VIDEO Šialené derby, toto bude mať dohru! Päť červených kariet, vylúčený aj Neymar

NeymarNeymar Zdroj: SITA/AP/Michel Euler

PARÍŽ - Futbalisti Paríža Saint-Germain prehrali aj v druhom zápase novej sezóny francúzskej Ligue 1. V nedeľňajšom stretnutí podľahli Olympique Marseille 0:1, jediný gól duelu strelil v 31. minúte Florian Thauvin. Stretnutie bolo od začiatku veľmi napäté a rozhodca vytiahol v závere až päť červených kariet.

Thauvin sa presadil po štandardnej situácii, keď do siete doklepol center z priameho kopu. Rozhodca ešte skúmal, či nešlo o ofsajd, no VAR potvrdil, že gól platí. Domáci dostali loptu do siete v 62. minúte, no zásah Idrissu Gueyeho neplatil pre postavenie mimo hry. Situácia sa o chvíľu zopakovala na druhej strane, keď pre veľmi tesný ofsajd neplatil ani zásah Daria Benedetta.

Počas stretnutia sa dostali hráči do viacerých potýčok, nervózny priebeh vyvrcholil v nadstavenom čase, keď prišlo ku konfliktu a rozhodca vylúčil päť hráčov. Z PSG Neymara, Layvina Kurzawu a Leandra Paredesa, z Marseille Jordana Amaviho a Benedetta.

Roztržka medzi hráčmi Galéria fotiek (12) Zdroj: SITA/AP/Michel Euler

Parížania hrali bez obrancu Marquinhosa a útočníkovi Maura Icardiho a Kyliana Mbappého, ktorí mali pozitívne testy na koronavírus. PSG je po dvoch zápasoch bez bodu, v prvom nestačil na Lens (0:1).

Futbalisti Lille OSC zvíťazili v nedeľňajšom zápase 3. kola francúzskej ligy na vlastnom štadióne nad FC Metz 1:0. O jediný zásah duelu sa postaral v 88. minúte Luiz Araujo. Futbalisti Stade Rennes zvíťazili v nedeľňajšom zápase 3. kola francúzskej Ligue 1 na pôde Nimes Olympique 4:2 a so siedmimi bodmi sú na čele neúplnej tabuľky.

Darí sa nováčikovi súťaže Racingu Lens, ktorý si po víťazstve 1:0 nad úradujúcim majstrom Parížom SG poradil s domácim Lorientom 3:2 a na konte má šesť bodov.

Ligue 1 – nedeľa:
Lille OSC - FC Metz 1:0 (0:0)
Gól: 88. Araujo

Angers SCO - Stade Reims 1:0 (0:0)
Gól: 55. Bahoken, ČK: 61. Thomas - 42. Faes

Dijon FCO - Stade Brest 0:2 (0:1)
Góly: 42. Perraud, 90.+5 Cardona, ČK: 57. Assale (Dijon)

FC Lorient - Racing Lens 2:3 (1:2)
Góly: 14. Grbic, 90.+2 Wissa (z 11 m) - 31. Kakuta (z 11 m), 34. Medina, 63. Ganago, ČK: 90.+1 Bade (Lens)

Nimes Olympique - Stade Rennes 2:4 (1:2)
Góly: 36. Cubas, 55. Ferhat - 12. a 39. Guirassy, 72. Aguerd, 90.+7 Bourigeaud

AS Monaco - FC Nantes 2:1 (1:0)
Góly: 5. Diop, 65. Geubbels - 61. Blas

Paríž St. Germain - Olympique Marseille 0:1 (0:1)
Gól: 31. Thauvin

Viac o téme: Paríž Saint-Germain Olympique Marseille AS Monaco Ligue 1 FC Nantes FC Metz Lille OSC