Športky.sk https://sportky.zoznam.sk Informácie zo sveta športu - futbal, hokej, tenis, motorizmus. Aktuálne športové podujatia, futbalové a hokejové ligy, videá a fotografie. sk Fanúšikovia držaní rakúskou políciou sa dožadovali pomoci: Rezort diplomacie hovorí o zneužívaní! https://sportky.zoznam.sk/c/183053/fanusikovia-drzani-rakuskou-policiou-sa-dozadovali-pomoci-rezort-diplomacie-hovori-o-zneuzivani
Európska liga
BRATISLAVA - Futbaloví fanúšikovia ŠK Slovan Bratislava vo štvrtok (16.8.) po zásahu rakúskej polície opakovane kontaktovali diplomatickú službu Zastupiteľského úradu Slovenskej republiky vo Viedni. Dôvodom bol zásah polície, ktorý reagoval na výtržnosti fanúšikov.
Fanúšikovia držaní rakúskou políciou sa dožadovali pomoci: Rezort diplomacie hovorí o zneužívaní!
Fanúšikovia Slovana museli ísť na štadión po vlastných
Fri, 17 Aug 2018 16:30:00Európska liga

BRATISLAVA - Futbaloví fanúšikovia ŠK Slovan Bratislava vo štvrtok (16.8.) po zásahu rakúskej polície opakovane kontaktovali diplomatickú službu Zastupiteľského úradu Slovenskej republiky vo Viedni. Dôvodom bol zásah polície, ktorý reagoval na výtržnosti fanúšikov.

Rakúska polícia držala fanúšikov Slovana Bratislava niekoľko hodín v horúčavách a bez pitného režimu. Tí sa snažili dovolať pomoci, avšak neúspešne, nakoľko išlo údajne o zneužívanie linky diplomatickej pomoci. "Vulgárnym spôsobom sa dožadovali okamžitého ukončenia zásahu polície či poskytnutia občerstvenia a nápojov," opísal rezort diplomacie.

"Číslo diplomatickej služby, ktoré dostane každý občan formou uvítacej SMS po prekročení štátnej hranice príslušného štátu, slúži na riešenie prípadov, keď sa občan SR dostane do stavu núdze alebo do krízovej situácie, pričom je nevyhnutne potrebná súčinnosť zastupiteľského úradu v kontakte s príslušnými orgánmi štátu, na území ktorého takáto situácia nastala," vysvetlilo Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVaEZ) SR.

Služba však neslúži na vybavovanie sťažností či nenáležitých žiadostí, akým je rezervácia reštaurácie alebo vypožičanie automobilu, s ktorými sa pracovníci rezortu diplomacie stretávajú. "Zneužívaním tejto linky môže dôjsť k jej blokovaniu v čase, keď iní občania SR reálne potrebujú konzulárnu ochranu zo strany zastupiteľského úradu," upozornilo ministerstvo.

Zhruba 600 fanúšikov Slovana Bratislava nepustila rakúska polícia na štadión na odvetu 3. predkola Európskej ligy UEFA 2018/2019 proti Rapidu Viedeň. Početná skupina zastavila vlak metra v blízkosti stanice Schönbrunn, ďalšia časť fanúšikov spôsobila škodu na benzínovom čerpadle. Časť fanúšikov rakúska polícia nepustila už cez hranice, pretože im v autách našla kovové tyče, boxery, pieskové rukavice či obušky.

]]>
Fri, 17 Aug 2018 16:30:00 2018-08-17 16:30:00 0
Obávaný obranca a kapitán Bruins to znovu dokázal: Chára sa stal najlepším hokejistom! https://sportky.zoznam.sk/c/183055/obavany-obranca-a-kapitan-bruins-to-znovu-dokazal-chara-sa-stal-najlepsim-hokejistom
Slovensko
BRATISLAVA - Zdeno Chára sa stal víťazom ankety Hokejista roka 2018. Štyridsaťjedenročný obranca sa z ocenenia tešil predtým v rokoch 2009, 2011, 2012 a 2013. Najlepším hráčom do 20 rokov sa stal taktiež zadák Martin Fehérváry.
Obávaný obranca a kapitán Bruins to znovu dokázal: Chára sa stal najlepším hokejistom!
Zdeno Chára
Fri, 17 Aug 2018 15:38:18Slovensko

BRATISLAVA - Zdeno Chára sa stal víťazom ankety Hokejista roka 2018. Štyridsaťjedenročný obranca sa z ocenenia tešil predtým v rokoch 2009, 2011, 2012 a 2013. Najlepším hráčom do 20 rokov sa stal taktiež zadák Martin Fehérváry.

Víťazom slovenskej ankety Hokejista roka 2018 sa stal piatykrát v histórii obranca Zdeno Chára. Štyridsaťjedenročný kapitán tímu zámorskej NHL Boston Bruins získal najvyšší počet hlasov od novinárov, funkcionárov, trénerov a reprezentantov. Za ním skončili krídelník Tomáš Tatar (záreoveň sa stal najlepším útočníkom a získal Cenu Jozefa Golonku), tretí bol Richard Pánik. Pred rokom triumfoval Marián Hossa, ktorý vynechal sezónu 2017/2018 pre zdravotné problémy. Zdeno Chára vyhral anketu o najlepšieho hokejistu SR aj v rokoch 2009, 2011, 2012 a 2013. Skúsený zadák sa zároveň stal aj najlepším obrancom a získal Cenu Róberta Švehla.

Cenu Pavla Demitru pre najlepšieho hráča do 20 rokov dostal rovnako ako pred rokom obranca Martin Fehérváry, ktorý pôsobil v sezóne 2017/2018 vo švédskom Oskarhamne. Za najlepšiu hokejistku SR vyhlásili Tatianu Ištocyová.

V kategórii Najlepší tréner zvíťazil Vladimír Országh, ktorý Banskú Bystricu priviedol k obhajobe majstrovského titulu. Najlepším rozhodcom sa opäť stal Vladimír Baluška. V porovnaní sa odovzdávanie cien nekonalo na špeciálnej slávnosti.

Tradične vyhlásili aj najlepšiu formáciu Tipsport ligy 2017/2018. Z majstrovskej Banskej Bystrice sa v All-Stars ocitli brankár Michal Valent, obrancovia Tomáš Starosta (obaja Dukla Trenčín) a Nick Ross (HKM Zvolen) a útočníci Branko Radivojevič (Dukla Trenčín), Michal Krištof (HK Nitra) a Éric Faille (HC '05 iClinic Banská Bystrica).

Výsledky ankety Hokejista roka 2018 (zdroj: SZĽH):
Hokejista roka 2018: 1. Zdeno Chára, 2. Tomáš Tatar, 3. Richard Pánik, 4. Marek Čiliak, 5. Ladislav Nagy
Najlepšia hokejistka: 1. Tatiana Ištocyová, 2. Nicol Čupková, 3. Iveta Klimašová
Najlepší hráč do 20 rokov (Cena Pavla Demitru): 1. Martin Fehérváry, 2. Samuel Buček, 3. Miloš Roman

Najlepší brankár (Cena Vladimíra Dzurillu): 1. Marek Čiliak, 2. Patrik Rybár, 3. Denis Godla
Najlepší obranca (Cena Róberta Švehla): 1. Zdeno Chára, 2. Andrej Sekera, 3. Martin Fehérváry
Najlepší útočník (Cena Jozefa Golonku): 1. Tomáš Tatar, 2. Richard Pánik, 3. Ladislav Nagy
Najlepší tréner (Cena Ladislava Horského): 1. Vladimír Országh, 2. Peter Oremus, 3. Ernest Bokroš
Najlepší rozhodca (Cena Juraja Okoličányho): 1. Vladimír Baluška, 2. Jozef Kubuš, 3. Peter Šefčík

All-Star tím Tipsport ligy 2017/2018: Michal Valent (HK Dukla Trenčín) - Tomáš Starosta (HK Dukal Trenčín), Nick Ross (HKM Zvolen) - Branko Radivojevič (HK Dukla Trenčín), Michal Krištof (HK Nitra), Éric Faille (HC 05 Banska Bystrica)

Najlepší brankár Tipsport ligy SR: Michal Valent (HK DUKLA Trenčín)
Najlepší obranca Tipsport ligy SR: Tomáš Starosta (HK DUKLA Trenčín)
Najlepší strelec Tipsport ligy SR: Timothy Coffman (HKM Zvolen)
Najproduktívnejší hráč Tipsport ligy SR: Timothy Coffman (HKM Zvolen)
Najlepší nováčik Tipsport ligy SR: Miloš Kelemen (HKM Zvolen)

Najlepší brankár St. Nicolaus 1. ligy SR: Juraj Halo (HC Topolčany)
Najlepší obranca St. Nicolaus 1. ligy SR: Tomáš Valečko (HK Dukla Ingema Michalovce)
Najlepší strelec St. Nicolaus 1. ligy SR: Dušan Klučiar (HC OSMOS Bratislava)
Najproduktívnejší hráč St. Nicolaus 1. ligy SR: Martin Hujsa (HK Skalica)

Najlepší brankár 2. ligy SR západ: Boris Babik (Mšk HVIEZDA Dolný Kubín)
Najlepší obranca 2. ligy SR západ: Marian Mikuš (MŠK Púchov)
Najlepší strelec 2. ligy SR západ: Šimon Peniaška (HK Iskra Partizánske)
Najproduktívnejší hráč 2. ligy SR západ: Lukáš Hrušík (MŠK Púchov)
Najlepší brankár 2. ligy SR východ: Tomáš Petro (MHK Humenné)
Najlepší obranca 2. ligy SR východ: Ivan Zorvan (HKM Rimavská Sobota)
Najlepší strelec 2. ligy SR východ: František Poliaček (MHK Martin)
Najproduktívnejší hráč 2. ligy SR východ: Filip Vaško (MHK Humenné)

Najlepší strelec Extraligy juniorov SR (Cena Dušana Pašeka): Andrej Kukuča (HK DUKLA Trenčín)

Najlepší strelec Extraligy dorastu SR (Cena Karola FAKA): Oleksii Myklukha (HK Spišská Nová Ves)
Najproduktívnejší obranca Extraligy dorastu SR: Lukáš Habala (HC Slovan Bratislava)

]]>
Fri, 17 Aug 2018 15:38:18 2018-08-17 15:38:18 0
Desivý zážitok Vitteka zo zápasu vo Viedni: Životný šprint pred chuligánmi Rapidu! https://sportky.zoznam.sk/c/183043/desivy-zazitok-vitteka-zo-zapasu-vo-viedni-zivotny-sprint-pred-chuliganmi-rapidu
Európska liga
VIEDEŇ - Včerajší zápas Slovana Bratislava proti Rapidu Viedeň poznačili viaceré konflikty medzi fanúšikmi bratislavského klubu a rakúskou políciou. Zhruba 600 fanúšikov belasých ani nepustili na štadión. Desivý zážitok zo zápasu si odnášal domov aj bývalý kanonier klubu a reprezentant Róbert Vittek.
Desivý zážitok Vitteka zo zápasu vo Viedni: Životný šprint pred chuligánmi Rapidu!
Róbert Vittek
Fri, 17 Aug 2018 15:30:00Európska liga

VIEDEŇ - Včerajší zápas Slovana Bratislava proti Rapidu Viedeň poznačili viaceré konflikty medzi fanúšikmi bratislavského klubu a rakúskou políciou. Zhruba 600 fanúšikov belasých ani nepustili na štadión. Desivý zážitok zo zápasu si odnášal domov aj bývalý kanonier klubu a reprezentant Róbert Vittek.

Historicky najlepší strelec slovenskej reprezentácie sa vybral na odvetu 3. predkola Európskej ligy UEFA 2018/2019 proti Rapidu Viedeň s tým, že si pozrie účinkovanie svojho bývalého zamestnávateľa v európskej súťaži. To však ešte netušil, čo ho čaká. 

Vittek komentoval príspevok jedného fanúšika na facebooku, ktorý kritizoval nečinnosť polície po zápase: "Kde boli policajti, keď tých pár, čo sa na štadión dostali, po vyhratom zápase naháňali domáci ako zver?" Na to mu odpovedal Vittek: "Ja som bol jeden z nich, dlho som tak neutekal," napísal na sociálnej sieti a pridal: "Chceli sme sa im postaviť, ale bolo ich veľa - ľahká 100-ka."Zdá sa, že vina nebola iba na strane slovanistických fanúšikov, ale aj rakúskej polície.

Zápas poznačili výtržnosti

Podľa agentúry APA nepustila rakúska polícia časť fanúšikov už cez hranice. Desiatich poslala naspäť po tom, čo im v autách našla kovové tyče, boxery, pieskové rukavice, či obušky. Hovorca polície Patrick Maierhofer informoval aj o krádeži na benzínovom čerpadle na Linzer Strasse, kde mali fanúšikovia ukradnúť tovar a spôsobiť tak majiteľovi škodu za niekoľko stoviek eur. Polícia však neskôr páchateľov zadržala a identifikovala.


Výtržnosti sa udiali aj na iných miestach, poškodené boli tri súpravy metra a polícia použila aj slzný plyn. Podľa hovorcu museli dvoch policajtov ošetriť.

Šesťsto fanúšikov potom zastavilo metro pri stanici Schönbrunn. Polícia ich donútila vystúpiť a zároveň ich odmietla transportovať na štadión. Polícia po incidente otočila fanúšikov späť do štvrti Oberlaa, kde mali záchytné parkovisko.

]]>
Fri, 17 Aug 2018 15:30:00 2018-08-17 15:30:00 0
Vyčíňanie fanúšikov vo Viedni bude mať dohru: Policajtke zlomili nohu! Chystajú sa obvinenia https://sportky.zoznam.sk/c/183051/vycinanie-fanusikov-vo-viedni-bude-mat-dohru-policajtke-zlomili-nohu-chystaju-sa-obvinenia
Európska liga
VIEDEŇ - Zhruba 600 fanúšikov ŠK Slovan Bratislava nepustila rakúska polícia na štadión na štvrtkovú odvetu 3. predkola Európskej ligy UEFA 2018/2019 vo Viedni proti domácemu Rapidu. Početná skupina najskôr zastavila vlak metra v blízkosti stanice Schönbrunn, časť fanúšikov spôsobila škodu ne benzínovom čerpadle. Jedna policajtka pri výtržnostiach utrpela zlomeninu holennej kosti.
Vyčíňanie fanúšikov vo Viedni bude mať dohru: Policajtke zlomili nohu! Chystajú sa obvinenia
Fanúšikovia Slovana vo viedenskom Metre
Fri, 17 Aug 2018 15:15:00Európska liga

VIEDEŇ - Zhruba 600 fanúšikov ŠK Slovan Bratislava nepustila rakúska polícia na štadión na štvrtkovú odvetu 3. predkola Európskej ligy UEFA 2018/2019 vo Viedni proti domácemu Rapidu. Početná skupina najskôr zastavila vlak metra v blízkosti stanice Schönbrunn, časť fanúšikov spôsobila škodu ne benzínovom čerpadle. Jedna policajtka pri výtržnostiach utrpela zlomeninu holennej kosti.

Hovorkyňa polície Irina Steirerová uviedla, že rakúske orgány už identifikovali 480 osôb a malo by prísť k viacerým obvineniam. Podľa novinára Michaela Bonvalota boli spolu s fanúšikmi Slovana na ceste na štadión aj ďalší z Austrie Viedeň a Zbrojovky Brno. "Belasí" majú s oboma klubmi družbu. Niektorí z fanúšikov sa údajne zdravili zdvihnutými pravicami. Bonvalot povedal pre APA, že nerozumie stratégii rakúskej polície. "Ak by fanúšikovia Slovana išli vlakom z Bratislavy do Hütteldorfu, neparalyzovali by metro," uviedol. Miestna polícia však zakázala prechod špeciálneho vlaku s fanúšikmi Slovana na stanicu blízko štadióna a späť do Bratislavy.

Ku kontroverzii malo prísť aj priamo na štadióne, i keď bez násilností. Domáci fanúšikovia vytiahli transparent, na ktorom bol spolovice znak Slovana a z druhej ich mestského rivala Austrie a nápis "We hate Homos" (Nenávidíme homosexuálov).

Podľa agentúry APA nepustila rakúska polícia časť fanúšikov už cez hranice. Desiatich poslala naspäť po tom, čo im v autách našla kovové tyče, boxery, pieskové rukavice, či obušky. Hovorca polície Patrick Maierhofer informoval aj o krádeži na benzínovom čerpadle na Linzer Strasse, kde mali fanúšikovia ukradnúť tovar a spôsobiť tak majiteľovi škodu za niekoľko stoviek eur. Polícia však neskôr páchateľov zadržala a identifikovala.


Výtržnosti sa udiali aj na iných miestach, poškodené boli tri súpravy metra a polícia použila aj slzný plyn. Podľa hovorcu museli dvoch policajtov ošetriť.

]]>
Fri, 17 Aug 2018 15:15:00 2018-08-17 15:15:00 0
Osobnosti svetového tenisu sú zdrvené: Smutný deň, odpočívaj v pokoji! https://sportky.zoznam.sk/c/183035/osobnosti-svetoveho-tenisu-su-zdrvene-smutny-den-odpocivaj-v-pokoji
Davis Cup
BRATISLAVA - Medzinárodná tenisová federácia (ITF) schválila na štvrtkovom výročnom valnom zhromaždení v americkom Orlande reformu Davisovho pohára reprezentačných družstiev mužov. Doterajší formát pozostávajúci zo štyroch týždňových cyklov nahradí finálový turnaj za účasti osemnástich tímov, ktoré sa v priebehu siedmich novembrových dní pobijú o "šalátovú misu".
Osobnosti svetového tenisu sú zdrvené: Smutný deň, odpočívaj v pokoji!
Trofej pre víťaza Davis Cupu
Fri, 17 Aug 2018 14:55:00Davis Cup

BRATISLAVA - Medzinárodná tenisová federácia (ITF) schválila na štvrtkovom výročnom valnom zhromaždení v americkom Orlande reformu Davisovho pohára reprezentačných družstiev mužov. Doterajší formát pozostávajúci zo štyroch týždňových cyklov nahradí finálový turnaj za účasti osemnástich tímov, ktoré sa v priebehu siedmich novembrových dní pobijú o "šalátovú misu".

V rámci jedného daviscupového stretnutia sa odohrajú už iba tri zápasy (dve dvojhry a jedna štvorhra) a jednotlivé duely sa budú rozhodovať maximálne v troch setoch. Revolučné úpravy však vyvolali u viacerých tenisových osobností pobúrenie.

Bývalý slovenský daviscupový reprezentant Karol Kučera zverejnil na facebooku obrázok s náhrobným kameňom, kde je napísané "Tu odpočíva Davisov pohár (1900-2018)". Sklamaný bol takisto dvojnásobný víťaz tradičnej tímovej súťaže Čech Radek Štěpánek, ktorý rozhodnutie ITF krátko komentoval prostredníctvom oficiálneho facebookového účtu. "Smutný deň pre Davisov pohár, už to nikdy nebude rovnaké. Zbohom, nikdy nezabudnem," napísal.

"Odpočívaj v pokoji Davisov pohár. Bolo mi cťou reprezentovať moju krajinu v každom jednom zápase. Prajem veľa šťastia ITF s novým formátom, ľutujem však švajčiarskych fanúšikov, ktorí počas minulých dekád investovali peniaze do výjazdov s národným tímom. Možno som len starý muž, ktorý nemá rád zmeny. Davisov pohár som však mal rád a dnes pre mňa zomrel. Čas možno ukáže, že som sa mýlil. Každopádne, ďakujem za túto súťaž, ktorá bola spolu s olympiádou jedinou, kde bola národná vlajka cennejšia ako peniaze," uviedol na facebooku bývalý švajčiarsky tenista a držiteľ zlatej medaily z OH v Barcelone 1992.

"Nanešťastie, prezident Francúzskej tenisovej federácie nepočúval hlas všetkých hráčov a je hrdý, že zo svojej pozície urobil rozhodnutie proti tenisu. Dúfam, že si to budeme pamätať pri nasledujúcich voľbách. Nedokážem slovami opísať, ako som smutný. Je to koniec súťaže, ktorá prinášala množstvo emócií tenistom aj fanúšikom po celom svete. Biznis bol opäť silnejší ako história a hodnoty športu. Ďakujem Davisovmu poháru za všetko, čo mi v živote dal," reagoval rovnako na sociálnej sieti Facebook Fabrice Santoro, ktorý v minulosti reprezentoval Francúzsko a dvakrát zdvihol nad hlavu trofej pre víťaza.

"Smutný deň pre mužský tenis. ITF odhlasovala nový formát Davisho pohára, ktorý už nebude ďalej rovnakou súťaže. Klamete sami seba, ak si myslíte, že najlepší svetoví hráči budú hrať 18-tímovú súťaž počas jedného týždňa na konci roka?" vyjadril sa prostredníctvom twitteru bývalý štvrtý hráč svetového rebríčka Austrálčan Pat Cash.

]]>
Fri, 17 Aug 2018 14:55:00 2018-08-17 14:55:00 0
Guardiola dostal poriadny úder pod pás: Tri mesiace bez jednej z najväčších hviezd https://sportky.zoznam.sk/c/183045/guardiola-dostal-poriadny-uder-pod-pas-tri-mesiace-bez-jednej-z-najvacsich-hviezd
Anglicko
MANCHESTER 17. augusta (SITA, AP) - Belgický stredopoliar Kevin De Bruyne z anglického futbalového klubu Manchester City bude nútene pauzovať tri mesiace. Potvrdili sa tak pesimistické predpoklady po zranení prvého kolena počas stredajšieho tréningu.
Guardiola dostal poriadny úder pod pás: Tri mesiace bez jednej z najväčších hviezd
Zranený Kevin De Bruyne bude mimo hry zhruba šesť týždňov
Fri, 17 Aug 2018 14:45:00Anglicko

MANCHESTER 17. augusta (SITA, AP) - Belgický stredopoliar Kevin De Bruyne z anglického futbalového klubu Manchester City bude nútene pauzovať tri mesiace. Potvrdili sa tak pesimistické predpoklady po zranení prvého kolena počas stredajšieho tréningu.

Reprezentant Belgicka si poranil väzy v spomenutom kolene, nepotrebuje však operáciu. Kevin De Bruyne isto vynechá väčšiu časť skupinovej fázy Ligy majstrov a dve stretnutia v reprezentácii v novej Lige národov. Dvadsaťsedemročný futbalista bol jedným z najužitočnejších hráčov "Citizens" pri zisku ligovej trofeje v sezóne 2017/2018.

]]>
Fri, 17 Aug 2018 14:45:00 2018-08-17 14:45:00 0
Juventus opúšťa po 25 rokoch ikona klubu: Prišiel sem, keď mal sedem rokov https://sportky.zoznam.sk/c/183041/juventus-opusta-po-25-rokoch-ikona-klubu-prisiel-sem-ked-mal-sedem-rokov
Taliansko
TURÍN - Taliansky futbalista Claudio Marchisio po 25 rokoch v Juventuse Turín skončil. S vedením "starej dámy" sa dohodol na predčasnom rozviazaní zmluvy, ktorú predtým uzavrel do roku 2020.
Juventus opúšťa po 25 rokoch ikona klubu: Prišiel sem, keď mal sedem rokov
Claudio Marchisio
Fri, 17 Aug 2018 14:20:00Taliansko

TURÍN - Taliansky futbalista Claudio Marchisio po 25 rokoch v Juventuse Turín skončil. S vedením "starej dámy" sa dohodol na predčasnom rozviazaní zmluvy, ktorú predtým uzavrel do roku 2020.

Marchisio nastúpil do mládežníckej akadémie Juventusu v roku 1993 a absolvoval v ňom i celú seniorskú kariéru s výnimkou sezóny 2007/2008, keď hosťoval v Empoli. "Prišiel sem, keď mal sedem rokov a mal obrovskú túžbu hrať jedného dňa za seniorov rodného tímu. Napokon odohral 389 stretnutí a v tejto štatistike mu patrí 18. miesto v historickom poradí klubu," uviedli zástupcovia Juventusu v oficiálnom vyhlásení. Pre úradujúceho majstra to je už druhý odchod klubovej ikony počas aktuálneho leta. "Bianconeri" už skôr opustil brankár Gianluigi Buffon a zamieril do Paríža St. Germain.

 

]]>
Fri, 17 Aug 2018 14:20:00 2018-08-17 14:20:00 0
Dvojgólový Mak po historickom obrate: Zdá sa, že som v Zenite špecialista na obraty https://sportky.zoznam.sk/c/183039/dvojgolovy-mak-po-historickom-obrate-zda-sa-ze-som-v-zenite-specialista-na-obraty
Slováci v zahraničí
PETROHRAD - Futbalistom ruského Zenitu Petrohrad sa vo štvrtok podaril veľký obrat. V odvete 3. predkola Európskej ligy 2018/2019 triumfovali pred vlastnými fanúšikmi 8:1 po predĺžení, keď predtým v prvom súboji prehrali na pôde Dinama Minsk 0:4. Na veľkom obrate sa podieľal aj slovenský reprezentant Róbert Mak, ktorý z pozície striedajúceho hráča strelil siedmy a ôsmy gól svojho tímu.
Dvojgólový Mak po historickom obrate: Zdá sa, že som v Zenite špecialista na obraty
Róbert Mak strieľa gól z penalty
Fri, 17 Aug 2018 14:15:00Slováci v zahraničí

PETROHRAD - Futbalistom ruského Zenitu Petrohrad sa vo štvrtok podaril veľký obrat. V odvete 3. predkola Európskej ligy 2018/2019 triumfovali pred vlastnými fanúšikmi 8:1 po predĺžení, keď predtým v prvom súboji prehrali na pôde Dinama Minsk 0:4. Na veľkom obrate sa podieľal aj slovenský reprezentant Róbert Mak, ktorý z pozície striedajúceho hráča strelil siedmy a ôsmy gól svojho tímu.

"Pocity sú po postupe fantastické a neuveriteľné. Zdá sa, že som v Zenite špecialista na obraty. V jeseni 2016 sme v Izraeli prehrávali 0:3, no za 15 minút sme dali štyri góly a zdolali Maccabi Tel Aviv," priniesol vyjadrenie Róberta Maka jeho oficiálny web.

"Pred odvetou sme vedeli, že musíme podať viac ako stopercentný výkon. Navyše, pre trest sme hrali bez divákov. Hralo sa na štadióne Petrovskij a v novej aréne bola obrovská obrazovka, na ktorej mohli tisíce našich fanúšikov sledovať duel. Okolo štadióna Petrovskij je rieka Neva a na nej boli naši priaznivci asi na piatich lodiach. Odtiaľ fandili a po zápase nám pripravili krásny ohňostroj. Bol to nezabudnuteľný večer. Od prvých minút sme mali obrovskú prevahu, utvárali sme si jednu šancu za druhou. V 66. minúte sme dali druhý gól, no vzápätí bol spoluhráč vylúčený. Cítili sme sa všelijako, no vzchopili sme sa a dali ešte dva góly. A predlžovalo sa," hodnotil Mak štvrtkový zápas v Petrohrade.

"V jeho úvode sme inkasovali a vedeli sme, že musíme dať minimálne dva góly," pokračoval slovenský futbalista. Zenit dal v predĺžení po príchode Róberta Maka štyri góly v rozpätí pätnástich minút. "Chytili sme asi piaty dych. Každý z nás hral fantasticky a dali sme jeden gól za druhým," hovoril.

Postupový gól strelil Arťom Dziuba z pokutového kopu nariadeného za faul na Maka. "Mal som veľkú radosť. Onedlho sme si to s Arťomom vymenili. Faulovaný bol on a penaltu som zahrával ja. Potom som dal po samostatnej akcii náš ôsmy gól. Neskutočné, fantastické. Dokázali sme to. Počas celého duelu sme mali až 36 striel. Bol to 'najväčší' zápas v mojej kariére. Nikdy na neho nezabudnem," doplnil 27-ročný bratislavský rodák.

Na hráčov Zenitu čakajú v play-off EL dve stretnutia proti nórskemu Molde. "Verím, že sa cez nich dostaneme do skupinovej fázy. Ale najprv máme v nedeľu doma v ruskej lige Jekaterinburg," dodal Mak.

]]>
Fri, 17 Aug 2018 14:15:00 2018-08-17 14:15:00 0
Bývalý hráč Slovana mení dres: V KHL bude hrať za konkurenčný tím https://sportky.zoznam.sk/c/183037/byvaly-hrac-slovana-meni-dres-v-khl-bude-hrat-za-konkurencny-tim
KHL
PEKING - Niekdajší hráč hokejového Slovana Bratislava Rok Tičar zmenil dres v rámci Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL). Z ruského Sibiru Novosibirsk smeruje do čínskeho klubu Červená hviezda Kchun-lun, kde podpísal zmluvu na jednu sezónu. Príchod slovinského reprezentanta potvrdil oficiálny web ázijského účastníka KHL.
Bývalý hráč Slovana mení dres: V KHL bude hrať za konkurenčný tím
Rok Tičar a jeho gólové oslavy
Fri, 17 Aug 2018 14:10:00KHL

PEKING - Niekdajší hráč hokejového Slovana Bratislava Rok Tičar zmenil dres v rámci Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL). Z ruského Sibiru Novosibirsk smeruje do čínskeho klubu Červená hviezda Kchun-lun, kde podpísal zmluvu na jednu sezónu. Príchod slovinského reprezentanta potvrdil oficiálny web ázijského účastníka KHL.

Dvadsaťdeväťročný center strávil predchádzajúcu sezónu v troch rôznych kluboch KHL. V Avtomobiliste Jekaterinburg odohral 8 duelov s bilanciou 0+4, v Torpede Nižnij Novgorod pridal 15 štartov so ziskom 3 asistencií a záver základnej časti absolvoval v Sibire Novosbirsk, kde sa prezentoval 7 bodmi (4+3) v 15 stretnutiach. V nadnárodnej súťaži pôsobil v Slovane Bratislava v ročníkoch 2014/15 a 2015/16.

]]>
Fri, 17 Aug 2018 14:10:00 2018-08-17 14:10:00 0
Ševela sa posťažoval na organizátorov: Je to nemysliteľné! https://sportky.zoznam.sk/c/183015/sevela-sa-postazoval-na-organizatorov-je-to-nemyslitelne
Európska liga
VIEDEŇ - Futbalový Slovan potrebuje viac ťažkých zápasov a musí byť efektívny v gólových šanciach. Iba tak môže podľa jeho trénera Martina Ševelu uspieť v pohárovej Európe. Tréner "belasých" považuje prehru 0:4 v odvete 3. predkola Európskej ligy UEFA 2018/2019 za krutú, ale podľa neho treba športovo uznať kvalitu Rapidu Viedeň, ktorý mal postupu do play off bližšie.
Ševela sa posťažoval na organizátorov: Je to nemysliteľné!
Tréner ŠK Slovan Bratislava Martin Ševela (vľavo) po prehre 0:4 v odvetnom zápase s Rapidom Viedeň
Fri, 17 Aug 2018 13:30:00Európska liga

VIEDEŇ - Futbalový Slovan potrebuje viac ťažkých zápasov a musí byť efektívny v gólových šanciach. Iba tak môže podľa jeho trénera Martina Ševelu uspieť v pohárovej Európe. Tréner "belasých" považuje prehru 0:4 v odvete 3. predkola Európskej ligy UEFA 2018/2019 za krutú, ale podľa neho treba športovo uznať kvalitu Rapidu Viedeň, ktorý mal postupu do play off bližšie.

Rapid urobil dôležitý krok k úspechu už pred týždňom na Pasienkoch, kde strelil úvodný gól zápasu. Práve ten donútil Slovan k riziku v odvete za stavu 2:0 pre domácich. Rakúšania navyše v prvom zápase nastrelili brvno, dali si "vlastenca" a nepremenili pokutový kop. Odveta teda mohla byť pre Slovan ešte ťažšia. Všetko však mohlo byť inak, keby Savičevič s Mohom premenili za stavu 0:1 dve obrovské šance. "Pri šanciach, ktoré sme si vypracovali, jednoducho musíme dať góly. Potrebovali sme streliť gól a išli sme do rizika. Tretí a štvrtý gól už bol len následkom toho. Výsledok nezodpovedá hre, ale to je v takýchto zápasoch jedno. Boli fázy, keď bol lepší Rapid, a naopak, keď sme boli lepší my," povedal Ševela.

Hráči Slovana pred druhým gólom protestovali u hlavného rozhodcu pre situáciu, ktorá mu predchádzala. Súboj Salátu s domácim hráčom bol hraničný a vďaka nemu sa napokon dostali domáci do prečíslenia. "Ťažko sa mi k tomu vyjadruje, ale mám pocit, že Kornela stiahli na zem a do výhody sa dostal útočiaci hráč. Rozhodca bol však blízko a verím, že posúdil túto situáciu dobre," uviedol tréner Slovana, ktorý vzápätí porovnal rozdiel medzi domácou súťažou a medzinárodnou konfrontáciou: "My potrebujeme hrať takéto ťažké zápasy, v ktorých sú hráči pod tlakom, kde ich súper núti pracovať rýchlejšie s loptou. V pohárovej Európe nie je v hre toľko času, ako v lige."

Slovanu robila v prvom polčase problémy aj agresivita Rapidu, jeho hráči išli do súbojov naozaj od podlahy. "Niektoré fauly boli hraničné, karty mohol rozhodca ťahať aj skôr," povzdychol si Ševela.

Kormidelník Slovana sa po vypadnutí z EL posťažoval aj na domácich organizátorov, ktorí nepustili fanúšikov "belasých" do sektoru počas zápasu, ale nepáčili sa mu aj iné okolnosti. "Futbal sa hrá pre ľudí, chcú mať z toho radosť a emócie. Spoliehali sme sa aj na väčšiu podporu našich fanúšikov, ale boli tam veci, s ktorými sa my nestotožňujeme," povedal a pokračoval: "Našim fanúšikom nebolo dopriate prísť nás podporiť v takom hojnom počte, v akom chceli. Podľa mojich informácií boli až prehnané kontroly na hraniciach i pred štadiónom, diváci sa na zápas nedostali. Rakúska polícia zrušila špeciálny vlak s našimi fanúšikmi, o ktorom vedela dva týždne. Stalo sa tak dva či tri dni pred odvetným zápasom, to je nemysliteľné. Veď tí ľudia už mali zakúpené lístky. Vlak by zastal 300 metrov od štadióna Rapidu a naši priaznivci by sa bez problémov presunuli do svojho sektora. Pred týždňom sme v Bratislave radi privítali fanúšikov Rapidu, ktorí sa správali slušne a prišli podporiť svoj tím. To isté sme aj my očakávali teraz v odvete z rakúskej strany. Vzťahy by mali byť také, že si budeme navzájom priať a nie robiť si napriek. Podpora z nášho sektora by určite bola silná. Možno by sme dokázali zvrátiť priebeh zápasu tak, ako sme to dokázali pred týždňom v domácom prostredí. Ďakujem tým fanúšikom, ktorí prišli a boli v hľadisku, ale aj tým, ktorí sa nedostali na štadión, prípadne im bolo znemožnené prísť do Viedne.“

]]>
Fri, 17 Aug 2018 13:30:00 2018-08-17 13:30:00 0
Bora posiela do boja aj svoje dve najväčšie hviezdy: Sagan však lídrom tímu nebude! https://sportky.zoznam.sk/c/183031/bora-posiela-do-boja-aj-svoje-dve-najvacsie-hviezdy-sagan-vsak-lidrom-timu-nebude
La Vuelta
BRATISLAVA - Cyklistický tím Bora-Hansgrohe vyšle na záverečnú Grand Tour sezóny, preteky Okolo Španielska (25.8. - 16.9.), aj svoje najväčšie dve esá Petra Sagana a Rafala Majku. Slovenský šprintér a poľský vrchár budú mať za úlohu pozbierať nejaké etapové triumfy, ale najmä pomôcť k celkovo dobrému výsledku Emanuelovi Buchmannovi. Práve tento 25-ročný Nemec bude po prvý raz lídrom Bora-Hansgrohe na populárnej Vuelte.
Bora posiela do boja aj svoje dve najväčšie hviezdy: Sagan však lídrom tímu nebude!
Peter Sagan v zelenom drese na pódiu po skončení 20. etapy
Fri, 17 Aug 2018 12:40:00La Vuelta

BRATISLAVA - Cyklistický tím Bora-Hansgrohe vyšle na záverečnú Grand Tour sezóny, preteky Okolo Španielska (25.8. - 16.9.), aj svoje najväčšie dve esá Petra Sagana a Rafala Majku. Slovenský šprintér a poľský vrchár budú mať za úlohu pozbierať nejaké etapové triumfy, ale najmä pomôcť k celkovo dobrému výsledku Emanuelovi Buchmannovi. Práve tento 25-ročný Nemec bude po prvý raz lídrom Bora-Hansgrohe na populárnej Vuelte.

"Som rád, že nastal čas pre Emanuela Buchmanna, aby prevzal líderskú pozíciu na Grand Tour. Je to výnimočný moment pre neho aj celý náš tím. Je veľmi dobre pripravený a má za sebou niekoľko výborných výsledkov v tomto roku. Očakávame od neho umiestnenie minimálne v najlepšej desiatke celkovej klasifikácie," uviedol tímový manažér Bora-Hansgrohe Ralph Denk. K Saganovi a Majkovi a ich úlohám na španielskych cestách dodal: "V týchto dvoch pretekároch budeme mať ďalšie dve karty pre možné etapové víťazstvá. Uvidíme, ako sa Peter dal dokopy po páde na Tour de France. Som však optimista a myslím si, že posielame do boja silnú zostavu."

Osmičku Bora-Hansgrohe pre Vueltu tvoria: Emanuel Buchmann, Marcus Burghardt, Michael Schwarzmann (všetci Nem.), Rakúšan Lukas Pöstlberger, Talian Davide Formolo, Austrálčan Jay McCarthy, Poliak Rafal Majka a Peter Sagan.

"Rozhodol som sa pre Vueltu tento rok, lebo je to perfektná príprava na majstrovstvá sveta v Innsbrucku. Uvidíme, do akej miery ma ešte bude limitovať pád na Tour de France, ale cítim, že som na dobrej ceste k návratu do najlepšej formy. Na Vuelte bude tento rok veľa zaujímavých etáp a myslím si, že máme v rukách niekoľko zaujímavých možností v súvislosti s útokom na etapové víťazstvá. Verím, že som jedna z nich aj ja," uviedol Peter Sagan na oficiálnom webe tímu Bora-Hansgrohe.

Pre 28-ročného Sagana to bude štvrtá účasť na Vuelte. V premiére v roku 2011 v drese tímu Liquigas - Cannondale vyhral tri etapy a v edícii 2015 pridal jednu víťaznú etapu. V roku 2014 skončil bez etapového víťazstva raz na treťom mieste a absolvoval 13 etáp, potom z pretekov odstúpil. Pri svojej absolútnej premiére na Grand Tour v roku 2011 okrem troch víťazných etapových koncoviek skončil štvrtý v bodovacej súťaži. O štyri roky neskôr po jednom etapovom triumfe a nepríjemnom incidente s motorkou vtedy ako člen tímu Tinkoff-Saxo doráňaný nútene ukončil svoje účinkovanie po 8. etape.

Tohtoročná Vuelta s horským profilom viacerých etáp a náročnými stúpaniami ako La Covatilla, Lagos de Covadonga či Coll de la Rabassa v Andorre by mohla byť pre Sagana dobrou prípravou na majstrovstvá sveta v rakúskom Innsbrucku. "Vincenzo Nibali ju dokonca opisuje ako najťažšiu, akú kedy videl. Táto Vuelta s mnohými stúpaniami bude pre Saganove nohy testom v jeho snahe o dosiahnutie rekordného štvrtého titulu majstra sveta. Profil mu síce nevyhovuje, ale je pripravený do toho ísť," napísal už minulý týždeň špecializovaný portál Cyclingnews.

]]>
Fri, 17 Aug 2018 12:40:00 2018-08-17 12:40:00 0
Sviečka v NHL už dohorela, prichádza na rad KHL: Chárov Boston vymenil za Kazaň https://sportky.zoznam.sk/c/183033/sviecka-v-nhl-uz-dohorela-prichadza-na-rad-khl-charov-boston-vymenil-za-kazan
KHL
KAZAŇ - Kanadský hokejový obranca Paul Postma bude hrať prvýkrát v kariére v Kontinentálnej hokejovej lige (KHL). S ruským klubom Ak Bars Kazaň podpísal zmluvu na jednu sezónu. Informoval o tom oficiálny web tímu z Tatarstanu.
Sviečka v NHL už dohorela, prichádza na rad KHL: Chárov Boston vymenil za Kazaň
Paul Postma
Fri, 17 Aug 2018 12:16:00KHL

KAZAŇ - Kanadský hokejový obranca Paul Postma bude hrať prvýkrát v kariére v Kontinentálnej hokejovej lige (KHL). S ruským klubom Ak Bars Kazaň podpísal zmluvu na jednu sezónu. Informoval o tom oficiálny web tímu z Tatarstanu.

Dvadsaťdeväťročný Postma v predchádzajúcej sezóne stratil stabilné miesto v zámorskej NHL, keď odohral iba 14 duelov za Boston Bruins a ďalších 13 stretnutí pridal na farme v Providence. Pred príchodom do organizácie "Medveďov" pôsobil vo Winnipegu Jets a Atlante Thrashers. V najkvalitnejšej súťaži sveta nazbieral rodák z Red Deeru dovedna 204 štartov s bilanciou 9+25. V nižšej AHL bol dvakrát súčasťou Zápasu hviezd.

]]>
Fri, 17 Aug 2018 12:16:00 2018-08-17 12:16:00 0
Kližan opäť šokuje: Po Wimbledone zrušil aj US Open! https://sportky.zoznam.sk/c/183019/klizan-opat-sokuje-po-wimbledone-zrusil-aj-us-open
ATP
BRATISLAVA - Slovenský tenista Martin Kližan nepocestuje na záverečný grandslamový turnaj sezóny US Open. Namiesto podujatia na americkom tvrdom povrchu si zvolil antukový program v Európe. Aktuálne 72. hráč svetového rebríčka a víťaz šiestich titulov na okruhu ATP sa najbližšie predstaví na challengeri v talianskom Janove. Potvrdil to webu Šport24.sk.
Kližan opäť šokuje: Po Wimbledone zrušil aj US Open!
Martin Kližan
Fri, 17 Aug 2018 11:50:00ATP

BRATISLAVA - Slovenský tenista Martin Kližan nepocestuje na záverečný grandslamový turnaj sezóny US Open. Namiesto podujatia na americkom tvrdom povrchu si zvolil antukový program v Európe. Aktuálne 72. hráč svetového rebríčka a víťaz šiestich titulov na okruhu ATP sa najbližšie predstaví na challengeri v talianskom Janove. Potvrdil to webu Šport24.sk.

Dvadsaťdeväťročný Bratislavčan vynechá už tretí turnaj "veľkej štvorky" v aktuálnej sezóne, predtým neštartoval na Australian Open ani vo Wimbledone. "Áno, je to pravda. Na US Open necestujem. Najbližšie ma čaká antukový turnaj v Janove, potom uvidím, ako si naplánujem ďalší program," povedal Kližan, ktorý tento zámer naznačil už na utorkovej tlačovej konferencii. Do Severnej Ameriky totiž nechcel odísť bez adekvátnej prípravy na tvrdom povrchu.

Bývalý člen svetovej tridsiatky dosiahol v roku 2018 viacero prenikavých výsledkov na antuke. Vyhral turnaj kategórie ATP 250 v rakúskom Kitzbüheli a prebojoval sa do štvrťfinále na podujatiach v španielskej Barcelone (ATP 500) a v nemeckom Mníchove (ATP 250). Na challengerovom okruhu dokráčal dvakrát do semifinále v Pullachu a Marbelle, v zbierke má aj titul z 'hardu' v Indian Wells.

]]>
Fri, 17 Aug 2018 11:50:00 2018-08-17 11:50:00 0
Moniz po postupe cez Feyenoord: Hráči sú unavení, ale šťastní https://sportky.zoznam.sk/c/183029/moniz-po-postupe-cez-feyenoord-hraci-su-unaveni-ale-stastni
Európska liga
ROTTERDAM - Futbalisti AS Trenčín si po prvý raz zahrajú o účasť v prestížnej skupinovej fáze Európskej ligy. Suverénny postup cez slávny holandský tím Feyenoord Rotterdam do play-off po výsledkoch 4:0 a 1:1 označil ich tréner Ricardo Moniz za veľký úspech a zároveň neoceniteľnú skúsenosť. Skúsený holandský kouč viac ako hru vyzdvihol vysokú morálku a bojovnosť mužstva v odvetnom súboji, do ktorého vstupovali jeho zverenci s komfortným náskokom 4:0.
Moniz po postupe cez Feyenoord: Hráči sú unavení, ale šťastní
Ricardo Moniz v Rotterdame
Fri, 17 Aug 2018 11:30:00Európska liga

ROTTERDAM - Futbalisti AS Trenčín si po prvý raz zahrajú o účasť v prestížnej skupinovej fáze Európskej ligy. Suverénny postup cez slávny holandský tím Feyenoord Rotterdam do play-off po výsledkoch 4:0 a 1:1 označil ich tréner Ricardo Moniz za veľký úspech a zároveň neoceniteľnú skúsenosť. Skúsený holandský kouč viac ako hru vyzdvihol vysokú morálku a bojovnosť mužstva v odvetnom súboji, do ktorého vstupovali jeho zverenci s komfortným náskokom 4:0.

"Vo futbale je možné všetko, preto sme nemohli nič ponechať náhode," vravel 54-ročný rodák z Rotterdamu Moniz pred odvetou a po nej na tlačovej konferencii pokračoval: "Základ úspechu sme položili v prvom zápase, v odvete sme zasa rýchlo vyrovnali, čo bolo dôležité. V prvom polčase sme si ešte utvorili nejaké šance, ale v druhej časti už súper dominoval. Nedokázal však skórovať aj vďaka našej bojovnosti. Hráči sú unavení, ale spokojní a šťastní."

Hra Trenčína je založená na vysokom napádaní a systematickej ofenzíve. Tento herný prvok na štadióne De Kuip pred vyše 30 000 divákmi najmä po zmene strán absentoval, dvojnásobný slovenský majster musel oveľa viac brániť ako u neho býva zvykom. "Miestami nás dostali pod veľký tlak. Je to pre nás nezvyčajné, ale učíme sa hrať aj takéto zápasy, keď musíme viac brániť. Zápas sme zvládli po kondičnej stránke najmä vďaka kvalitnej a náročnej príprave," podotkol Moniz.

Oporným stĺpom defenzívy Trenčanov bol v oboch súbojoch brankár Igor Šemrinec. Najmä v druhom polčase odvetného zápasu bol v ohni striel, ale všetko aj s pomocou šťastia zvládol a vo dvoch zápasoch inkasoval jediný raz. "Som rád, že sme to bojovnosťou ustáli a tešíme sa z veľkého úspechu. Ešte si to poriadne neuvedomujem, som stále v akejsi bubline, ale sú to skvelé pocity," uviedol Šemrinec pre RTVS. Skúsený brankár vyzdvihol skutočnosť, že AS Trenčín sa do priameho dvojsúboja o účasť v skupinovej fáze prebojoval vôbec po prvý raz a dosť suverénne. "Postúpiť cez tri predkolá sa nám predtým nepodarilo, navyše, prešli sme cez veľký klub ako je Feyenoord. Ďalším plusom je to, že sme neprehrali ani jeden zápas. Pocity sú výborné pre nás všetkých, môže nás to všetko posunúť ďalej," dodal 30-ročný rodák z Bojníc.

Trenčín o postup do skupinovej fázy zabojuje proti cyperskému tímu AEK Larnaka, ktorý si poradil v dvojzápase s rakúskym Sturmom Graz suverénne 7:0. Prvý zápas odohrajú vo štvrtok 23. augusta v Žiline a odvetu o týždeň neskôr na Cypre.

]]>
Fri, 17 Aug 2018 11:30:00 2018-08-17 11:30:00 1
Škrtel podporil kandidatúru Turecka: Neuveriteľná atmosféra a skvelí fanúšikovia https://sportky.zoznam.sk/c/183025/skrtel-podporil-kandidaturu-turecka-neuveritelna-atmosfera-a-skveli-fanusikovia
Slováci v zahraničí
ISTANBUL - Kapitán slovenskej futbalovej reprezentácie Martin Škrtel podporil kandidatúru Turecka na usporiadanie záverečného turnaja majstrovstiev Európy v roku 2024. "Krajina polmesiaca" je jeden z dvoch adeptov na zorganizovanie kontinentálneho šampionátu, okrem Turkov si naň "brúsia zuby" aj Nemci. Dejisko ME 2024 bude definitívne známe 27. septembra.
Škrtel podporil kandidatúru Turecka: Neuveriteľná atmosféra a skvelí fanúšikovia
Martin Škrtel
Fri, 17 Aug 2018 11:30:00Slováci v zahraničí

ISTANBUL - Kapitán slovenskej futbalovej reprezentácie Martin Škrtel podporil kandidatúru Turecka na usporiadanie záverečného turnaja majstrovstiev Európy v roku 2024. "Krajina polmesiaca" je jeden z dvoch adeptov na zorganizovanie kontinentálneho šampionátu, okrem Turkov si naň "brúsia zuby" aj Nemci. Dejisko ME 2024 bude definitívne známe 27. septembra.

"Som v Turecku už dva roky. Mal som možnosť cestovať po mnohých kútoch tejto krajiny. Videl som rôzne mestá, štadióny aj výnimočné miesta. Môžem povedať, že každý štadión, ktorý som navštívil, je veľmi krásny. Je na nich neuveriteľná atmosféra a skvelí fanúšikovia," povedal 33-ročný hráč Fenerbahce Istanbul pre tamojšiu klubovú televíziu, citoval ho napríklad web fbtvizle.com.

Niekdajší hráč FC Liverpool či Zenitu Petrohrad priznal, že každý zápas v Turecku je nesmierny zážitok. "Každý sa teší, že môže hrať tieto zápasy. Som naozaj rád, že som mohol zažiť ich atmosféru. Bol by som veľmi rád, ak by sa ME 2024 uskutočnili v Turecku. Myslím si, že pre fanúšikov aj hráčov by to bola iná skúsenosť. K dispozícii sú veľkolepé štadióny plné zanietených priaznivcov. Každý futbalista by si rád zahral v takejto atmosfére. Podporujem Turecko a dúfam, že bude môcť privítať ME 2024," doplnil rodák z Handlovej.

]]>
Fri, 17 Aug 2018 11:30:00 2018-08-17 11:30:00 0
TIKET TÝŽDŇA: Futbalová bomba za 65-tisíc eur! https://sportky.zoznam.sk/c/183027/tiket-tyzdna-futbalova-bomba-za-65-tisic-eur
Ostatné
Luxusná letná dovolenka, k tomu parádny tátoš v garáži, či rekonštrukcia, alebo možno aj výstavba nového príbytku. To všetko sa dá kúpiť za 65-tisíc eur. A určite úvaha nad tým, do čoho zainvestovať, čaká aj na jedného z tipérov. Včera si totiž na svoje konto pripísal neskutočný úlovok. Vklad 15 eur totiž premenil na gigantickú výhru 65 750,55 €!
TIKET TÝŽDŇA: Futbalová bomba za 65-tisíc eur!
Fri, 17 Aug 2018 11:00:00Ostatné

Luxusná letná dovolenka, k tomu parádny tátoš v garáži, či rekonštrukcia, alebo možno aj výstavba nového príbytku. To všetko sa dá kúpiť za 65-tisíc eur. A určite úvaha nad tým, do čoho zainvestovať, čaká aj na jedného z tipérov. Včera si totiž na svoje konto pripísal neskutočný úlovok. Vklad 15 eur totiž premenil na gigantickú výhru 65 750,55 €!

Šťastlivec sa zameral čisto na futbal. Volil zápasy z rôznych krajín. Pozornosť pútajú aj dva súboje z druhej slovenskej futbalovej súťaže. Celkovo to ale neboli jednoduché tipy, veď trebárs Aston Villa rozhodla o svojom triumfe až v 3. minúte nadstaveného času. A vytrápil sa aj Metz, ktorý strelil rozhodujúci gól v 88. minúte.

Tipér si akiste pri sledovaní priebehu zápasov prežil svoje. Každopádne, odmena za pár pribudnutých vrások je poriadne sladká. K parádnemu úlovku mu patria slová uznania i gratulácie.
 

 

]]>
Fri, 17 Aug 2018 11:00:00 2018-08-17 11:00:00 0
Poriadna hanba slovanistických chuligánov: Vo Viedni vykradli benzínovú pumpu! https://sportky.zoznam.sk/c/183023/poriadna-hanba-slovanistickych-chuliganov-vo-viedni-vykradli-benzinovu-pumpu
Európska liga
VIEDEŇ - Zhruba 600 fanúšikov Slovana Bratislava nepustila rakúska polícia na štadión na odvetu 3. predkola Európskej ligy UEFA 2018/2019 proti Rapidu Viedeň. Početná skupina najskôr zastavila vlak metra v blízkosti stanice Schönbrunn, ďalšia časť fanúšikov spôsobila škodu ne benzínovom čerpadle.
Poriadna hanba slovanistických chuligánov: Vo Viedni vykradli benzínovú pumpu!
Fanúšikovia Slovana vo viedenskom Metre
Fri, 17 Aug 2018 10:30:00Európska liga

VIEDEŇ - Zhruba 600 fanúšikov Slovana Bratislava nepustila rakúska polícia na štadión na odvetu 3. predkola Európskej ligy UEFA 2018/2019 proti Rapidu Viedeň. Početná skupina najskôr zastavila vlak metra v blízkosti stanice Schönbrunn, ďalšia časť fanúšikov spôsobila škodu ne benzínovom čerpadle.

Podľa agentúry APA nepustila rakúska polícia časť fanúšikov už cez hranice. Desiatich poslala naspäť po tom, čo im v autách našla kovové tyče, boxery, pieskové rukavice, či obušky. Hovorca polície Patrick Maierhofer informoval aj o krádeži na benzínovom čerpadle na Linzer Strasse, kde mali fanúšikovia ukradnúť tovar a spôsobiť tak majiteľovi škodu za niekoľko stoviek eur. Polícia však neskôr páchateľov zadržala a identifikovala.


Výtržnosti sa udiali aj na iných miestach, poškodené boli tri súpravy metra a polícia použila aj slzný plyn. Podľa hovorcu museli dvoch policajtov ošetriť.

Šesťsto fanúšikov potom zastavilo metro pri stanici Schönbrunn. Polícia ich donútila vystúpiť a zároveň ich odmietla transportovať na štadión. "Táto správa sa dostala aj k nám, ale nemáme nič oficiálne. Požiadali sme rakúsku stranu o informácie, vyhodnotíme ich po tom, ako ich dostaneme," povedal pre TASR technicko-investičný riaditeľ a riaditeľ pre medzinárodné vzťahy Slovana Zdeno Roman. Polícia po incidente otočila fanúšikov späť do štvrti Oberlaa, kde mali záchytné parkovisko.

]]>
Fri, 17 Aug 2018 10:30:00 2018-08-17 10:30:00 0
VIDEO Pomstila Kužmovú, teraz môže aj Rybárikovú: Česká jednotka valcuje súperky https://sportky.zoznam.sk/c/183017/video-pomstila-kuzmovu-teraz-moze-aj-rybarikovu-ceska-jednotka-valcuje-superky
WTA
CINCINNATI - Osemfinále dvojhry znamenalo konečnú pre nasadenú trojku aj štvorku na tenisovom turnaji WTA Premier 5 na tvrdom povrchu v americkom Cincinnati. Trojka "pavúka" a šampiónka vlaňajšieho US Open Američanka Sloane Stephensová nestačila na pätnástku Belgičanku Elise Mertensovú a podľahla jej 6:7 (8), 2:6.
VIDEO Pomstila Kužmovú, teraz môže aj Rybárikovú: Česká jednotka valcuje súperky
Petra Kvitová
Fri, 17 Aug 2018 10:20:00WTA

CINCINNATI - Osemfinále dvojhry znamenalo konečnú pre nasadenú trojku aj štvorku na tenisovom turnaji WTA Premier 5 na tvrdom povrchu v americkom Cincinnati. Trojka "pavúka" a šampiónka vlaňajšieho US Open Američanka Sloane Stephensová nestačila na pätnástku Belgičanku Elise Mertensovú a podľahla jej 6:7 (8), 2:6.

Víťazka nedávneho Wimbedonu Nemka Angelique Kerberová nasadená ako štvrtá prehrala s Američankou Madison Keysovou (13.) 6:2, 6:7 (3), 4:6. V dvojhodinovom zápase Keysová nastrieľala 55 víťazných úderov a 9 es a predviedla obrat vo veľkom štýle proti súperke so vzájomnou bilanciou 1:7. Navyše prvýkrát Kerberovú zdolala na tvrdom povrchu. "Išlo o to, aby som nemyslela na minulosť a tých 6 či 7 prehier s ňou. Dokázala som to a o to sladšie chutí toto víťazstvo," uviedla Madison Keysová podľa webu Ženskej tenisovej asociácie (WTA).

Vo štvrtok sa rozlúčila aj turnajová šestka Francúzka Caroline Garcíová po prehre s Bieloruskou Arinou Sobolenkovou 4:6, 6:3, 5:7. Opäť zabrala Češka Petra Kvitová, ktorá ako nasadená osmička hladko zdolala premožiteľku Viktórie Kužmovej Francúzku Kristinu Mladenovicovú 6:4, 6:2.

Súhrn výsledkov štvrtkových stretnutí dvojhry na tenisovom turnaji WTA Premier 5 Western Southern & Open v americkom Cincinnati v Ohiu (dotácia 2 874 299 USD, tvrdý povrch vonku):

Dvojhra - 2. kolo
Simona Halepová (Rum.-1) - Ajla Tomljanovičová (Aus.) 4:6, 6:3, 6:3
Amanda Anisimovová (USA) - Petra Martičová (Chor.) 6:4, 6:3

3. kolo /osemfinále/:
Elise Mertensová (Belg.-15) - Sloane Stephensová (USA-3) 7:6 (8), 6:2
Madison Keysová (USA-13) - Angelique Kerberová (Nem.-4) 2:6, 7:6 (3), 6:4
Arina Sobolenková (Biel.) - Caroline Garciová (Fr.-6) 6:4, 3:6, 7:5
Petra Kvitová (ČR-8) - Kristina Mladenovicová (Fr.) 6:4, 6:2
Lesia Curenková (Ukr.) - Jekaterina Makarovová (Rus.) 7:6 (5), 6:2
Simona Halepová (Rum.-1) - Ashleigh Bartyová (Aus.-16) - nehrali pre dážď, presunuté na piatok
Elina Svitolinová (Ukr.-5) - Amanda Anisimovová (USA) - nehrali pre dážď, presunuté na piatok
Anett Kontaveitová (Est.) - Kiki Bertensová (Hol.) 3:6, 4:1 - prerušené pre dážď, dohrávka v piatok

]]>
Fri, 17 Aug 2018 10:20:00 2018-08-17 10:20:00 0
Španielska hráčska asociácia sa búri: Real a Barcelona majú hrať v Amerike! https://sportky.zoznam.sk/c/183021/spanielska-hracska-asociacia-sa-buri-real-a-barcelona-maju-hrat-v-amerike
Španielsko
MADRID - Premiérovo v histórii najvyššej španielskej futbalovej súťaže Primera División sa jej zápasy uskutočnia v zahraničí. Vedenie La Ligy uzavrelo 15-ročný kontrakt s newyorskou spoločnosťou Relevent. Ako referuje denník El País, v každej z nasledujúcich pätnástich sezón uvidia fanúšikovia v Severnej Amerike minimálne jeden zápas španielskej ligy, pravdepodobne aj s účasťou dvoch najväčších značiek Realu Madrid a FC Barcelona. Spolupráca má taktiež napomôcť propagácii futbalu v USA a Kanade, ktoré spoločne s Mexikom zorganizujú MS v roku 2026. La Liga si od toho sľubuje väčšie zisky z marketingových aktivít, budovanie ďalších mládežníckych akadémií či profesionálny rozvoj trénerov.
Španielska hráčska asociácia sa búri: Real a Barcelona majú hrať v Amerike!
Logo španielskej La Ligy
Fri, 17 Aug 2018 10:10:00Španielsko

MADRID - Premiérovo v histórii najvyššej španielskej futbalovej súťaže Primera División sa jej zápasy uskutočnia v zahraničí. Vedenie La Ligy uzavrelo 15-ročný kontrakt s newyorskou spoločnosťou Relevent. Ako referuje denník El País, v každej z nasledujúcich pätnástich sezón uvidia fanúšikovia v Severnej Amerike minimálne jeden zápas španielskej ligy, pravdepodobne aj s účasťou dvoch najväčších značiek Realu Madrid a FC Barcelona. Spolupráca má taktiež napomôcť propagácii futbalu v USA a Kanade, ktoré spoločne s Mexikom zorganizujú MS v roku 2026. La Liga si od toho sľubuje väčšie zisky z marketingových aktivít, budovanie ďalších mládežníckych akadémií či profesionálny rozvoj trénerov.

"Sme oddaní rastúcej vášni pre futbal po celom svete. Táto prelomová dohoda určite prinesie veľký impulz smerom k popularite tejto krásnej hry v USA a Kanade. Náš partner Relevent pravidelne napĺňa štadióny v celých Spojených štátoch počas Medzinárodného turnaja majstrov. Sme nadšení, že s ním môžeme spolupracovať na spoločnej misii rozvoja futbalu v Severnej Amerike," poznamenal podľa webu denníka AS prezident La Ligy Javier Tébas. Ako pripomenul portál sport.pl, túto kooperáciu ešte bude musieť schváliť aj Medzinárodná futbalová federácia (FIFA).

Nie všetci však zdieľajú nadšenie z tohto nápadu. Nepozdáva sa to najmä španielskej hráčskej asociácii. "Hráči tu nie sú na to, aby sme ich využili na biznis pre zisk tretích strán," cituje agentúra AP slová prezidenta asociácie Davida Aganza, niekdajšieho útočníka a víťaza Ligy majstrov 1999/2000 vo farbách Realu Madrid.

]]>
Fri, 17 Aug 2018 10:10:00 2018-08-17 10:10:00 0
Van Persie bol po odvete s Trenčínom poriadne sebakritický: Je to iba moja vina! https://sportky.zoznam.sk/c/183013/van-persie-bol-po-odvete-s-trencinom-poriadne-sebakriticky-je-to-iba-moja-vina
Európska liga
ROTTERDAM - Robin van Persie odohral vyše 70 minút v odvete 3. predkola futbalovej Európskej ligy proti AS Trenčín, ale neskóroval. Ani renomovaný útočník a momentálne aj kapitán Feyenoordu nezabránil rozlúčke svojho tímu s pohárovou Európou.
Van Persie bol po odvete s Trenčínom poriadne sebakritický: Je to iba moja vina!
Na snímke kapitán Robin Van Persie (Feyenoord)
Fri, 17 Aug 2018 09:45:00Európska liga

ROTTERDAM - Robin van Persie odohral vyše 70 minút v odvete 3. predkola futbalovej Európskej ligy proti AS Trenčín, ale neskóroval. Ani renomovaný útočník a momentálne aj kapitán Feyenoordu nezabránil rozlúčke svojho tímu s pohárovou Európou.

"Odohrali sme dobrý zápas, boli sme živí, utvárali sme si šance, ale nepremieňali sme ich. Nanešťastie, jeden gól nám vôbec nestačil," uviedol Robin van Persie pre holandské médiá.

Dvadsaťštyri streleckých pokusov, z toho 9 na bránku a dovedna 14 rohových kopov pretavili zverenca trénera Giovanniho van Bronckhorsta iba do jedného gólu, na ktorý Trenčania, navyše, maximálne rýchlo, našli odpoveď. V sumáre s výpraskom 0:4 v prvom zápase v Žiline holandský zástupca nemal nárok na postup do play-off. Strelec 50 reprezentačných gólov v 102 zápasoch za "oranjes" Van Persie bol po zápase kritický aj na seba: "Mal som štyri či päť šancí a také dve-tri som mal premeniť. Je to iba moja vina."

Van Persie bol v minulosti žiarivou hviezdou anglickej Premier League, v dresoch Arsenalu Londýn a Manchestru United nastrieľal dovedna viac ako 150 gólov. Teraz ako 35-ročný sa z pozície kapitána snaží ťahať dopredu futbal v rodnom Rotterdame. Dvojzápas s AS Trenčín aj na webe Algemeen Dagblad zhodnotil takto: "V prvom zápase bol lepší náš súper a v odvete zasa my. Rozdiel bol v počte gólov. Oni výborne využili svoje šance, my nie. Celkovo z toho vychádza, že nemôžeme odohrať dva zápasy na cudzom a domácom trávniku s takým rozdielnym výsledkom a výkonmi. Na zlepšenie potrebujeme nadviazať na domáci súboj. Na ňom môžeme stavať do budúcnosti a mať hlavy hore."

Proti Van Persiemu v tíme Trenčína nastúpil aj Angličan James Lawrence, pre ktorého je práve tento futbalista idolom z jeho mladosti. "Zahrať si proti svojmu idolu a prehodiť s ním po zápase pár slov, to je splnený sen asi pre každého futbalistu. Takí hráči si zaslúžia rešpekt na ihrisku aj mimo neho za to, čo dokázali počas celej kariéry," povedal 25-ročný obranca Lawrence aj pre RTVS.

Trenčania si zahrajú v play-off o účasť v skupinovej fáze EL proti cyperskému tímu AEK Larnaka, ktorý postúpil cez rakúsky Sturm Graz (2:0 vonku, 5:0 doma).

]]>
Fri, 17 Aug 2018 09:45:00 2018-08-17 09:45:00 1