Veľké sklamanie pre český tenis: Plíšková nestačila na 227. hráčku sveta

Francúzska tenistka Leolia JeanjeanováFrancúzska tenistka Leolia Jeanjeanová Zdroj: SITA/AP/Thibault Camus

PARÍŽ - Francúzska tenistka Leolia Jeanjeanová, 227. hráčka sveta štartujúca na divokú kartu, sa prebojovala do 3. kola dvojhry na grandslamovom turnaii Roland Garros V 2. kole prekvapujúco vyradila ôsmu nasadenú Češku Karolínu Plíškovú hladko 6:2, 6:2.

Swiateková ťahá najdlhšiu víťaznú sériu na okruhu WTA od roku 2000, keď Američanka Venus Williamsová vyhrala 35 stretnutí za sebou. "Som šťastná, podala som celkom solídny výkon. Nastúpila som na môj prvý singlový zápas na kurte Suzanne Lenglenovej a bol česť na ňom hrať. V úvode setov som hrala iniciatívne, bola som koncentrovaná a dokázala som zatlačiť súperku," uviedla pre akreditované médiá svetová jednotka, ktorá sa v 3. kole stretne s Dankou Koviničovou z Čiernej Hory. Tá vyradila Slovenku Annu Karolínu Schmiedlovú 6:3, 7:5.

Postup do 3. kola si vybojovala aj Arina Sobolenková z Bieloruska, sedmička "pavúka" zvíťazila nad Američankou Madison Brengleovou 6:1, 6:3. Ďalej ide aj Francúzka Leolia Jeanjeanová, ktorá prekvapujúco vyradila ôsmu nasadenú Češku Karolínu Plíškovú hladko 6:3, 6:2.

Daria Kasatkinová (Rus.-20) - Fernanda Contrerasová Gomezová (Mex.) 6:0, 6:3
Irina-Camelia Beguová (Rum.) - Jekaterina Alexandrovová (Rus.-30) 6:7 (3), 6:3, 6:4

Madison Keysová (USA-22) - Caroline Garciová (Fr.) 6:4, 7:6 (3)
Camila Giorgiová (Tal.-28) - Julia Putincevová (Kaz.) 6:3, 7:5
Iga Swiateková (Poľ.-1) - Alison Riskeová (USA) 6:0, 6:2
Arina Sobolenková (Biel.-7) - Madison Brengleová (USA) 6:1, 6:3
Čeng Čchin-wen (Cína) - Simona Halepová (Rum.-19) 2:6, 6:2, 6:1

Viac o téme: Roland Garros Karolína Plíšková Leolia Jeanjeanová