Bratislavskú cenu športu získal Ján Volko, zvíťazil pred Rehák Štefečekovou

Na snímke olympionik Ján VolkoNa snímke olympionik Ján Volko Zdroj: TASR/Dano Veselský

BRATISLAVA - Slovenský šprintérsky rekordér Ján Volko získal Bratislavskú cenu športu za rok 2022. Ocenenie udeľuje mesto Bratislava a Bratislavský samosprávny kraj.

Volko zvíťazil pred strelkyňou Zuzanou Rehák Štefečekovou a hokejistom Slovana Samuelom Takáčom. Cenu si vyslúžil najmä skvelým výkonom na majstrovstvách Európy, kde obsadil štvrtú priečku v behu na 100 metrov. Volko predtým obsadil prvé miesto v ankete Atlét roka a tretiu priečku v ankete Športovec roka 2022, pripomenul portál atletika.sk.

Bratislavskú cenu športu pre talent udelili Eme Bendovej z Volkovho klubu Naša atletika Bratislava, siedmej v diaľke na EYOF v Banskej Bystrici a víťazke diaľky na International Children Games v Coventry.

V kategórii zdravotne hendikepovaných športovcov ocenili v zrkadlovej sieni Primaciálneho paláca v Bratislave paralympijskú víťazku z Pekingu v lyžovaní  Alexandru Rexovú a vrhačku Ivanu Krištofičovú, bronzovú v disku na deaflympijských hrách v Caxias do Sul.

Viac o téme: Ján Volko Zuzana Rehák-Štefečeková Bratislavská cena športu