Podmaníková stanovila nový rekord: Vo finále SP obsadila fantastické tretie miesto

Slovenská plavkyňa Andrea PodmaníkováSlovenská plavkyňa Andrea Podmaníková Zdroj: SITA/AP/Martin Meissner

INDIANA POLIS - Slovenská plavkyňa Andrea Podmaníková obsadila vo finále na 50 m prsia na podujatí Svetového pohára v Indianapolise 3. miesto v novom národnom rekorde 29,89.

Členka Pirana SC Topoľčany vylepšila svoj vlastný zápia z roku 2021 o 19 stotín. Zo suverénneho víťazstva sa tešila Ruta Meilutyteová z Litvy časom 28,70.

Podmaníková v Indianapolise potvrdila sľubnú formu pred decembrovými MS v krátkom bazéne v austrálskom Melbourne. Na 100 i 200 m prsia skončila 24-ročná slovenská reprezentantka štvrtá.

Vo finále stovky zaplávala čas 1:05,25 min a od zisku bronzovej medaily ju delili iba štyri stotiny, splnila však A-limit na svetový šampionát.

Viac o téme: Andrea Podmaníková Svetový pohár v plávaní