Dominantný útok v záverečnom kopci: VIDEO Van der Poel si suverénne poradil so všetkými súpermi

Mathieu van der Poel triumfoval v 7. etape pretekov Tirreno - AdriaticoMathieu van der Poel triumfoval v 7. etape pretekov Tirreno - Adriatico Zdroj: SITA/AP/Fabio Ferrari/LaPresse

LORETO - Holandský cyklista Mathieu van der Poel triumfoval v predposlednej 7. etape pretekov Tirreno - Adriatico. Jazdec stajne Alpecin-Fenix bol najsilnejší v dojazde do záverečného kopca a trať dlhú 181 km z mesta Pieve Torina do Loreta zvládol za 4:19:23 h. Druhý skončil Portugalčan Ruben Guerreiro (EF Pro Cycling) a tretí finišoval Matteo Fabbro, obaja stratili štyri sekundy.

"Bola to neuveriteľná etapa, oveľa ťažšia ako som očakával. Tím odviedol skvelú prácu, keď ma doviedol do úniku. Vedel som, že v poslednom stúpaní pred cieľom musím ísť naplno. Fabbro bol predo mnou a keď som ho obehol, vedel som, že som vyhral. Z tohto víťazstva som veľmi šťastný," povedal víťaz.

Na čele celkového poradia sa udržal Brit Simon Yates z Mitcheltonu-Scott, ktorý má náskok 16 sekúnd pred Poliakom Rafalom Majkom z tímu Bora-Hansgrohe. Tretí Brit Geraint Thomas (Ineos Grenadiers) stráca 39 s.

V pondelok je na programe záverečná 8. etapa - časovka jednotlivcov v San Benedette del Tronto dlhá 10,1 km.

Výsledky 7. etapy (Pieve Torina - Loreto, 181 km):
1. Mathieu van der Poel (Hol./Alpecin-Fenix) 4:19:23 h, 2. Ruben Guerreiro (Por./EF Pro Cycling) +4 s, 3. Matteo Fabbro (Tal./Bora-Hansgrohe) rovnaký čas, 4. Wilco Kelderman (Hol./Sunweb) +9, 5. Alex Aranburu Deba (Šp./Astana) +10, 6. Simon Yates (V.Brit./Mitchelton-Scott) rovnaký čas

Celkové poradie:
1. S. Yates 31:56:02 h, 2. Rafal Majka (Poľ./Bora-Hansgrohe) +16 s, 3. Geraint Thomas (V.Brit./Ineos Grenadiers) +39, 4. Aleksandr Vlasov (Rus./Astana) +49, 5. Fausto Masnada (Tal./Deceuninck-Quickstep) +57, 6. Kelderman +59

Viac o téme: Tirreno - Adriatico Mathieu van der Poel Matteo Fabbro Ruben Guerreiro