VIDEO Španieli sa po Grécku poriadne vytrápili aj s Gruzínskom, Dáni totálne potupili súpera

Diego Llorente a Khvicha KvaratskheliaDiego Llorente a Khvicha Kvaratskhelia Zdroj: SITA/AP/Zurab Tsertsvadze

BRATISLAVA - Futbalisti Španielska zvíťazili v nedeľnom stretnutí B-skupiny kvalifikácie MS 2022 v Gruzínsku 2:1. Súper Slovenska na tohtoročných ME rozhodol o svojom prvom triumfe v tomto kvalifikačnom cykle až v nadstavenom čase duelu.

Favorizovaní hostia sa trápili, v závere prvého polčasu dokonca inkasovali ako prví, keď sa presadil Chviča Kvaracchelia. Po zmene strán však vyrovnal Ferran Torres. Domáci dobre bránili a Španielov nepúšťali do vyložených príležitostí. V závere však predsa kapitulovali, keď striedajúci Dani Olmo vystrelil spoza šestnástky a lopta nešťastne prešla rukami brankára Giorgiho Loriu.

Ferran Torres a jeho Galéria fotiek (22) Zdroj: SITA/AP/Zurab Tsertsvadze

V F-skupine nedalo Dánsko šancu Moldavsku. V Kodani viedli domáci už po polčase 5:0 a napokon uspeli hladko 8:0. Dáni nasledovali príklad Nórska, Nemecka či Holandska a nastúpili v špeciálnej edícii dresov na podporu ľudských práv robotníkov v dejisku MS Katare. Po dvoch zápasoch majú plný počet šesť bodov a skóre 10:0.

Úlohu favoritov zvládli aj Angličania, ktorí zvíťazili v Albánsku 2:0. V závere prvej štyridsaťpäťminútovky otvoril skóre Harry Kane, útočník Tottenhamu v druhom polčase prihral Masonovi Mountovi na druhý zásah "Albiónu."

Sokol Cikalleshi a Luke Galéria fotiek (22) Zdroj: SITA/AP/Hektor Pustina

Hráči Francúzska dosiahli prvé víťazstvo v tejto kvalifikácii. V zápase D-skupiny zdolali domáci Kazachstan 2:0. O troch bodoch rozhodli už v prvom polčase, keď sa najprv presadil Ousmane Dembele a v závere si strelil vlastný gól Sergij Malyj. Po zmene strán mohol pridať tretí zásah hostí striedajúci Kylian Mbappé, ale nepremenil jedenástku.

Sergey Maliy a Kylian Galéria fotiek (22) Zdroj: SITA/AP/Stanislav Filippov

B-skupina:

Tbilisi
Gruzínsko - Španielsko 1:2 (1:0)
Góly: 44. Kvaracchelia - 56. Torres, 90.+2 Olmo, ČK: 90.+4 Šengelia (Gruzínsko)

Zostava Španielska: Simon – Porro (65. M. Llorente), García, D. Llorente (46. Martinez), Alba – Ruiz (Alcantara), Busquets (73. Oyarzabal), Pedri – Torres, Morata, Gil (46. Olmo).

Dánsko - Moldavsko 8:0 (5:0)
Góly: 19. a 48. Dolberg (prvý z 11 m), 22. a 29. Damsgaard, 35. Stryger Larsen, 39. Jensen, 81. Skov, 89. Ingvartsen