Slovenský talent na tento zápas nebude spomínať v dobrom: Chyba stála jeho mužstvo všetky body

Na snímke Juraj Slafkovský počas 2. tréningu mužskej reprezentácie pred olympijskou kvalifikáciouNa snímke Juraj Slafkovský počas 2. tréningu mužskej reprezentácie pred olympijskou kvalifikáciou Zdroj: TASR/SZĽH/Andrej Galica

HELSINKI - Slovenský hokejista Pavol Skalický pomohol v sobotňajšom zápase fínskej Liigy jedným gólom k víťazstvu Lukko Rauma na ľade Ässät Pori 5:2.

V akcii bol aj ďalší slovenský útočník Juraj Slafkovský. Sedemnásťročný krídelník TPS Turku však nebude v dobrom spomínať na duel na ľade Kärpätu Oulu. Na začiatku druhej tretiny za stavu 1:1 pri mantineli atakoval jedného z protihráčov, ktorého trafil rukou do hlavy. Za nebezpečný útok na hlavu dostal trest na päť minút plus do konca zápasu. Jeho vylúčenie domáci potrestali, v následnej presilovke strelili tri góly, čím položili základ víťazstva. Napokon triumfovali 5:4.