Čajkovský prispel k prehre Čerepovca s Liškom, Kovaľčuk rozjasal Avangard Omsk

Michal Čajkovský a Adam LiškaMichal Čajkovský a Adam Liška Zdroj: Profimedia

MOSKVA - Slovenský hokejový obranca Michal Čajkovský prispel vo štvrtom zápase štvrťfinále Západnej konferencie KHL asistenciou k víťazstvu Dinama Moskva na ľade Severstaľu Čerepovec 5:2. Hetrikom sa blysol Andrej Sergejev, Dinamo vedie v sérii 3:1. Čajkovského krajan Adam Liška sa v drese Čerepovca nepresadil.

Hokejisti Barysu Nursultan zvíťazili vo štvrtom zápase štvrťfinále Východnej konferencie nad Metallurgom Magnitogorsk 4:2 a vyrovnali stav série na 2:2. Avangard Omsk triumfoval na ľade Avtomobilistu Jekaterinburg 4:3 po dvojnásobnom predĺžení a v sérii vedie 3:1. Víťazný gól strelil v 89. minúte Iľja Kovaľčuk.

1. kolo play off KHL:

štvrté zápasy štvrťfinále Východnej konferencie:

Barys Nursultan - Metallurg Magnitogorsk 4:2 (1:1, 1:1, 2:0)
Góly: 20. Frattin, 27. Blacker, 53. Starčenko, 60. Paňukov - 4. Prochorkin, 25. Goldobin
/stav série 2:2/

Avtomobilist Jekaterinburg - Avangard Omsk 3:4 po dvojnásobnom predĺžení (2:0, 1:1, 0:2 - 0:0, 0:1)
Góly: 19. Macek a 35. Macek, 7. Trjamkin – 31. a 89. Kovaľčuk, 57. Boucher, 58. Sekáč
/stav série: 1:3/

štvrtý zápas štvrťfinále Západnej konferencie:

Severstaľ Čerepovec - Dinamo Moskva 2:5 (0:2, 2:1, 0:2)
Góly: 21. Morozov, 22. Kodola – 12. Sergejev (ČAJKOVSKÝ), 16. a 32.. Sergejev, 59. Jaškin, 60. Pääjärvi

Dinamo Minsk - SKA Petrohrad 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)
Góly: 24. Demkov, 47. Mosaljov – 18. Kuzmenko

Viac o téme: Severstaľ Čerepovec Michal Čajkovský HC Dinamo Moskva Andrej Sergejev