VIDEO Slafkovský s ďalším bodom v NHL, Tatar s New Jersey natiahol neuveriteľnú sériu

Juraj Slafkovský s pukom na hokejke v zápase proti ColumbusuJuraj Slafkovský s pukom na hokejke v zápase proti Columbusu Zdroj: SITA/AP/Jay LaPrete

COLUMBUS - Hokejisti Montrealu prehrali vo vyrovnanom nočnom zápase NHL na ľade Columbusu Blue Jackets 4:6. V zostave Canadiens nechýbal ani slovenský útočník Juraj Slafkovský.

Ten nastúpil vo štvrtej formácii a opäť odohral dobrý zápas. Svoj výkon okorenil štvrtým kanadským bodom v NHL. V 14. minúte bol na ľade, keď americký obranca Jordan Harris dorážal puk pred bránkou Columbusu a strelil tak úvodný gól Montrealu.

Ten však nakoniec nestačil a kanadský tím prehral druhý zápas v rade. Slafkovský strávil na ľade viac ako 10 minút, pripísal si dve strely a taktiež dve trestné minúty.

“Dostali sme dnes poriadnu lekciu. Prvá tretina bola asi najhoršia v celej sezóne,” povedal pre nhl.com útočník Montrealu Brendan Gallagher (1+1). Columbus vyhral sedem z uplynulých ôsmich duelov proti Montrealu.

Devils natiahli víťaznú sériu

Darilo sa opäť hokejistom New Jersey Devils v zostave s Tomášom Tatarom. Tí zvíťazili na ľade Toronta 3:2 po predĺžení a natiahli tak víťaznú sériu už na 11 zápasov. Výsledkom tak vyrovnali svoju úspešnú sériu zo sezóny 2005/2006. Dlhšiu víťaznú sériu ťahali len v ročníku 2000/2001, vtedy zvíťazili v trinástich zápasoch za sebou.

Slovenský krídelník nastúpil opäť v prvom útoku, z bodu sa ale netešil. Odohral viac ako 14 minút a pripísal si dve strely na bránu.

“Sme veľmi dobrý tím. Veríme si navzájom, podporujeme sa a preto dosahujeme dobré výsledky. Víťazná séria prilákala na nás pozornosť, ale my si hráme svoje a chceme hlavne dosahovať čo najlepšie výsledky pre Devils,” povedal po zápase kapitán Devils Nico Hischier.

Tampa Bay doma zdolala Calgary 4:1, obranca Erik Černák chýbal v zostave domácich pre zranenie. V drese hostí nastúpil Adam Ružička, odohral 12:08 minút.

Opäť ho tréner zaradil do prvého útoku, v tejto formácii hral už vo štvrtom zápase za sebou. Zaznamenal mínusový bod, jednu strelu na bránku a tri bodyčeky. “Blesky” vyhrali tretíkrát za sebou, dvakrát skóroval Nikita Kučerov a 39 zákrokov zaznamenal Andrej Vasilevskij.

“Flames sú veľmi pracovitý tím, nehrá sa proti nim jednoducho. Na ľade sme dreli a preto sa dostavil výsledok,” povedal tréner Jon Cooper. “V prvej tretine sme boli laxní, v poslednej sme mali dosť šancí na vyrovnanie,” dodal kormidelník hostí Darryl Sutter.

Regenda a Fehérváry s prehrami

Prehru má za sebou aj Pavol Regenda, keď jeho Anaheim podľahol Winnipegu 3:2. Pričinil sa o to najmä domáci útočník Kyle Connor. Zaznamenal tretí hetrik v kariére, pričom rozhodujúci gól strelil 54 sekúnd pred koncom duelu. “Vôbec som nehral dobre, trápil som sa. Dnes som dostal od chalanov skvelé prihrávky a verím, že sa to rozbehne,” povedal 25-ročný Američan.

Slovenský útočník odohral v druhej formácii až 15 minút, do štatistík si však pripísal iba jednu strelu.

Góly “káčerov” strelili Troy Terry a Trevor Zegras, Ducks prehrali štyri z posledných piatich zápasov. Duel sledovali v hľadisku aj klubové ikony Winnipegu Teemu Selänne a Teppo Numminen, ktorých pred zápasom uviedli do Siene sláy Jets.

Struhujúci záver videli diváci v St. Louis. Domáci viedli nad Washingtonom ešte päť minút pred koncom 4:2, Capitals však v rozmedzí štyroch minút otočili skóre na 5:4. Posledný gól však nebol uznaný a zápas smeroval do predĺženia. V ňom sa nerozhodlo a v samostatných nájazdoch uspeli Blues.

Martin Fehérváry sa snaží Galéria fotiek (7) Zdroj: SITA/AP/Michael Thomas

Za hostí odohral 22 minút slovenský obranca Martin Fehérváry, ktorý zaznamenal jednu mínusku, dve strely na bránku a päť bodyčekov.

Dva góly Capitals vo svojom 900. zápase v kariére strelil obranca John Carlson, kapitán Alex Ovečkin zaznamenal svoj 789. presný zásah v kariére a pridal aj dve asistencie. Washington má stále veľkú maródku, prehral štyri z posledných piatich.

Kessel odohral 1000. zápas bez prerušenia

Phil Kessel nastúpil na 1000. zápas bez prerušenia a hoci nebodoval, tešil sa z víťazstva Vegas nad Arizonou 4:1. Golden Knights mu pred zápasom pripravili malú ceremóniu. “Bolo to milé. Celkovo odohrať 1000 zápasov je riadna porcia a dosiahnuť to bez prerušenia je šialené. Ani netuším ako sa mi to podarilo,” povedal Kessel, ktorý nevynechal zápas NHL od 3. novembra 2009 a je “železným mužom” profiligy.

Colorado vyhralo na ľade Caroliny 3:2, v predĺžení rozhodol o triumfe obhajcov Stanley Cupu Artturi Lehkonen. V bránke Avalanche žiaril Pavel Francouz, ktorý zaznamenal 46 zákrokov. Coloradu stačilo na víťazstvo len 15 striel. “Hrali sme vynikajúco, len sme nemali šťastie v zakončení,” povedal tréner Hurricanes Rod Brind’Amour.

Roope Hintz oslávil 26. narodeniny dvomi gólmi a prispel k víťazstvu Dallasu na ľade Floridy 6:4. Fínsky útočník bodoval v desiatom zápase za sebou. Zápas nedochytal hosťujúci brankár Scott Wedgewood, ktorý si v druhej tretine bez cudzieho zavinenia zranil chrbát a ľadovú plochu opustil na nosidlách. “Je mimo ohrozenia, hýbe sa a bude v poriadku. Uvidíme po vyšetreniach ako dlho bude chýbať, ale našťastie to nie je vážne,” povedal kormidelník Stars Peter DeBoer.

Boston doma opäť víťazne

Boston vyhral aj desiaty domáci zápas od začiatku novej sezóny, keď vďaka dvom gólom Davida Krejčího zdolal Philadelphiu 4:1. Bruins sú už len jedno domáce víťazstvo od vyrovnania rekordu NHL, ktorý držia hráči Floridy Panthers (2021-22) a Chicaga Blackhawks (1963-64).

“V tejto lige je ťažké vyhrať jeden zápas a my sme vyhrali 15 zo 17. To je bláznivé,” povedal Krejčí. Flyers prehrali piatykrát za sebou, ich tréner John Tortorella viedol v NHL 1400. zápas. Rodák z Bostonu sa stal prvým Američanom, ktorý dosiahol tento míľnik.

Roman Josi zaznamenal štyri asistencie a pomohol Nashvillu k víťazstvu 5:4 nad New Yorkom Islanders. Opäť zažiaril 21-ročný fínsky útočník Juuso Pärssinen (2+1), ktorý po príchode z farmy nazbieral vo svojich prvých troch zápasoch v NHL štyri body. Center “ostrovanov” Matthew Barzal mal asistenciu, ale stále čaká na prvý gól v sezóne. V 18 dueloch nazbieral 19 asistencií.

Pittsburgh vyhral v Minnesote 6:4, Sidney Crosby nazbieral štyri body (2+2). Seattle zdolal NY Rangers 3:2, v predĺžení rozhodol svojim druhým gólom v zápase Justin Schultz. Brankár “jazdcov” Jaroslav Halák kryl chrbát Igorovi Šesťorkinovi. Detroit vyhral v San Jose 7:4, nerozhodný stav zlomil v tretej tretine prvým gólom v zápase obranca Moritz Seider.

Zápasy NHL:

Boston Bruins - Philadelphia Flyers 4:1 (0:0, 1:0, 3:1)
Góly: 32. Nosek (Foligno, Zacha), 48. DeBrusk (Pastrňák, McAvoy), 51. Krejčí (Zacha, Lindholm), 57. Krejčí (Foligno, Hall) - 50. Tippett (Hayes, DeAngelo). Brankári: Ullmark - Hall, strely na bránku: 32:23, 17.850 divákov.

Carolina Hurricanes - Colorado Avalanche 2:3 pp (0:1, 1:1, 1:0 - 0:1)
Góly: 28. Aho (Nečas), 51. Nečas (Slavin) - 8. Rodrigues, 35. Newhook (Manson, Johnson), 62. Lehkonen (Compher, Toews). Brankári: Raanta - Francouz, strely na bránku: 48:15, 18.680 divákov.

Columbus Blue Jackets - Montreal Canadiens 6:4 (2:0, 0:2, 4:2)
Góly: 8. Sillinger (Gudbranson, Christiansen), 17. Nyquist (Bayreuther, Činachov), 47. Jenner (Johnson, Gaudreau), 51. Kuraly (Robinson), 52. Olivier (Kuraly), 58. Kuraly (Gudbranson, Jenner) - 34. Harris (Suzuki, SLAFKOVSKÝ), 40. Anderson (Gallagher, Dvorak), 50. Gallagher (Dvorak, Hoffman), 52. Suzuki (Dach, Kovacevic). Brankári: Korpisalo - Montembeault, strely na bránku: 29:42, 14.914 divákov.

Florida Panthers - Dallas Stars 4:6 (0:4, 3:1, 1:1)
Góly: 28. Verhaeghe (Forsling, Bennett), 33. Luostarinen (Bennett, Tkachuk), 39. Reinhart (Ekblad, Montour), 54. Tkachuk (Bennett, Verhaeghe) - 5. Hintz (Seguin, Lindell), 16. Lundkvist (Faksa, Glendening), 16. Benn (Dellandrea, Johnston), 20. Seguin (Marchment), 31. Hintz (Robertson), 60. Dellandrea (Benn, Glendening). Brankári: Bobrovskij (21. Knight) - Wedgewood (35. Oettinger), strely na bránku: 44:29, 14.428 divákov.

Tampa Bay Lightning - Calgary Flames 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)
Góly: 9. Stamkos (Sergačov), 39. Kučerov (Stamkos, Sergačov), 46. Myers (Colton), 60. Kučerov (Hagel, Cole) - 45. Lindholm (Huberdeau, Toffoli). Brankári: Vasilevskij - Markström, strely na bránku: 24:40, 19.092 divákov.

Toronto Maple Leafs - New Jersey Devils 2:3 pp (1:1, 0:1, 1:0 - 0:1)
Góly: 16. Matthews (Bunting, Marner), 58. Nylander (Matthews, Rielly) - 16. Bratt (Haula, Smith), 24. Hischier (Zetterlund), 61. Šarangovič (Hughes). Brankári: Murray - Vaněček, strely na bránku: 27:33, 18.189 divákov.

Minnesota Wild - Pittsburgh Penguins 4:6 (0:2, 2:1, 2:3)
Góly: 25. Duhaime (Foligno), 25. Eriksson Ek, 52. Eriksson Ek (Gaudreau, Brodin), 60. Dumba (Kaprizov, Zuccarello) - 9. Crosby (Guentzel, Rakell), 18. Poehling (Blueger, Archibald), 39. Letang (Crosby, Malkin), 46. Crosby (Guentzel, Jarry), 55. McGinn (Heinen, Carter), 57. Guentzel (Crosby, Pettersson). Brankári: Gustavsson - Jarry, strely na bránku: 23:32, 18.224 divákov.

Nashville Predators - New York Islanders 5:4 (3:1, 1:1, 1:2)
Góly: 2. Forsberg (Josi, Pärssinen), 9. Sissons (Smith, Josi), 10. Niederreiter (McDonagh, Josi), 26. Pärssinen (Forsberg, Fabbro), 50. Pärssinen (Granlund, Josi) - 3. Pelech (Pulock), 36. Clutterbuck (Martin, Pelech), 45. Palmieri (Pageau, Romanov), 56. Pageau (Lee, Barzal). Brankári: Saros - Sorokin, strely na bránku: 31:33, 17.159 divákov

St. Louis Blues - Washington Capitals 5:4 pp a sn (3:0, 1:2, 0:2 - 0:0, 1:0)
Góly: 5. Schenn (Kyrou, Barbašov), 8. Bučnevič (Tarasenko, Leddy), 12. Krug (Thomas, Tarasenko), 39. O'Reilly (Leivo, Faulk), rozh. náj. Bučnevič - 36. Ovečkin (Strome), 38. Carlson (Dowd, Jensen), 56. Carlson (Kuznecov, Ovečkin), 57. Sheary (Kuznecov, Ovečkin). Brankári: Greiss - Lindgren, strely na bránku: 24:51, 18.096 divákov.

Winnipeg Jets - Anaheim Ducks 3:2 (0:1, 1:0, 2:1)
Góly: 33. Connor (Dubois, Morrissey), 55. Connor (Gagner, Scheifele), 60. Connor (Scheifele, Pionk) - 11. Terry (Fowler, Carrick), 55. Zegras (Henrique, Fowler). Brankári: Hellebuyck - Gibson, strely na bránku: 32:31, 14.278 divákov.

Seattle Kraken - New York Rangers 3:2 pp (1:1, 0:0, 1:1 - 1:0)
Góly: 3. McCann (Borgen, Eberle), 50. Schultz (Burakovsky, Dunn), 64. Schultz (Eberle, Dunn) - 15. Zibanejad (Kreider, Trocheck), 59. Trocheck (Goodrow, Fox). Brankári: Jones - Šesťorkin, strely na bránku: 32:30, 17.151 divákov.

Vegas Golden Knights - Arizona Coyotes 4:1 (0:0, 1:0, 3:1)
Góly: 33. Pietrangelo (Eichel, Marchessault), 41. Carrier (Roy, Pietrangelo), 46. Stone (Pietrangelo, Stephenson), 59. Smith (Marchessault) - 52. Keller (Moser). Brankári: Thompson - Vejmelka, strely na bránku: 39:26, 17.708 divákov.

San Jose Sharks - Detroit Red Wings 4:7 (2:1, 0:2, 2:4)
Góly: 7. Labanc (Karlsson, Meier), 13. Nieto (Karlsson, Cicek), 49. Couture (Karlsson, Megna), 52. Karlsson (Labanc, Hertl) - 10. Hronek (Perron), 32. Perron (Larkin, Kubalík), 37. Walman (Rasmussen, Erne), 45. Veleno (Suter, Berggren), 54. Seider (Perron, Chiarot), 57. Suter (Copp), 59. Kubalík (Larkin). Brankári: Reimer - Husso, strely na bránku: 25:21, 14.134 divákov

Viac o téme: Montreal Canadiens Columbus Blue Jackets Juraj Slafkovský
  • Zdroj: TASR, Športky