VIDEO Messi po bojkote exceloval: Dva góly pri víťazstve v príprave

Na snímke uprostred s číslom 10 Lionel Messi strieľa priamy kopNa snímke uprostred s číslom 10 Lionel Messi strieľa priamy kop Zdroj: TASR/AP Photo/Joan Monfort

BARCELONA - Futbalisti Barcelony zvíťazili v stredajšom prípravnom zápase nad druholigovou Gironou 3:1. Dvoma gólmi sa na výhre Kataláncov podieľal argentínsky útočník Lionel Messi, ktorý sa presadil v 45. a 51. minúte. V 63. minúte prepustil miesto na ihrisku Ousmanemu Dembelému.

Messi pôvodne trval na odchode z Barcelony, nepredstavil sa na úvodných tréningoch pred novou sezónou a bojkotoval aj lekársku prehliadku. Predmetom sporu mali byť dohady o jeho zmluve. V piatok 4. septembra však oznámil, že v klube zostáva a na začiatku nasledujúceho týždňa sa zapojil do tréningového procesu.

Prvý zápas v La Lige čaká Barcelonu až v 3. kole proti Villarealu (27. septembra), keďže môže profitovať z predĺženej prestávky, ktorú tím dostal z dôvodu účasti v závere predchádzajúceho ročníka Ligy majstrov UEFA.

Viac o téme: Lionel Messi FC Barcelona