VIDEO Chára sa ostro pustil do svojho bývalého spoluhráča: Situáciu zachraňoval kapitán Bruins

Brad Marchand a Zdeno Chára v súbojiBrad Marchand a Zdeno Chára v súboji Zdroj: SITA/AP/Nick Wass

BOSTON - Hokejisti Bostonu Bruins zvíťazili v nočnom domácom zápase NHL nad Washingtonom 5:1. Capitals prehrali prvýkrát po štyroch dueloch. Slovenský obranca Zdeno Chára odohral v drese "Caps" proti svojmu bývalému klubu 17:03 minúty a mal mínusový bod.

Pod triumf Bostonu sa najvýraznejšie podpísal Brad Marchand, ktorý strelil dva góly a pridal asistenciu. A práve po Marchandovi v jednom momente vyštartoval Chára, aby si bránil svojho nového spoluhráča. V Bostone pritom spolu obaja strávili viac ako desať rokov. Celu situáciu napokon upokojil kapitán medveďov Patrice Bergeron, ktorý odzadu chytil slovenského obrancu.

Jediný zásah hostí dosiahol v 54. minúte Jakub Vrána, prihral mu naň Nicklas Bäckström, pre ktorého to bola 700. asistencia v NHL. Stal sa vôbec prvým hráčom Washingtonu, ktorý sa dostal na túto métu.

Viac o téme: Washington Capitals Zdeno Chára Boston Bruins Brad Marchand
  • Zdroj: TASR, športky