VIDEO Hviezdny LeBron James o obrovskom rozčarovaní z výsledku ankety MVP: Naštvalo ma to!

LeBron James
LeBron James

ORLANDO - Hviezdny basketbalista LeBron James priznal rozčarovanie z výsledku ankety o najužitočnejšieho hráča NBA, v ktorej obsadil druhé miesto za Janisom Adetokunbom. Nespochybnil triumf gréckeho konkurenta z Milwaukee, ale dotklo sa ho, že iba 16 zo 101 hlasujúcich z radov novinárov ho zaradilo na prvé miesto.

"Naštvalo ma to. To je moja úprimná odpoveď," povedal štvornásobný držiteľ ocenenia MVP po piatkovom prvom finále Západnej konferencie, v ktorom Los Angeles Lakers zdolali Denver 126:114. "Naštvalo ma to, pretože zo 101 hlasov som dostal len 16," vyhlásil.

"Nehovorím, že víťaz si MVP nezaslúžil. Ale toto ma štve. A to už som v kariére skončil druhý mnohokrát, ako v lige, tak teraz štvrtýkrát v MVP," povedal trojnásobný šampión NBA James, ktorý sa najužitočnejším hráčom súťaže stal štyrikrát v rokoch 2009, 2010, 2012 a 2013.

Ocenenie sa udeľuje za výkony v základnej časti súťaže a v tejto sezóne bolo obmedzené do termínu 11. marca, kedy bola sezóna prerušená kvôli pandémii koronavírusu. Dohrávanie v "bubline" v Orlande pred play off už sa nehodnotilo. Adetokunbo dostal zvyšných 85 prvých miest v hlasovaní a obhájil vlaňajšie prvenstvo. Tretí skončil James Harden z Houstonu.

James pri tej príležitosti tiež spochybnil kritériá, ktoré o víťazovi rozhodujú. Konštatoval, že nie sú jednotné a menia sa. "Niekedy je to najlepší hráč najlepšieho tímu. Niekedy je to hráč s najlepšími štatistikami. Myslím tým, že človek jednoducho nevie. Ale Janis mal diabolskú sezónu, to môžem rozhodne povedať," povedal James. Adetokunbo v hodnotenom období dosiahol priemer 29,5 bodu, 13,6 doskoku a 5,6 asistencie a doviedol Bucks k víťazstvu v základnej časti súťaže.


Tagy: LeBron James Milwaukee Bucks Janis Adetokunbo

Zdroj:
ČTK
Foto:
SITA/AP - Kevin C. Cox; Video: ESPN

DISKUSIA