Zlyhanie Realu v Osasune: Bez gólu a Kaká s červenou kartou

Jose Callejon a Andres FernandezJose Callejon a Andres Fernandez Zdroj: SITA

MADRID - V zápase 19. kola najvyššej španielskej futbalovej ligy zvíťazil Real Valladolid nad RCD Mallorca 3:1.

Z víťazstva sa tešili aj hráči Espanyolu Barcelona, ktorí zdolali Celtu de Vigo tesne 1:0. O jediný presný zásah sa v 23. minúte postaral španielsky útočník Sergio Garcia.

Real Madrid bez suspendovaného Cristiana Ronalda iba remizoval na pôde Osasuny Pamplona 0:0. "Biely balet" bol v ofenzíve bez svojej najjagavejšej hviezdy s uzdraveným Gonzalom Higuaínom úplne neškodný, do priestoru brány vyslal len dve strely a od 76. minúty hral bez vylúčeného Brazílčana Kaká, ktorý nastúpil iba v priebehu druhého dejstva.

V sobotňajšom zápase 19. kola zvíťazila Valencia nad FC Sevilla 2:0. Oba góly domácich strelil pred 36.000 divákmi Roberto Soldado.

Real Valladolid - RCD Mallorca 3:1 (1:1)
Góly: 21. a 90.+2 Ebert, 88. Oscar - 38. Casadesus

Espanyol Barcelona - Celta de Vigo 1:0 (1:0)
Góly: 23. Garcia

Osasuna Pamplona - Real Madrid 0:0
ČK: 76. Kaká (Real)

Valencia - FC Sevilla 2:0 (0:0)
Góly: 50., 88. Soldado, 36.000 divákov