Žalgiris zdolal Jerevan a pomohol Slovanu, Tomič vyrovnával pri úžasnom obrate Slovácka

Slovenský hráč Slovácka Michal Tomič (vpravo) strieľa vyrovnávajúci gól vo futbalovom zápase 4. kola skupinovej fázy Európskej konferenčnej ligy Slovenský hráč Slovácka Michal Tomič (vpravo) strieľa vyrovnávajúci gól vo futbalovom zápase 4. kola skupinovej fázy Európskej konferenčnej ligy Zdroj: SITA/AP/Daniel Cole

KLUŽ - Futbalisti FC Villarreal si zabezpečili účasť v play off Európskej konferenčnej ligy. Vo štvrtkovom stretnutí C-skupiny uspeli na štadióne Austrie Viedeň 1:0 gólom striedajúceho Nicolasa Jacksona tri minúty pred koncom riadneho hracieho času a na čele tabuľky majú plný počet 12 bodov.

Horšie ako na druhom mieste už nemôže skončiť ani Istanbul Basaksehir v A-skupine po domácom triumfe nad RFS Riga 3:0.

Futbalisti Žalgirisu Vilnius zvíťazili vo štvrtkovom stretnutí H-skupiny Európskej konferenčnej ligy nad Pjunikom Jerevan 2:1. Góly domácich dali v prvom polčase Fabien Ourega a Renan Oliveira, za hostí znížil po zmene strán z jedenástky striedajúci Aras Özbiliz.

Jerevanu zostalo šesť bodov a figuruje na druhej pozícii o bod za vedúcim FC Bazilej a o bod pred tretím ŠK Slovan Bratislava. Vilnius je naďalej na štvrtej priečke, keď získal o bod menej ako úradujúci slovenský majster.

Tomič strelil mimoriadne dôležitý gól

Slovenský futbalista Michal Tomič sa gólom podieľal na triumfe 1. FC Slovácko vo štvrtkovom stretnutí D-skupiny Európskej konferenčnej ligy na trávniku OGC Nice 2:1. Hostia prehrávali, Tomič však v 75. minúte vyrovnal a o desať minút neskôr rozhodol o cennom víťazstve Petr Reinberk. Domáci inkasovali druhý gól krátko po vylúčení Jeana-Claira Todiba.

Slovácko sa však neodlepilo od dna tabuľky, nazbieralo štyri body rovnako ako 1. FC Kolín, ktorý prehral v Belehrade s Partizanom 0:2. Nice získalo o bod viac, Partizan vedie s trojbodovým náskokom.

Európska konferenčná liga - skupinová fáza, 4. kolo:

A-skupina:
Istanbul Basaksehir - RFS Riga 3:0 (2:0)
Góly: 45. a 72. Okaka, 11. Türüc

ACF Fiorentina - Heart of Midlothian 5:1 (4:0)
Góly: 32. a 78. Gonzalez (druhý z 11 m), 6. Jovič, 22. Biraghi, 38. Barák - 47. Humphrys

Góly: 68. a 70. Jörgensen, 12. Kusk, 16. Klynge, 63. Tengstedt

West Ham United - Anderlecht Brusel 2:1 (2:0)
Góly: 14. Benrahma, 30. Bowen - 88. Esposito (z 11 m)

tabuľka B-skupiny:
1. West Ham 4 4 0 0 9:4 12 - postup
2. Silkeborg 4 2 0 2 12:4 6
3. Anderlecht 4 1 1 2 2:3 4
4. FCSB 4 0 1 3 1:13 1

C-skupina:
Austria Viedeň - FC Villarreal 0:1 (0:0)
Gól: 87. Jackson

Hapoel Beer Ševa - Lech Poznaň 1:1 (1:1)

D-skupina:
Partizan Belehrad - 1. FC Kolín 2:0 (1:0)
Góly: 15. Diabate, 52. Gomes
/O. Duda (Kolín) bol na lavičke náhradníkov/

OGC Nice - 1. FC Slovácko 1:2 (1:0)
Góly: 14. Diop - 75. TOMIČ, 87. Reinberk. ČK: 85. Todibo (Nice)
/M. Tomič odohral celé stretnutie a v 75. min dal gól, P. Šimko (obaja Slovácko) bol na lavičke náhradníkov/