Rybáriková neuspela v 1. kole štvorhry, vypadla aj Husárová

Magdaléna RybárikováMagdaléna Rybáriková Zdroj: SITA

MELBOURNE - Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková a Belgičanka Kirsten Flipkensová prehrali vo štvrtkovom stretnutí 1. kola štvorhry žien na úvodnom grandslamovom turnaji sezóny Australian Open v Melbourne (14. - 27. januára, celková dotácia 30 miliónov AUD, tvrdý povrch Plexicushion vonku) s Američankami Raquel Kopsovou-Jonesovou a Abigail Spearsovou, osmičkami žrebu, za 67 minút hladko 1:6, 2:6.

Dvadsaťštyriročná piešťanská rodáčka Rybáriková, 155. v deblovom renkingu, vo dvojhre na medzinárodných otvorených majstrovstvách Austrálie 2013 v utorok v 1. kole prehrala so Španielkou Garbine Muguruzovou-Blancovou z troch vlastných mečbalov. Vo štvorhre je jej maximom na úrovni veľkej štvorky osemfinále z US Open 2010, AO 2011 a Roland Garros 2011.

Janette Husárová a Ruska Nina Bratčikovová prehrali s takisto nenasadeným rusko-bieloruským párom Vera Duševinová, Oľga Govorcovová za 99 minút 6:0, 4:6, 2:6. V druhom sete pritom viedli 3:2 s brejkom a za stavu 3:3 nevyužili štyri možnosti preraziť podanie súperiek.

Raquel Kopsová-Jonesová, Abigail Spearsová (USA-8) - Kirsten Flipkensová, Magdaléna Rybáriková (Belg./SR) 6:1, 6:2 za 67 minút

Vera Duševinová, Oľga Govorcovová (Rus./Biel.) - Janette Husárová, Nina Bratčikovová (SR/Rus.) 0:6, 6:4, 6:2 za 99 minút (23, 48, 28)