VIDEO Slovan nedal Banskej Bystrici najmenšiu šancu, Nitrania získali prvé body v sezóne!

Na snímke gólová radosť hráčov SlovanaNa snímke gólová radosť hráčov Slovana Zdroj: TASR/Ján Krošlák

BANSKÁ BYSTRICA - Hokejisti HC ´05 Banská Bystrica podľahli v 3. kole Tipos extraligy bratislavskému Slovanu 1:5. Prehrali tak druhý domáci zápas za sebou. Úradujúci šampión naopak nadviazal na predchádzajúce víťazstvo z Popradu.

Do stretnutia vstúpili lepšie Bratislavčania. Ujali sa vedenia v štvrtej minúte Harrisom, ktorý z pravej strany prestrelil Belányiho. Ten dostal dôveru pred Rahmom. Na začiatku druhej tretiny využil pošmyknutie Pavlina Lukošík a bolo 0:2.

Tretí gól Slovana dal z úniku Haščák. Domáci odpovedali Troockom zblízka, keď na dvakrát posielal puk za Coreaua, ale v tretej tretine využili hostia presilovku Pecararom a pridali aj piaty gól po peknej kombinačnej akcii, na ktorej konci bol Harris.

HC ´05 Banská Bystrica – HC Slovan Bratislava 1:5 (0:1, 1:2, 0:2)
Góly: 34. Troock (Kabáč) – 4. Harris (Fominych, MacKenzie), 23. Lukošík, 32. Haščák (J. Valach), 47. Pecararo (Takáč, Haščák), 51. Harris (Takáč, Maier). Rozhodovali: M. Novák, Žák – Tvrdoň, Gegáň. Vylúčená na dve min.: 3:5, presilovky: 0:1, oslabenia 0:0, 2598 divákov.

Banská Bystrica: Belányi – Björkung, Bačik, Pavlin, Holenda, Luža, Ďatelinka, Frídel – Troock, Kontos, Kabáč – Urbánek, Bíreš, J. Sukeľ – R. Gašpar, Tamáši, Šoltés – Výhonský, Sojka, D. Jendek

Slovan: Coreau – J. Valach, Golian, MacKenzie, Beňo, Sersen, Gachulinec, Maier – Pecararo, Preisinger, Haščák – Fominych, Harris, Takáč – Lukošík, Minárik, Matoušek – Šotek, Zigo, T. Török

Rudolf Jendek a Ján Pardavý hodnotia zápas Slovana Bratislava s Banskou Bystricou

Nitra strelila víťazný gól tesne pred koncom

Hokejisti Nitry získali v 3. kole Tipos extraligy prvé body v sezóne. Na domácom ľade zdolali Košice 3:2. Po dvoch tretinách bol stav vyrovnaný 1:1. Duel sa zlomil až v 3. tretine, kedy sa “Corgoni” presadili dvakrát.

Najskôr v 50. minúte prekonal Košarišťana premiérovým gólom v drese Nitry Gajdoš. V 57. minúte zvýšil na 3:1 peknou strelou Solenský. Košice v závere síce ešte znížili zásluhou Campbella, no vyrovnať už nedokázali.

HK Nitra - HC Košice 3:2 (1:1, 0:0, 2:1)
Góly: 9. Hrnka (Holešinský, Švarný), 50. Gajdoš (Hrnka), 57. Solenský - 14. Leskinen (Watling), 59. Campbell (Olsson, Chovan). Rozhodovali: Baluška, Výleta - Frimmel, Hercog, vylúčení: 7:5 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 1:0, 3022 divákov

Nitra: Honzík – Mezei, Bodák, J. Štefanka ml., Donaghey, Gajdoš, Švarný, L. Pánik – Krivošík, Myklucha, Holešinský – Solenský, Buncis, R. Varga – Tvrdoň, Hrnka, Molnár – Knies, Šramaty, Lacka - Pekarčík

Košice: Košarišťan – Southorn, Šedivý, Olsson, Ferenc, Deyl, Romančík, A. Bartoš – Watling, Campbell, Leskinen – Jääskeläinen, Chovan, Tybor – Bartánus, Slovák, Lamper – Havrila, Linet, Rogoň

Po prehre s Liptákmi nemá Trenčín ani jeden bod

V piatkovom stretnutí 3. kola Tipos extraligy zvíťazil Liptovský Mikuláš na domácom ľade nad Duklou Trenčín 4:1. Pre zverencov trénera Róberta Dömeho je to už tretia prehra v tomto ročníku a v tabuľke sú bez bodu na poslednom mieste.

Domácich opäť potiahol k triumfu lotyšský útočník Martinš Karsums, ktorý dal dva góly a na konte ich má už päť, zatiaľ skóroval vo všetkých troch dueloch v tejto sezóne. Dva góly v zápase vsietil aj Kamil Walega.

MHk 32 Liptovský Mikuláš - Dukla Trenčín 4:1 (1:0, 3:1, 0:0)
Góly: 8. Walega, 21. Karsums (Kuru), 30. Walega (Kriška, Mezovský), 37. Karsums (Kuru, Ventelä) – 29. Sojčík (Pietroniro). Rozhodovali: Fridrich, Štefik – Orolin, Jedlička, vylúčení: 2:7 na 2 min., navyše Ulrych (Trenčín) 5+DKZ za napadnutie, presilovky: 1:0, oslabenia: 1:0, 700 divákov.

MHk 32 Liptovský Mikuláš: Valent – Ventelä, Mesikämmen, Diakov, Mezovský, Pavúk, Hudec, Kapičák, Braun – Karsums, Vähätalo, Kuru – Handlovský, Šmída, Kriška – Drábek, Walega, Michalík – Galbavý, Uhrík, Kalousek

HK Dukla Trenčín: LaCouvee – Nemčík, Ozols, Ulrych, Pietroniro, Starosta, Martiška – Valach, Heinerö, Petráš – Razgals, Čacho, Thelin – Sloboda, Sojčík, Belluš – Krajčovič, Ferenyi, Vaňo - Stahoň

Poprad zvládol veľmi náročnú skúšku

Hokejisti HK Poprad zvíťazili v 3. kole Tipos extraligy na ľade HC 21 Prešov 3:2. Na ich víťazstve sa dvomi gólmi podieľal útočník Tomáš Záborský, ktorý skóroval vo všetkých troch doterajších zápasoch. Pre Prešov je to po dvoch víťazstvách prvá prehra v sezóne a má 5 bodov. Popradčania sú o bod pred ním na 4. mieste.

HC 21 Prešov - HK Poprad 2:3 (0:0, 1:3, 1:0)
Góly: 22. Giles (Žilka, Martin), 49. Gerlach (Šimek, Bespalov) - 23. Záborský (Svitana), 27. Záborský (Brincko), 27. Mlynarovič (Vainio). Rozhodovali: Moller, Korba - Bogdaň, Knižka, vylúčení: 4:7 na 2 min., presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, 1623 divákov.

Prešov: Bespalov - Higgins, D. Jendroľ, O. Turan, Giles, Rajnoha, Lalík, Nátny- Krajč, Šimun, Nauš - Šimek, Gerlach, Sýkora - Žilka, Gidruckis, Martin - K. Jendroľ, Klíma, Neuls - Vojtech

Poprad: Peters - Meliško, Drgoň, Kotvan, Vainio, Brincko, Bokroš, M. Mešár - Svitana, Paločko, Záborský - Yogan, Bubela, Valigura - Kukuča, Paukovček, Dlugoš - Petráš, Mlynarovič, Sokoli

V Michalovciach sa predlžovalo

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zvíťazili v 3. kole Tipos extraligy nad HK GROTTO Spišská Nová Ves 4:3 po predĺžení. Michalovčania viedli v zápase 2:0 a v 58. minúte aj 3:1, no hostia dvoma gólmi Kalea Kerbashiana vyrovnali na 3:3.

Víťazný gól strelil päť sekúnd pred koncom predĺženia obranca Martin Štajnoch. Útočník domáceho tímu Jakub Suja nastúpil na svoj 500. zápas v slovenskej extralige. Aj po treťom zápase sezóny sú hráči Michaloviec bez prehry a po troch víťazstvách majú na konte 8 bodov. Spišiaci doteraz získali 4 body.

Hráč Spišskej Novej Vsi Michael Vandas po prehre po predĺžení

Hráč Michaloviec Jakub Suja po svojom 500. zápase v extralige

HK Dukla Ingema Michalovce - HK GROTTO Spišská Nová Ves 4:3 po predĺžení (1:0, 1:1, 1:2 - 1:0)
Góly: 14. Bjalončík (Osburn, Bezúch), 23. Lapšanský (Bezúch, Štajnoch), 42. Osburn (Hammond), 65. Štajnoch (Osburn) - 28. Verbeek (Kerbashian), 58. Kerbashian (Podlipnik), 60. Kerbashian (Bortňák, Ališauskas). Rozhodovali: Jobbágy, Rojík - Hajnik, Janiga, vylúčení: 4:5 na 2 min., presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 2106 divákov.

Michalovce: Vošvrda - Štajnoch, Glazkov, Osburn, Hammond, Macejko, Mihalik - Puliš, Suja, Buc - Kristo, Winquist, Paločko - Bezúch, Bjalončík, Lapšanský - Žitný, Galamboš, Chalupa

Spišská Nová Ves: Melicherčík - Ališauskas, Romaňák, Ulander, Žiak, Podlipnik, Malina - Vandas, Kerbashian, Verbeek - Tkáč, Nellis, Štrauch - Giľák, Salituro, Majdan - Novák, Bortňák, Hamráček - Šuty

Zvolen si zabezpečil triumf v 1. tretine

Hokejisti HKM Zvolen triumfovali v piatkovom 3. kole Tipos extraligy nad Novými Zámkami 2:1 a pripísali si tretie víťazstvo v sezóne. Zvolenčania sa zásluhou lepšieho skóre dostali na čelo tabuľky pred Michalovce, obaja majú na konte osem bodov.

HKM Zvolen - HC MIKRON Nové Zámky 2:1 (2:0, 0:1, 0:0)
Góly: 11. Viedenský (Sideroff, Hanna), 18. Kašlík (Stupka, Hraško) – 30. Jackson (Johnson). Rozhodovali: Fridrich, Štefik – Orolin, Jedlička, vylúčení: 2:6, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 1383 divákov.

HKM Zvolen: Trenčan – Messner, Hain – Hanna, Mudrák – Hraško, Kubka – A. Barcík, S. Barcík – Zuzin, Huntebrinker, Kašlík – Hecl, Langkow, Sideroff – Gropp, Šiška, Stupka – Csányi, Viedenský, Marcinek

Nové Zámky: Kantor – Kozák, Hatala – Lee, Knižka – Roman, Ligas – Hajnik, Babeliak – Farley, Johnson, Jackson – Mišiak, T. Mikúš, Števuliak – Klempa, J. Mikúš, Šišovský – Ondrušek, Faith

Viac o téme: HC Košice Dukla Trenčín HK Nitra MHk 32 Liptovský Mikuláš HC 05 Banská Bystrica – HC Slovan Bratislava