VIDEO Basketbalisti Phoenixu zvíťazili nad Utahom, Oklahoma nestačila na Chicago

Na snímke hore hráč Bostonu Jayson TatumNa snímke hore hráč Bostonu Jayson Tatum Zdroj: TASR/AP/Nick Wass

NEW YORK - Basketbalisti Phoenixu zvíťazili v noci na utorok v NBA nad Utahom 115:109 a upevnili si post lídra súťaže. Devin Booker prispel k triumfu Suns 33 bodmi, 9 doskokmi a 14 asistenciami. Chris Paul pridal 27 bodov, čo je jeho tohtosezónne maximum.

Chicago zdolalo Oklahomu na jej palubovke 111:110. "Cítim sa dobre, ak chcete, zajtra to zopakujem," povedal po zápase 36-ročný Paul, ktorý odohral v stretnutí 40 minút a s 9 asistenciami mu tesne ušlo triple double. Najproduktívnejším hráčom hostí bol Jordan Clarkson s 22 bodmi, nezabránil však ôsmej prehre svojho tímu v 11 zápasoch.

Chicago zdolalo Oklahomu na jej palubovke 111:110. Na tesnom víťazstve hostí mal najväčšiu zásluhu Nikola Vučevič. Čiernohorec si pripísal 26 bodov a 15 asistencií. "Býci" pridali napriek absenciám len tretie víťazstvo z uplynulých deviatich dueloch, chýbali im DeMar DeRozan, Lonzo Ball či Alex Caruso.

"Nie sú tu Lonzo a Alex, ktorí patria k našim najlepším hráčom, čo sa týka práce s loptou. Chýbali nám najmä v poslednej štvrtine, keď sa hrá hlavne defenzívne," povedal po zápase tréner Chicaga Billy Donovan.