VIDEO Víťazný návrat hviezdy Milwaukee, Celtics prišli o poriadne dlhú sériu

Grant Williams rozhadzuje rukami smerom k rozhodcomGrant Williams rozhadzuje rukami smerom k rozhodcom Zdroj: SITA/AP/John Raoux

NEW YORK - Vedúci tím basketbalovej NBA Boston prehral v noci na utorok na palubovke Orlanda 98:113. Ukončil tak sériu deviatich triumfov.

Mladému tímu Orlanda patrí až 13. priečka vo Východnej konferencii, no proti silnému protivníkovi sa vytiahol. Najviac bodov dal najvyššie draftovaný hráč uplynulého leta Paolo Banchero - 23. "Vždy keď nastúpite proti súperovi, ktorý má takú úroveň, akú by ste chceli mať vy, vyburcuje vás to k najlepšiemu výkonu.

Pristúpili sme k zápasu so správnym mentálnym nastavením a navyše sme dokázali správne realizovať veci aj na palubovke," pochvaľoval si 20-ročný krídelník Banchero. Domácim nestačil výkon ústredného dua Jayson Tatum, Jaylen Brown. Obaja dali po 26 bodov.

Orlando potešil aj návrat pivota Jonathana Isaaca, ktorý pre ťažké zranenia nehral dva a pol roka. Nastúpil na 10 minút a ukázal solídnu efektivitu, keď dal 10 bodov.

Memphis opäť prehral

Druhý tím západu Memphis neuspel už v treťom stretnutí v sérii. Podľahol Sacramentu vysoko 100:133. Grizzlies sa nedokázali vyrovnať s absenciou lídra Ja Moranta, Kings naopak ukázali, že majú viacero útočných možností.

Radosť hráčov Sacramenta a Galéria fotiek (3) Zdroj: SITA/AP/Randall Benton

Najviac bodov dal z pozície náhradníka Trey Lyles, ktorý si vylepšil sezónne maximum na 24 bodov. Sacramento premenilo v prvej štvrtine 12 trojok, čím vyrovnalo historický rekord súťaže v tomto ukazovateli. "Dnes to bol výborný tímový výkon. V prvom polčase nám išla streľba, v druhom sme predviedli výbornú obranu," pochválil mužstvo kouč Kings Mike Brown.

Víťazný návrat Antetokunmpa

Hráči Milwaukee zvíťazili na palubovke Detroitu 150:120. Po absencii spôsobenej zranením kolena sa do zostavy Bucks vrátil Jannis Antetokunmpo, ktorý zaznamenal 29 bodov, z toho 20 v prvej štvrtine.

Giannis Antetokounmpo zakončuje na Galéria fotiek (3) Zdroj: SITA/AP/Paul Sancya

Chicago zdolalo doma Atlantu 111:100 v zápase, ktorý mal pre domáceho veterána DeMara DeRozana poradové číslo 1000.

Jubileum oslávil 26 bodmi a stal sa najlepším strelcom duelu. Bulls držia poslednú pozíciu zaisťujúcu účasť vo vyraďovacej časti, o dva zápasy pred Torontom.