia v 45. minúte po chybe Vošvrdu za michalovskou bránkou. Puk prepadol až k Arnielovi, ktorý ho pohodlne dostal do siete. Vošvrda sa navyše po strete s vlastným spoluhráčom Mihálikom zranil a v zápase skončil. V bránke ho nahradil Vojvoda. Domáci následne dlho odolávali tlaku súpera. V 57. minúte si ale popradská obrana nedala pozor na Buca, po akcii ktorého skóroval z dorážky Gajdoš - 2:2. Hra Popradu sa po inkasovanom góle zosypala. Krátko po vyrovnaní sa v úniku ocitol znova Buc, ale domáci ho krkolomne zastavili až takmer na bránkovej čiare. Gólom sa neskončilo ani prečíslenie hostí 2 na 1, do streleckej listiny sa nezapísal Regenda. Zápas tak pokračoval predĺžením.

Na snímke sprava Pavol Galéria fotiek (6) Zdroj: TASR/Milan Kapusta

V ňom rozhodcovia po faule na Cameranesi nariadili trestné strieľanie. K puku sa postavil Keränen, ale Todykova nepremenil. Napokon sa hostia zo zisku extra bodu predsalen tešili. Do prázdnej bránky poslal puk Regenda po prihrávke od Cameranesiho - 2:3.

Zvolen podľahol Košiciam

Hokejisti HKM Zvolen prehrali v dohrávke 33. kola Tipos extraligy s HK Košice 1:4.

HKM Zvolen – HC Košice 1:4 (0:1, 0:1, 1:2)
Góly: 52. Hain (Török, Viedenský) – 17. Ihnačák (Bartánus, McPherson), 25. Pereskokov (Marek Slovák, Paršin), 41. Klhůfek (Volgin), 56. Marek Slovák (Pereskokov, Paršin) Rozhodovali: Adamec, Snášel ml. – Hajnik, P. Jedlička, vylúčení na 2 min: 5:4, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 1790 divákov

Prvú príležitosť stretnutia si vytvorili po pár sekundách od úvodného buly Košičania. McPerson z pravej strany preveril Trenčana. Na opačnej strane neuspel Viedenský zoči – voči Riečickému. Zvolen mal o niečo viac z hry a častejšie sa dostával do šancí. Tie však nepremieňal. V prečíslení sa dostal pred bránku Csányi a triafal do žŕdky, potom ani Meliško neposlal puk do odkrytej bránky a z dobrej dorážky neuspel Krieger. A tak udreli Košice v sedemnástej minúte. McPherson z ľavej strany poslal presnú prihrávku na vzdialenejšiu žrď Bartánusovi, gólman Trenčan po jeho koncovke vyrazil puk rovno pred Ihnačáka a ten už nezaváhal – 0:1. Úradujúci majster mohol odpovedať počas presilovky. Mal v nej tlak a najväčšiu možnosť spálil Saracino pri pravej žrdi.

V úvode druhej tretine prevaha domácich nevyústila do výraznejšej príležitosti a na druhej strane prvá šanca hostí priniesla druhý gól. Slovákovi síce nevyšla strela z medzikružia, ale na dorážke sa presadil Zvolenčanmi nepokrytý a hlavne pohotový Pereskokov – 0:2. O pár sekúnd na to mal skvelú možnosť na tretí gól Michal Chovan, príliš chcel však vyšperkovať svoju akciu. Majstrovský celok nevyužil druhú presilovku v zápase a po jej skončení mohol za to pykať, pretože v brejku zakončoval Bartánus z medzikružia. Zníženie stavu mohla privodiť akcia Viedenského a strela Zuzina zblízka. Riečický bol proti. V permanencii bol aj Trenčan po veľkej chybe spoluhráča v defenzíve, Jokeľ sa ocitol proti nemu, bekhendom nemenil skóre. V závere druhej tretiny hrali Košičania presilovku a počas nej Pereskokov pálil spoza kruhu do hornej žŕdky. Veľkú možnosť mal i Bartánus, zakončoval bez prípravy, gólman HKM podržal svoj tím. Pred prestávkou zaujal ešte legionár Zvolena Krieger, keď sa pekne natlačil dopredu a následne tečoval puk, Riečický bol pozorný

Začiatok tretej tretiny mali hostia famózny. Najprv Chovan neuspel, ale po prihrávke Volgina sa na dvakrát presadil pred Trenčanom Klhůfek – 0:3. Tento moment zaskočil hokejistov spod Pustého hradu a na ľade dlhší čas dominovali ´oceliari´.  Najmä Bartánusova šikovná zadovka volala po góle. Zvolen sa dostal do šance až v 49. minúte. Saracino bol v úniku, Riečický ho vychytal. Napokon kapituloval o dve minúty neskôr, keď v hre štyroch proti štyrom predviedli domáci peknú hokejovú akciu a po prihrávke Töröka z ľavej strany na pravú znížil zblízka na 1:3 nepokrytý Hain. Košičania na tento zásah odpovedali, hoci im početná výhoda nevyšla, tak po jej skončení vyťažili z brejkovej situácie presný zásah, pretože Pereskokov dobre videl rýchleho Slováka a ten pred bránkou súpera nezaváhal – 1:4. Záver bol v réžii hostí, ktorí duel bez väčších problémov dotiahli do víťazného konca.

Spišiaci uspeli v nájazdoch

Hokejisti HK Spišská Nová Ves zvíťazili v dohrávke 13. kola Tipos extraligy na ľade HC GROTTO Prešov 2:1 po samostatných nájazdoch. Rozhodujúci premenil fínsky útočník Hannu Kuru.

HC GROTTO Prešov - HK Spišská Nová Ves 1:2 pp a sn (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0, 0:1)
Góly: 19. Michnáč (Zagrapan) - 52. Kuru (Beaudry, Česánek), rozhodujúci sam. nájazd Kuru. Rozhodovali: Kalina, Krajčík - Frimmel, Crman, vylúčení: 3:3 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0

Prešov: Bespalov - F. Fekiač, Rajnoha, Turan, Glazkov, Růžička, Jendroľ, Bakala - Michnáč, Čacho, Welychka - A. Nauš, Vas, Lialka - Šimun, Zagrapan, Sýkora - Lalík, V. Fekiač, Valent

Spišská Nová Ves: Melicherčík - Malina, Atwal, Beaudry, Romaňák, Podlipnik, Ordzovenský, Česánek - I. Novák, Vrábeľ, Salituro - B. Rapáč, Kuru, Nieminen - Hamráček, Vartovník, Štrauch - Džugan, Ščurko, Tomala

Obaja súperi sa stretli druhýkrát v priebehu troch dní a duel mal rovnaké rozuzlenie. Opäť sa rozhodovalo v nájazdoch a opäť duel rozhodol Fín Kuru. Jediným rozdielom bolo, že tentokrát padli dva góly už v riadnom hracom čase. Minútu a 32 sekúnd pred prvou sirénou poslal domácich do vedenia Michnáč. O vyrovnanie sa postaral v 52. min Kuru a poslal duel do predĺženia. Prešov si pripísal šiestu prehru v sérii, Spišiaci uspeli tretíkrát v rade.