VIDEO Kliatba Borussie pokračuje: Bayern absolútne potupil rivala z Dortmundu!

Bavori sa radujú z góluBavori sa radujú z gólu Zdroj: SITA/AP Photo/Matthias Schrader

MNÍCHOV - Futbalistom Borussie Dortmund sa v mníchovskej Alianz Arene v ostatných sezónach absolútne nedarí. Od sezóny 2015/2016 zakaždým inkasovali na pôde Bayernu Mníchov v ligovom zápase aspoň štyri góly a sobotňajší šláger I. bundesligy nebol výnimkou. Bavori potešili svojich priaznivcov triumfom 4:0 a v tabuľke sa vyšvihli na priebežnú tretiu priečku so ziskom 21 bodov.

Skóre stretnutia otvoril už v 17. min poľský kanonier Robert Lewandowski. Rodák z Varšavy napol sieť aj v 76. min, dokopy nastrieľal v tejto sezóne už 16 ligových gólov a v každom z doterajších jedenástich kôl dokázal skórovať. Okrem neho si vylepšil štatistiky aj vo výbornej forme hrajúci Serge Gnabry a dielo zkazy z pohľadu Dortmundu dokonal desať minút pred koncom vlastným gólom Mats Hummels.

Dortmund prišiel o sedemzápasovú ligovú neporaziteľnosť a z metropoly Bavorska si odviezol ďalší debakel. V posledných piatich ligových súbojoch prehral v Allianz Arene 1:5, 1:4, 0:6, 0:5 a 0:4. Navyše, už v prvom polčase musel odstúpiť zo zápasu anglický reprezentant Jadon Sancho.

Futbalisti Herthy Berlín podľahli v 11. kole nemeckej Bundesligy Lipsku 2:4. Pre Herthu to bola tretia prehra za sebou. Z dvojice slovenských reprezentantov sa na trávniku neobjavil ani jeden. Ondrej Duda bol celý zápas len na lavičke náhradníkov a Peter Pekarík nefiguroval na zápasovej súpiske. Schalke 04 remizovalo na domácej pôde s Fortunou Düsseldorf 3:3, keď v drese hostí sa hetrikom blysol Rouwen Hennings.

Bayern Mníchov - Borussia Dortmund 4:0 (1:0)
Góly: 17. a 76. Lewandowski, 47. Gnabry, 80. Hummels (vlastný)

Hertha Berlín - RB Lipsko 2:4 (1:2)
Góly: 32. Mittelstadt, 90.+2 Selke - 38. , 90.+1 (prvý z 11 m) Werner, 45.+1 Sabitzer, 86. Kampl. /O. Duda bol na lavičke náhradníkov. P. Pekarík (obaja Hertha) nefiguroval na zápasovej súpiske/

Schalke 04 Gelsenkirchen - Fortuna Düsseldorf 3:3 (1:0)
Góly: 33. Caligiuri, 67. Kabak, 79. Serdar - 62., 74., 85. (prvý z 11 m) Hennings .

Paderborn - Augsburg 0:1 (0:1)
Gól: 41. Max.

FSV Mainz - Union Berlín 1:3 (0:2)
Góly: 81. Onisiwo, 90.+4 Brosinski - 45.+3, 51. Anderson, 30. Ingvartsen.

Viac o téme: Borussia Dortmund Schalke 04 Gelsenkirchen FC Bayern Mníchov Fortuna Düsseldorf