Kližan sa rozlúčil s Aucklandom v 1. kole, nestačil na Malisseho

Martin KližanMartin Kližan Zdroj: SITA

AUCKLAND - Slovenský tenista Martin Kližan prehral v 1. kole hlavnej na turnaji v novozélandskom Aucklande so skúseným Belgičanom Xavierom Malisse za 121 minút 6:7 (4), 6:3 a 3:6. Bratislavčan bol nasadenou sedmičkou tohto podujatia, na ktorom v roku 2004 získal titul Dominik Hrbatý.

Vo vyrovnanom zápase rozhodovali maličkosti. Prvý set získal Belgičan až v tajbrejku. V druhom odskočil Kližan už na 5:0 a vedenie si napriek zaváhaniu pri vlastnom podaní v siedmej hre už udržal až do konca. V treťom dejstve bol rozhodujúci štvrtý gem, v ktorom Malisse viedol pri Kližanovom servise už 40:0 a druhý brejkbal premenil. Následne sa to mohlo podariť aj Slovákovi, ale šancu nevyužil. Malisse si už vedenie udržal do konca.

Xavier Malisse (Belg.) - Martin Kližan (SR-7) 7:6 (4), 3:6, 6:3

Thomaz Bellucci (Braz.-8) - David Goffin (Belg.) 7:6 (5), 6:2
Olivier Rochus (Belg.) - Albert Ramos-Viňolas (Šp.) 6:2, 5:7, 6:2