Návrat ako hrom: Čierny po dvoch rokoch v extralige a hneď dal dva góly!

Ladislav Čierny zo ZvolenaLadislav Čierny zo Zvolena Zdroj: SITA

ZVOLEN - V domácom mužstve sa po prvýkrát v tejto sezóne objavil na ľade bývalý kapitán Zvolena Ladislav Čierny. Stretnutie malo živý priebeh, útoky sa pravidelne striedali na oboch stranách. V 10. minúte strelu Kováčika zblízka domáci brankár zachytil.

V 12. minúte sa zranil König, ktorého odviezli do nemocnice s podozrením na otras mozgu. V 17. minúte urobil brankár Šimko chybu, keď prihral pred bránku Mašlonkovi a ten pohotovo poslal puk za jeho chrbát. Vzápätí mal gól na hokejke Brabenec, ale brankár Laco chytal spoľahlivo.

V úvode druhej tretiny si domáci vytvorili veľký tlak na nitriansku bránku. V 27. minúte brankár Šimko zlikvidoval tvrdú strelu Tománka. V 30. minúte nastal v hľadisku výbuch radosti, keď Čierny svojou typickou tvrdou strelou švihol z kruhov a vyrovnal. V 38. minúte nepremenil samostatný nájazd na súperovu bránku Ľubor Zuzin.

V šestnástej sekunde poslednej tretiny sa opäť strelecky presadil Čierny, keď jeho puk preplachtil do súperovej bránky. V 45. minúte prudkú strelu Raisa Šimko zlikvidoval. V 50. minúte si musel tréner Mikula zobrať oddychový čas, lebo Nitra získavala prevahu na ľade. So strelou Ľubora Zuzina si brankár Laco poradil. V 56. minúte prišiel moment prekvapenia, keď Výborný poslal puk ponad rameno brankára Laca do bránky. Hostia hrali v závere zápasu power-play, ale Puliš netrafil prázdnu bránku a tak sa už skóre nezmenilo. Hrdinom zápasu sa stal Ladislav Čierny, ktorý sa po dvoch rokoch objavil na ľade v dobrej forme.

HKm Zvolen - HK Nitra 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)
Góly: 30. L. Čierny (Brabenec, Puliš), 41. L. Čierny (Brabenec, L. Jurík), 56. M. Výborný (Puliš) - 17. Mašlonka (Pupák)
Vylúčení: 2:3 na 2 min, navyše Podkonický (Zvolen) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Kubuš - Návratek, Výleta, 2426 divákov

Zvolen: M. Šimko - L. Čierny, Hraško, Hertl, J. Mucha, M. Šiška, M. Výborný, Pichnarčík - P. Zuzin, Brabenec, Podkonický - Škvaridlo, L. Jurík, Ľ. Zuzin - Puliš, M. Jurík, Martin Ďaloga - Méry, P. Fekiač, Čanky

Nitra: M. Laco - König, Nádašdi, Rais, Ordzovenský, Vosátko, Vantroba, M. Bača - Mašlonka, E. Piatak, Pupák - R. Tománek, Stümpel, M. Kováčik - Hrnka, Podstavek, Jokila - Hamrák, Bene

Peter Mikula, tréner Zvolena: "Víťazstvo sa rodilo ťažko. Súper bol veľmi kvalitný. Bolo to vydreté víťazstvo. Úvod sme mali zlý, potom sme sa začali vracať do zápasu. Bol to kvalitný extraligový súboj, svedčí o tom i postavenie v tabuľke."

Antonín Stavjaňa, tréner Nitry: "Myslím si, že to bolo nadpriemerné stretnutie, malo vysoké tempo. Chceli sme dať dôraz na defenzívu, viedli sme 1:0 a nejaké šance ešte boli, nepodarilo sa to. Súper bol v závere lepší."

• Zdroj: SITA, TASR, huste.tv