VIDEO Návrat nebude jednoduchý: Vracajúci sa grandslamoví šampióni na challengeri neuhrali ani set

Stan Wawrinka pri návrate na súťažné kurty neuspelStan Wawrinka pri návrate na súťažné kurty neuspel Zdroj: Profimedia

MARBELLA - Trojnásobný grandslamový šampión Stan Wawrinka aj víťaz predvlaňajšieho US Open Dominic Thiem sa vrátili k tenisu po dlhej zdravotnej pauze porážkami.

Švajčiar Wawrinka podľahol na challengeri v Marbelle 131. hráčovi svetového rebríčka Švédovi Eliasovi Ymerovi 2:6, 4:6. Rakúšan Thiem prehral 3:6, 4:6 s Argentíncom Pedrom Cachínom, ktorému patrí v poradí ATP 228. miesto.

Bývalý tretí hráč sveta Wawrinka, ktorý v pondelok oslávil 37. narodeniny, sa vrátil na kurty po viac ako ročnej pauze. Švajčiarsky tenista sa vlani v marci podrobil operácii nohy a odvtedy nehral.

Thiem laboroval s poraneným zápästím. V Marbelle odohral prvý zápas po 280 dňoch. Na budúci týždeň by sa mal predstaviť na turnaji ATP v Marakéši.

Wawrinka, ktorý je v rebríčku na 232. priečke, dostal divokú kartu na Masters v Monte Carle. Turnaj, ktorý v roku 2014 vyhral, ​​sa uskutoční od 10. apríla.

Viac o téme: Dominic Thiem Stan Wawrinka Marbella challenger