VIDEO Američanka prepísala históriu: Takýto husársky kúsok sa pred ňou nepodaril nikomu!

Jocelyne Lamoureuxová-Davidsonová oslavuje so spoluhráčkou Kelly Pannekovou (12) svoj gólJocelyne Lamoureuxová-Davidsonová oslavuje so spoluhráčkou Kelly Pannekovou (12) svoj gól Zdroj: SITA/AP - Frank Franklin II

KANGNUNG - Americká hokejistka Jocelyne Lamoureuxová-Davidsonová sa na olympijskom turnaji v Pjongčangu v súboji proti Olympijským športovcom z Ruska nezmazateľným písmom zapísala do histórie!

Američanka strelila na olympijskom turnaji dva góly počas šiestich sekúnd a zapísala sa do histórie. Tak rýchlo po sebe ešte pod piatimi kruhmi neskóroval ani žiadny z jej mužských kolegov. Lamoureuxová-Davidsonová v stretnutí proti Ruskám bleskovo zvýšila v druhej tretine na 3:0 a patrila k hlavným strojkyniam hladkého víťazstva 5:0.

Hviezdnou chvíľkou v 32. minúte predčila doterajší absolútny rekord švédskeho hokejistu Carla Görana Öberga, ktorý na turnaji v Squaw Valley v roku 1960 dal dva góly v rozpätí ôsmich sekúnd Japonsku (19:0). Ženskou rekordérkou bola doteraz Kanaďanka Caroline Oulletteová, ktorá sa v roku 2006 presadila proti Taliansku (16:0) dvakrát počas 16 sekúnd.

Američanky majú po druhom víťazstve v Kórey istú účasť v semifinále, rovnako je na tom aj obhajca prvenstva Kanada, ktorá po výhre 4:1 nad Fínskom vedie skupinu A vďaka o gól lepšiemu skóre. Vo štvrtok sa oba zámorské celky stretnú o prvé miesto v tabuľke a očakáva sa, že na seba narazia aj vo veľkom finále 22. februára.

Kanada - Fínsko 4:1 (2:0, 2:0, 0:1)
Góly: 1. Agostová-Marcianová (Daoustová), 18. Poulinová, 29. Daoustová (Fortinová, Agostová-Marcianová), 39. Saulnierová (Johnstonová) - 48. Valilová (Tapaniová, Karvinenová)

USA - Olympijskí športovci z Ruska 5:0 (1:0, 3:0, 1:0)
Góly: 9. Bellamyová (J. Lamoureuxová-Davidsonová, Marvinová), 32. J. Lamoureuxová-Davidsonová (M. Lamoureuxová-Morandová), 32. J. Lamoureuxová-Davidsonová, 35. Marvinová (Pelkeyová), 59. Brandtová (Cameranesiová, Kellerová)