V AHL to vrie: Pred očami Pánika sa surovo pobili brankári

Dustin Tokarski vs Eddie PasqualeDustin Tokarski vs Eddie Pasquale

NEW YORK - Pozornosť hokejových fanúšikov sa po ukončení výluky sústredí predovšetkým na NHL, no i v nižšej American Hockey League sa majú diváci, na čo pozerať.

V súboji tímov z východnej konferencie dokázali hráči St. John's IceCaps za úvodných päť minút druhej tretiny otočiť skóre proti Syracuse Crunch z 0:2 na 3:2. Tri rýchle góly a stratu vedenia celkom neuniesol bieloruský obranca Dmitry Korobov, ktorý tvrdou hrou do tela vyprovokoval rozsiahlu šarvátku  zavŕšenú pästiarskym súbojom gólmanov.

Domácich v ostrej výmene reprezentoval Dustin Tokarski, za hostí sa do bitky vrhol Eddie Pasquale. Obaja brankári dostali za šarvátku tresty do konca hry a medzi žrďami ich v ďalšom priebehu zápasu zastúpili ich dvojky.

Ešte v druhej tretine Syracuse vyrovnali na 3:3, keď na gól Wilsona prihrával slovenský útočník Richard Pánik. V záverečnej časti si Pánik pripísal aj gól, keď presným zásahom počas hry IceCaps bez brankára uzavrel skóre stretnutia na 6:3 pre Syracuse.

Pánik sa za gól a dve asistencie stal druhou hviezdou zápasu, v tabuľke strelcov mu patrí šieste miesto.

• Zdroj: športky, nb, youtube