VIDEO Prvý krok za obhajobou úspešný: Bayern rozobral Atlético, nadelil im štyri kusy!

Radosť hráčov Bayernu po góle do siete Atlética Madrid Radosť hráčov Bayernu po góle do siete Atlética Madrid Zdroj: SITA/AP Photo/Matthias Schrader,Pool

MNÍCHOV - Futbalisti Bayernu Mníchov úspešne vykročili za obhajobou titulu v Lige majstrov 2020/2021. V stredajšom zápase A-skupiny si zverenci Hansa-Dietera Flicka poradili s Atleticom Madrid presvedčivo 4:0.

Bayern sa vo svojej Allianz Arene ujal vedenia v 28. minúte po tom, ako si francúzsky krídelník Kingsley Coman ideálne spracoval pas Joshuu Kimmicha a zblízka nezaváhal. Druhý gól úradujúceho nemeckého šampióna pridal ešte do prestávky Leon Goretzka. Hostí mohol vrátiť do hry krátko po nej Joao Felix, jeho gól ale neplatil pre ofsajd. Bayern definitívne zlomil odpor súpera po hodine hry, keď na rozdiel triedy upravil exportnou strelou Corentin Tolisso a posledné slovo mal dvojgólový hrdina zápasu Coman.

Corentin Tolisso sa raduje Galéria fotiek (15) Zdroj: SITA/AP Photo/Matthias Schrader, Pool

V druhom stretnutí B-skupiny milánsky Inter doma iba remizoval s Borussiou Mönchengladbach 2:2, spasiteľom talianskeho tímu bol autor oboch jeho gólov Romelu Lukaku. Na súpiske Interu nefiguroval slovenský reprezentačný stopér Milan Škriniar. V karanténe sú po nákaze koronavírusom aj Roberto Gagliardini, Andrei Radu a Ashley Young, ktorí neboli "nerazzurri" k dispozícii. Hosťom chýbal pre zranenie Škriniarov krajan László Bénes.

Hráči Liverpoolu sa radujú Galéria fotiek (15) Zdroj: SITA/AP Photo/Peter Dejong

Víťaz Ligy majstrov z roku 2019 FC Liverpool uspel na pôde Ajaxu Amsterdam, nad ktorým zvíťazil 1:0. Atalanta Bergamo si zastrieľala v Dánsku, nováčika súťaže FC Midtjylland zdolal štvrťfinalista z minulej sezóny v druhom zápase D-skupiny pohodlne 4:0, pričom už v prvom polčase si vytvoril trojgólový náskok.

Gólová radosť Ferrana Torresa Galéria fotiek (15) Zdroj: SITA/Paul Ellis/Pool via AP

V C-skupine Manchester City po štvrťhodine prehrával s FC Porto, napokon však získal všetky body po výhre 3:1. O góly "Citizens" sa postarali Sergio Agüero z jedenástky, Ilkay Gündogan a Ferran Torres. Olympique Marseille bol blízko k zisku bodu na pôde Olympiakosu Pireus, o ktorý prišiel v nadstavenom čase po zásahu Egypťana Koku.

1. kolo skupinovej fázy Ligy majstrov 2020/2021 - sumáre:
A-skupina:
Bayern Mníchov - Atletico Madrid 4:0 (2:0)
Góly: 28. a 72. Coman, 41. Goretzka, 66. Tolisso. Rozhodoval: Oliver (Angl.)

B-skupina:
Inter Miláno - Borussia Mönchengladbach 2:2 (0:0)
Góly: 49. a 90. Lukaku - 63. Bensebaini (z 11 m), 84. Hofmann. Rozhodoval: Kuipers (Hol.)
/M. Škriniar nefiguroval v zápise o stretnutí - L. Bénes nefiguroval v zápise o stretnutí/

C-skupina:
Manchester City - FC Porto 3:1 (1:1)
Góly: 21. Agüero (z 11 m), 65. Gündogan, 73. Torres - 14. Luis Diaz. Rozhodoval: Treimanis (Lot.)

Olympiakos Pireus - Olympique Marseille 1:0 (0:0)
Gól: 90.+1 Koka. Rozhodoval: Orsato (Tal.)

D-skupina:
Ajax Amsterdam - FC Liverpool 0:1 (0:1)
Gól: 35. Tagliafico (vlastný). Rozhodoval: Brych (Nem.)

FC Midtjylland - Atalanta Bergamo 0:4 (0:3)
Góly: 26. Zapata, 36. Gomez, 42. Muriel, 89. Mirančuk. Rozhodoval: Dias (Portug.)

Viac o téme: Ajax Amsterdam Bayern Mníchov Atlético Madrid Manchester City Borussia Mönchengladbach FC Porto Inter Miláno Atalanta Bergamo Olympique Marseille Olympiakos Pireus Liverpool FC FC Mydtjylland