United vyhrali derby s Liverpoolom, Citizens v šlágri zdolali Arsenal

Robin Van Persie so spoluhráčmi oslavuje svoj gólRobin Van Persie so spoluhráčmi oslavuje svoj gól Zdroj: SITA

MANCHESTER - Futbalisti Manchestru United zdolali v najväčšom derby 22. kola anglickej Premier League odvekého rivala Liverpool 2:1. Domáci sa ujali vedenia po 19. minútach, keď sa presadil holandský kanonier Robin van Persie. Krátko po prestávke zvýšil na 2:0 Nemanja Vidič, no vzápätí strelil kontaktný gól Sturridge. Skóre sa však už do konca zápasu nezmenilo a tak zostali tri body na Old Trafforde.

Manchester United si vďaka triumfu upevnil pozíciu na čele tabuľky a pred druhým mestským rivalom City má náskok už desať bodov. "Citizens" však mali k dobru duel na štadióne Arsenalu Londýn s výkopom o 17.00 h.

V základnej zostave hostí nastúpil slovenský stopér Martin Škrtel, pre ktorého to bol jubilejný 200. zápas v drese "The Reds". Zadák prišiel na Anfield Road v roku 2008 z ruského Zenitu Petrohrad za 6,5 milióna libier a zakrátko sa stal pevnou súčasťou základnej zostavy. V uplynulej sezóne ho vyhlásili za najlepšieho hráča klubu.

V druhom zápase zvíťazili hráči Manchestru City na štadióne Arsenalu Londýn 2:0. Domáci hrali už od desiatej minúty bez vylúčeného stopéra Koscielneho, čo hostia využili a po góloch Milnera a Džeka viedli už do polčasu 2:0. V 75. minúte sa síce sily na ihrisku vyrovnali, keď videl červenú aj Kompany, no Arsenal už s výsledkom nič nespravil.

Manchester United - Liverpool 2:1 (1:0)
Góly: 19. van Persie, 54. Vidič - 57. Sturridge