Český športovec kritizuje postup lekára na olympiáde: Radil nám, ako oklamať testy na Covid

PRAHA - Plážový volejbalista Ondřej Perušič pre web Bez frází skritizoval lekárske zabezpečenie na olympijských hrách v Tokiu zo strany Českého olympijského...

Nekonečná cesta domov, z OH v Tokiu sa vrátili po viac ako 13 týždňoch: Niekedy som trpel

AVARUA - Niektorí olympionici z Cookových ostrovov sa až teraz dostali domov z hier v Tokiu, ktoré skončili 8. augusta. Na cestách boli viac ako trinásť...

Foto Britská dráhová cyklistka Elinor
Cyklistika
Budúca mamička prekvapila svet: Olympijskú medailu získala v požehnanom stave

LONDÝN - Britská dráhová cyklistka Elinor Barkerová získala na olympijských hrách v Tokiu striebornú medailu v stíhacích pretekoch družstiev za dvoch....

Bieloruska Kristina Cimanovská
Atletika
Bieloruskí funkcionári ju nútili k odletu z OH: Kontroverzný prípad Cimanovská prevzala IAAF

MONACO - Medzinárodná asociácia atletických federácií (IAAF) vyšetruje dvoch bieloruských funkcionárov, ktorí sa pokúsili prinútiť šprintérku Kristinu...

FotoVideo Na snímke slovenskí rýchlostní
Video Slováci na OH
VIDEO Slávnostná bodka za olympiádou: Siekel ocenil športovcov z Tokia

VEĽKÉ ÚĽANY - Slovenský olympijský a športový výbor ocenil medailistov aj ďalších účastníkov olympijských hier v Tokiu. Slávnostná bodka za podujatím,...

Foto Škandál z Tokia má
OH Tokio
Škandál z Tokia má vážnu dohru: Šokujúci trest, alžírsky športovec môže mať po kariére!

TOKIO - Alžírsky džudista Fathí Nurín (30), ktorý odstúpil z olympijských hier v Tokiu, aby sa nestretol s izraelským súperom, dostal od medzinárodnej...

Foto Preziednka SR Zuzana Čaputová
OH Tokio
Prezidentka prijala slovenských paralympionikov: Ste vzorom aj pre ostatných

BRATISLAVA - Prezidentka Slovenskej republiky Zuzana Čaputová v piatok prijala v prezidentskom paláci časť výpravy slovenských paralympionikov. Poďakovala...

FotoVideo Na snímke bronzový medailista
Video OH Tokio
VIDEO Slováci vybojovali v Tokiu jedenásť kovov, Riapoš bol s výkonmi spokojný

BRATISLAVA - Slovenskí paralympionici vybojovali na hrách v Tokiu jedenásť kovov. Dvadsaťsedem súťažiacich v ôsmich športoch získalo päť zlatých, dve strieborné...

Olympijské kruhy v Tokiu
OH Tokio
Škandál z Tokia má dohru: Český olympijský výbor podľa reprezentantov naozaj podvádzal!

PRAHA - Predseda Národnej športovej agentúry Filip Neusser tvrdí, že olympionici na dnešnom uzavretom rokovaní pred poslancami potvrdili, že Český olympijský...

Slovenská zdravotne postihnutá športová
Slováci na OH
Fantastická správa z Tokia: Nový paralympijský rekord a ďalšie zlato pre slovenskú výpravu!

TOKIO - Slovenská parastrelkyňa Veronika Vadovičová získala zlatú medailu v zmiešanej streľbe na 50 m v novom paralympijskom rekorde 248,9 bodov na PH...

Samuel Andrejčík
Slovenský hrdina to opäť dokázal: Napínavé finále sme vyhrali a oslavujeme zlato!

TOKIO - Slovenskí boccisti získali na PH 2020 v Tokiu zlaté medaily v súťaži párov. Samuel Andrejčík, Michaela Balcová a Martin Strehársky vyhrali v kategórii...

S. Andrejčík a Michaela
Máme istotu ďalšej medaily: Slovenskí boccisti zabojujú vo finále o zlato!

TOKIO - Slovenskí boccisti postúpili na PH 2020 v Tokiu do finále súťaže párov a zabojujú o zlato. Samuel Andrejčík, Michaela Balcová a Martin Strehársky...

Veronika Vadovičová
Olympijské hry
Vadovičová v ľubovoľnej malokalibrovke až šiesta: To sa vo finále nemôže stať

TOKIO - Slovenská parastrelkyňa Veronika Vadovičová skončila na PH 2020 v Tokiu v disciplíne ľubovoľná malokalibrovka 3×40 rán na šiestom mieste. Vo finále...

Jozef Metelka
OH Tokio
Slovákom to tentoraz nevyšlo: Kuril skončil po páde na siedmom mieste, Metelka preteky nedokončil

TOKIO - V záverečných pretekoch paracyklistov na PH 2020 v Tokiu sa slovenským reprezentantom nedarilo. Patrik Kuril v pretekoch s hromadným štartom na...

Muhammad Ziyad Zolkefli počas
OH Tokio
Škandál v Tokiu: Ukradnutá zlatá medaila a svetový rekord, hromží minister športu

TOKIO - Neskorý príchod pripravil malajzijského guliara Muhammada Ziyada Zolkefliho o druhú zlatú medailu z paralympijských hier. Obhajca víťazstva z Ria...

Belgický tenista na vozíku
OH Tokio
Hrôza na paralympiáde v Tokiu: Belgický tenista skolaboval a skončil v nemocnici

TOKIO - Belgického tenistu na vozíku Joachima Gérarda hospitalizovali v Tokiu po tom, ako skolaboval v paralympijskej dedine. Incident sa stal v stredu...

Marián Kuřeja
OH Tokio
Slovenská výprava s ďalšou medailou: Kuřeja obhájil v hode kuželkou bronz z Ria

TOKIO - Slovenský reprezentant v paraatletike Marián Kuřeja vybojoval v stredu bronz v hode kuželkou na hrách v Tokiu. V piatom pokuse dosiahol výkon 30,66...

Muhammad Ziyad Zolkefli
OH Tokio
Kuriózna situácia v Tokiu! Paraatlét nerozumel hláseniam: O zlato prišiel, lebo meškal

TOKIO - Paraatlét z Malajzie Muhammad Ziyad Zolkefli prišiel o zlatú medailu z paralympijských hier v Tokiu z vrhu guľou, pretože prišiel neskoro do zvolávateľne....

Peter Mihálik a Andrej
Semifinále nevyšlo podľa predstáv: Trávniček s Mihálikom a Ludrovský s Riapošom oslavujú bronz

TOKIO - Slovenská výprava na PH 2020 v Tokiu získala v stredu dvakrát bronz v súťaži družstiev v stolnom tenise. Duo Boris Trávníček a Peter Mihálik prehralo...

Samuel Andrejčík a tréner
Slová trénera po Andrejčíkovom triumfe: Úžasný a koncentrovaný výkon!

TOKIO - Slovenský reprezentant v boccii Samuel Andrejčík získal na paralympijských hrách v Tokiu zlatú medailu v kategórii BC4. Vo finále zdolal Pornchoka...