Totálna katastrofa! Dvadsiatka dostala ďalší debakel, zosmiešnili ju ešte aj Švajčiari

Slovenská striedačkaSlovenská striedačka Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

TŘINEC - Slovenskej hokejovej reprezentácii do 20 rokov nevyšiel pondelkový zápas v základnej A-skupine na majstrovstvách sveta juniorov v Česku. Zverenci trénera Róberta Petrovického v pondelok večer v Třinci podľahli Švajčiarom 2:7 a už vedia, že tabuľke skončia na štvrtom mieste a vo štvrtkovom štvrťfinále nastúpia proti víťazovi ostravskej B-skupiny. Nič na tom nemôže zmeniť ani utorkový súboj Slovákov proti Švédom o 15.00 h.

Mladí Slováci za súperom v prvej tretine zaostávali a Švajčiari svoju prevahu pretavili na tri góly - Samuel Hlavaja najprv dvakrát prekonal Gilian Kohler a raz Valentin Nussbaumer. Po treťom góle Hlavaja v slovenskej bránke nahradil Samuel Vyletelka, ktorý si držal čisté konto do 34. min.

Na presný zásah Simona Knaka síce vo vlastnom oslabení zareagoval gólom Martin Faško-Rudáš, no päť sekúnd pred druhou sirénou Švajčiari pridali aj piaty gól zásluhou Sandra Schmida. Slovenskí hokejisti síce v III. tretine držali so súperom krok v počte striel, no vyťažili z toho iba gól Róberta Džugana, kým Švajčiari skórovali z hokejok Miku Henauera a Matthewa Verboona.

Slovensko - Švajčiarsko 2:7 (0:3, 1:2, 1:2)
Góly: 39. Faško-Rudáš (Okuliar), 47. Džugan (Čajkovič, Mudrák) - 8. Kohler (Berni, Nussbaumer), 11. Kohler (Nussbaumer, Moser), 15. Nussbaumer (Verboon), 34. Knak (Jobin), 40. Schmid (Aebischer, Verboon)
Vylúčení: 6:7 na 2 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Campbell (Kan.), Pešina - Lederer (obaja ČR), Merten (Nem.), 4915 divákov

Slovensko: Hlavaj (15. Vyletelka) - Bučko, Dlugoš, Kňažko, Vitaloš, Česánek, Mudrák, Turan, Stacha - M. Minárik, Džugan, Faško-Rudáš - Čajkovič, Kováčik, Okuliar - Tkáč, Mrázik, Paulíny - Ďurina, J. Minárik, Jendek

Švajčiarsko: Hollenstein - Berni, Aebischer, Guggenheim, Moser, Henauer, Pezzullo - Wetter, Schmid, Patry - Verboon, Nussbaumer, Kohler - Gerber, Mettler, Berri - Jobin, Salzgeber, Knak - Sopa