Mandžukič zariadil výhru Bayernu, Guédé pomohol k remíze v Mainzi

Daniel Van Buyten a Mario ManďžukičDaniel Van Buyten a Mario Manďžukič Zdroj: SITA

BERLÍN - Chorvátsky útočník Mario Mandžukič sa dvoma presnými zásahmi do siete Greutheru Fürth postaral o víťazstvo lídra nemeckej futbalovej tabuľky Bayernu Mníchov v sobotňajšom zápase 18. ligového kola.

"Som spokojný s víťazstvom a s faktom, že sme neinkasovali. Moji zverenci však vedia, že dnes nepredviedli optimálny výkon. Hostia hrali veľmi dobre a my sme sa presvedčili, že bundesliga rozhodne nie je prechádzkou ružovou záhradou," povedal po dueli kormidelník Mníchovčanov Jupp Heynckes.

Po mesačnej prestávke sa do bundesligového kolotoča víťazne vrátili aj hráči Bayeru Leverkusen, ktorým patrí v tabuľkovom poradí druhá pozícia so ziskom 36 bodov. "Farmaceuti" doma nezaváhali proti štvrtému celku ligového pelotónu - futbalistom Eintrachtu Frankfurt - a na domácej pôde zvíťazili 3:1.

V zostávajúcich sobotňajších dueloch sa zrodilo víťazstvo Wolfsburgu nad Stuttgartom 2:0 pri premiére trénera "vlkov" Dietera Heckinga a dve bezgólové remízy - v jednom prípade si body podelili hráči Mainzu a Freiburgu a presného zásahu sa diváci nedočkali počas zápas Hoffenheimu proti Borussii Mönchengladbach.

Mainz na domácom trávniku remizoval s Freiburgom 0:0. V drese hostí odohral v útoku 79 minút slovenský reprezentant Karim Guédé, v 16. minúte dostal žltú kartu. Jeho krajan a spoluhráč Erik Jendrišek presedel celý zápas na lavičke náhradníkov.

Bayern Mníchov - SpVgg Greuter Fürth 2:0 (1:0)
Góly: 26. a 61. Mandžukič

Hoffenheim - Borussia Mönchengladbach 0:0

Bayer Leverkusen - Eintracht Frankfurt 3:1 (2:0)
Góly: 31. Boenisch, 33. Kiessling, 58. Schürrle - 78. A. Meier

1. FSV Mainz - SC Freiburg 0:0
ČK: 89. Shawn Parker (Mainz)
Radoslav Zabavník (Mainz) nefiguroval v zápise o stretnutí. Erik Jendrišek nehral, Karim Guédé (obaja Freiburg) bol na ihrisku do 79. min a v 16. min dostal žltú kartu.

VfL Wolfsburg - VfB Stuttgart 2:0 (0:0)
Góly: 51. Diego, 67. Madlung

Werder Brémy - Borussia Dortmund 0:5 (0:2)
Góly: 9. Reus, 19. Götze, 48. Santana, 81. Lewandowski, 85. Blaszczykowski, 42.100 divákov.

• Zdroj: TASR, SITA, dailymotion