Higuaín je pripravený nahradiť Ronalda: Cítim sa dobre

Gonzalo HiguaínGonzalo Higuaín Zdroj: SITA

MADRID - Argentínsky futbalový útočník Gonzalo Higuaín sa vrátil do zostavy Realu Madrid a verí, že v zápase s Osasunou strelecky nahradí svojho vykartovaného spoluhráča Cristiana Ronalda.

Higuain sa vrátil do zostavy po vyše dvojmesačnej pauze zavinenej zranením podkolennej šľachy, ktorú utrpel v zápase Ligy majstrov s Borussiou Dortmund. Zatiaľ odohral iba niekoľko minút v zápase Kráľovského pohára proti Celte Vigo (4:0).

"Cítim sa dobre. Boli to dva ťažké mesiace. No už som v poriadku a pripravený odohrať 90 minút," cituje kanoniera agentúra Reuters.

Higuaín je napriek pauze stále druhým najlepším strelcom Realu, keď v prebiehajúcej sezóne nastrieľal v lige sedem gólov. Prvý je práve absentujúci Ronaldo, ktorý strelil už šestnásť ligových gólov.

Hviezdny krídelník však nezasiahne do súboja s Osasunou. Trénerovi Josému Mourinhovi budú chýbať aj obrancovia Pepe a Sergio Ramos. Naopak, do tímu sa vrátili krajní obrancovia Fabio Coentrao a Marcelo.