Traja slovenskí strelci v zápase: Pardubice vďaka Čerešňákovi a Paulovičovi natiahli sériu

Peter ČerešňákPeter Čerešňák Zdroj: Profimedia

PARDUBICE - Hokejisti Pardubíc zvíťazili v nedeľnom dueli 43. kola českej extraligy na ľade BK Mladá Boleslav 5:3 a svoju víťaznú šnúru natiahli na osem zápasov.

V prvej tretine poslal hostí do vedenia 2:1 slovenský obranca Peter Čerešňák. Ďalší gól v drese Pardubíc si v 42. minúte pripísal Matej Paulovič a v drese hostí si rovnako zaznamenal asistenciu Pavol Štetka. Pred koncom druhej tretiny znížil v drese domácich Róbert Lantoši, ktorý aj asistoval na tretí gól domácich.

Hradec Králové zvládol domáce stretnutie a zvíťazil nad Kladnom 4:2. O tretí gól domácich sa v 51. minúte postaral Lukáš Cingel.

Domáci hokejisti Kométy Brno dokázali zvíťaziť nad Libercom 3:0. Andrej Kollár si pripísal asistenciu, keď nahral na úvodný gól. Sedemnásť sekúnd pred koncom stretnutia prispel gólom, po nahrávke Kristiána Pospíšila, Marek Ďaloga a zvýšil náskok Brna na 3:0.

HC Olomouc podľahol Karlovým Varom na domácom štadióne 3:4. Na prvom presnom zásahu domácich sa podieľal Silvester Kusko, Keď na začiatku druhej tretiny asistoval Karlovi Plášekovi. Vyrovnávací gól hostí na 3:3 v 46. minúte zaznamenal Dávid Gríger.

V ďalšom zápase privítala Plzeň Spartu Praha, kde sa o výhre domácich (4:3) rozhodlo až po samostatných nájazdoch. Adrián Holešinský zaznamenal v drese Plzne asistenciu. Víťazstvo Litvínova 1:0 po samostatných nájazdoch nad Českými Budějovicami zabezpečil domácim Giorgio Estephan, ktorý premenil oba svoje pokusy.

česká Extraliga - 43. kolo:
BK Mladá Boleslav - HC Dynamo Pardubice 3:5 (1:2, 1:2, 1:1)
Góly: 10. Stránský, 39. LANTOŠI, 53. Söderlund (LANTOŠI) - 13. Musil, 19. ČEREŠNÁK, 22. PAULOVIČ, 31. Sedlák, 43. Sedlák (ŠTETKA)

Mountfield HK Hradec Králové - Rytíři Kladno 4:2 (1:0, 0:1, 3:1)
Góly: 13. Klima, 41. Pavlík, 51. CINGEL, 58. Jergl - 38. Procházka, 45. Kubín

HC Kometa Brno - Bílí Tygři Liberec 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
Góly: 29. Kučerík (KOLLÁR, POSPÍŠIL), 51. Holík, 59. ĎALOGA (POSPÍŠIL)

HC Olomouc - HC Energie Karlove Vary 3:4 (0:0, 2:2, 1:2)
Góly: 21. Plášek (KUSKO), 37. Rašner, 41. Káňa - 27. a 59. Kohout, 36. Beránek, 46. GRIGER

HC Škoda Plzeň - HC Sparta Praha 4:3 pp a sn (1:0, 1:1, 1:2 - 0:0, 1:0)
Góly: 26. Mertl, 36. Rekonenn, 43. Kodýtek ( HOLEŠINSKÝ), rozh. nájazd: Houdek - 26. Konečný, 45. Sobotka, 46. Vitouch

HC Verva Litvínov - Motor České Budějovice 1:0 pp a sn (0:0, 0:0, 0:0 - 0:0, 1:0)
rozh. nájazd: Estephan

Viac o téme: Róbert Lantoši Peter Čerešňák BK Mladá Boleslav Matej Paulovič HC Dynamo Pardubice