Švédi vo finále turnaja v Thajsku rozdielom triedy zdolali Fínsko

Anders Svensson s trofejou pre víťazaAnders Svensson s trofejou pre víťaza Zdroj: SITA

CHIANG MAI - Futbalisti Švédska zvíťazili v sobotňajšom finálovom stretnutí na turnaji v Thajsku nad hráčmi Fínska hladko 3:0. Reprezentanti "troch koruniek" odcestovali na turnaj do thajského Chiang Mai bez viacerých opôr vrátane Zlatana Ibrahimoviča, napriek tomu v konkurencii Fínska, Thajska a KĽDR obsadili 1. miesto.

Zverenci Erika Hamréna sa v sobotňajšom rozhodujúcom súboji dvoch škandinávskych tímov dostali do vedenia vďaka presnému zásahu krídelníka Tobiasa Hyséna v 23. min, ktorý využil prihrávku obrancu Erdina Demira. Slovenský rodák v bránke fínskej reprezentácie Lukáš Hradecký v druhom polčase inkasoval ďalšie dva góly. V 73. min sa totiž individuálne presadil 19-ročný stredopoliar AIK Štokholm Robin Quaison, ktorý bol v tej chvíli na ihrisku len štyri minúty. V závere zápasu "upravil" skóre na 3:0 kapitán Švédska Anders Svensson.

O 3. miesto sa na "turnaji kráľov" po remíze 2:2 športovo podelili KĽDR a domáce Thajsko. Turnaj bol aj oslavou 700. výročia založenia športového komplexu v thajskom meste Chiang Mai.

Švédi nastúpia v medzištátnom prípravnom stretnutí proti Slovákom 26. marca 2013 v Žiline.

Švédsko - Fínsko 3:0 (1:0)
Góly: 23. Hysén, 73. Quaison, 90. A. Svensson

Zostava Švédska: Hansson - Lorentzon (56. A. Johansson), Backman (79. A. Miloševič), Majstorovič (46. P. Jansson), Demir - Hamad (69. Prodell), Pekalski (69. Quaison), A. Svensson, Hysén (79. Nyman) - Fejzullahu, Claesson

• Zdroj: SITA, footyroom