VIDEO Liverpool mal v Lige majstrov opäť na mále: O výhre s Ajaxom rozhodol až v závere!

Futbalisti Liverpoolu sa radujú z gólu Joela MatipaFutbalisti Liverpoolu sa radujú z gólu Joela Matipa Zdroj: SITA/AP/Rui Vieira

LIVERPOOL - Prvého víťazstva sa dočkal finalista predchádzajúcej sezóny FC Liverpool, ktorý zdolal Ajax Amsterdam 2:1.

Skóre otvoril v 17. minúte domáci Mohamed Salah, o desať minút neskôr vyrovnal Mohammed Kudus. V predposlednej minúte riadneho hracieho času dal rozhodujúci gól Joel Matip.

Liverpool aj Ajax majú v neúplnej tabuľke A-skupiny po tri body. Stretnutie medzi Glasgowom Rangers a SSC Neapol preložili z utorka na stredu 21.00 SELČ. O 24 hodín neskôr sa uskutoční z dôvodu obmedzených policajných kapacít po úmrtí britskej kráľovnej Alžbety II.

Európska futbalová únia informovala, že na zápas nebudú mať prístup fanúšikovia hostí, a požiadala priaznivcov z Talianska, aby rešpektovali výnimočné okolnosti a necestovali do Glasgowa. V záujme fair play sa ani fanúšikovia Rangers nedostanú na duel v Neapole.