Andrej Kudrna rozhodol v predĺžení o výhre Litvínova, presadili sa aj Sukeľ s Hrehorčákom

Andrej Kudrna Andrej Kudrna Zdroj: Profimedia.sk

PRAHA - Líder českej hokejovej extraligy z Třinca prehral v utorkovom zápase 38. kola na ľade Vítkovíc 2:5. V drese "oceliarov" sa strelecky presadil slovenský útočník Patrik Hrehorčák, ktorý skóroval v oslabení. Asistenciu pri prvom góle hostí si pripísal Tomáš Marcinko.

Zaváhal aj druhý tím tabuľky Mountfield HK, ktorý doma nestačil na Pardubice 1:4. Litvínov zdolal Plzeň 4:3 po predĺžení, na čom mali leví podiel slovenskí hokejisti. V 44. minúte poslal Matúš Sukeľ duel do predĺženia, v ňom zariadil výhru domácich Andrej Kudrna.

česká extraliga - 38. kolo:

Vítkovice - Třinec 5:2 (2:0, 1:1, 2:1)
Góly: 7. Lakatoš, 12. Chlán, 35. Bernovský, 45. Lakatoš, 57. Flick – 28. Hrňa (MARCINKO), 54. HREHORČÁK

České Budějovice - Mladá Boleslav 2:1 (0:0, 0:1, 2:0)
Góly: 59. Gulaš, 60. Ondráček – 31. Stránský

Mountfield HK - Pardubice 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)
Góly: 4. Oksanen – 4. Kousal, 34. Košťálek, 35. Zdráhal, 59. Blümel

Litvínov - Plzeň 4:3 pp (1:1, 1:2, 1:0 - 1:0)
Góly: 13. Irving, 30. Chalupa, 44. SUKEĽ, 62. KUDRNA – 5. Suchý, 25. M. Lang, 26. Kodýtek

Liberec - Olomouc 3:4 pp (0:1, 1:2, 2:0 - 0:1)
Góly: 27. Jelínek, 53. Klapka, 54. Filippi – 11. Švrček, 35. Navrátil, 35. Nahodil, 64. Krejčí

Kladno - Zlín 1:3 (0:1, 1:0, 0:2)
Góly: 24. Plekanec – 17. Zabusovs, 56. Ferenc, 57. Fryšara

Sparta Praha - Brno 3:2 pp (0:2, 0:0, 2:0 - 1:0)
Góly: 54. Polášek, 60. Thorell, 61. Řepík - 10. Mueller, 15. Zaťovič

Viac o téme: Andrej Kudrna HC Verva Litvínov