VIDEO Milwaukee zvíťazilo na palubovke Lakers, San Antonio si poradilo so Sacramentom

Hráč Chicago Bulls Daniel Theis (vpravo) blokuje Torreyho Craiga z Phoenixu SunsHráč Chicago Bulls Daniel Theis (vpravo) blokuje Torreyho Craiga z Phoenixu Suns Zdroj: TASR/AP/Ross D. Franklin

NEW YORK - Basketbalisti Milwaukee zvíťazili v stretnutí NBA na palubovke obhajcov titulu Los Angeles Lakers 112:97. Giannis Antetokounmpo nazbieral 25 bodov a 10 doskokov, Khris Middleton pridal 17 bodov a 8 asistencií a Bucks sa dočkali víťazstva po troch prehrách.

Domácim stále chýbajú LeBron James, ktorý vynechal šiesty zápas za sebou pre problémy s pravým členkom, aj Anthony Davis. Ten absentuje už dvadsať duelov pre zranenie pravého lýtka. V drese Lakers debutoval Andre Drummond, premiéru však nedohral. Za štrnásť minút si pripísal štyri body, na začiatku tretej štvrtiny ho vyradilo zranenie prsta na pravej nohe.

Dallas vyhral na palubovke Bostonu 113:108. Luka Dončič sa zaskvel 36 bodmi a 8 doskokmi, za hostí mu sekundovali Jalen Brunson s 21 bodmi a 19-bodový Kristaps Porzingis. Dončič premenil sedem z devätnástich trojok Mavericks. "Je to o cviku. Predovšetkým je to však o sebadôvere, tá je hlavný kľúč k premieňaniu trojok v závere stretnutí," povedal Slovinec pre agentúru AP.

Phoenix zdolal doma Chicago 121:116 a slávil štvrté víťazstvo za sebou. Devin Booker vo farbách Suns odohral so 45 bodmi najproduktívnejší zápas v sezóne, Chris Paul pridal 19 bodov a 14 asistencií.