Chvátal prispel Olomoucu k pohodlnej výhre: Ostravu porazil rozdielom triedy

Juraj Chvátal v drese Sigmy OlomoucJuraj Chvátal v drese Sigmy Olomouc Zdroj: Profimedia.sk

PRAHA - Slovenský futbalový obranca Juraj Chvátal výrazne prispel k výhre Sigmy Olomouc na ihrisku Ostravy 3:0 v sobotnom zápase 1. kola najvyššej českej súťaže. Pri prvom góle prihral Mojmírovi Chytilovi a druhý strelil sám. Víťazstvo poistil v 79. minúte Jan Sedlák, ktorý nahradil Slováka Denisa Ventúru.

Zbrojovka Brno remizovala doma s 1. FC Slovácko 2:2 a nerozhodne sa skončilo aj stretnutie medzi Zlínom a Mladou Boleslavou, v ktorom diváci nevideli gól. Obhajca titulu Viktoria Plzeň remizovala na ihrisku Teplíc 2:2, keď dotiahla dvojgólový náskok domácich. V nadstavenom čase druhého polčasu dostal červenú kartu hosťujúci Lukáš Hejda a ponúkol Tepliciam penaltu. Domáci Jakub Urbanec, ktorý strelil v zápase dva góly, ju však nepremenil a odmietol tak hetrik.

Česká liga - 1. kolo:

Zbrojovka Brno - 1. FC Slovácko 2:2 (2:1)
Góly: 21. Ševčík, 32. Přichystal - 30. Holzer, 71. Trávník
/R. Matejov bol na lavičke náhradníkov - M. Tomič nastúpil v 46. min, P. Šimko nezasiahol do zápasu/

Baník Ostrava - Sigma Olomouc 0:3 (0:1)
Góly: 38. Chytil, 51. CHVÁTAL, 79. Sedlák
/M. Macík chytal celý zápas, J. Chvátal hral celý zápas, v 51. min strelil gól a v 77. min dostal ŽK, D. Ventúra hral do 70. min, T. Digaňa (všetci Olomouc) bol na lavičke náhradníkov/

FC Zlín - FK Mladá Boleslav 0:0
/M. Rakovan bol na lavičke náhradníkov - M. Polaček a S. Dancák odohrali celý zápas/

FK Teplice - Viktoria Plzeň 2:2 (1:0)
Góly: 23. a 47. Urbanec - 58. Kliment, 71. Mosquera, ČK: 76. Hejda (Plzeň)
/R. Čerepkai bol na lavičke náhradníkov - R. Dedič nastúpil v 80. min, M. Trusa a M. Tvrdoň nezasiahli do zápasu/

Viac o téme: Baník Ostrava Sigma Olomouc Juraj Chvátal