Handzuš premenil rozhodujúci nájazd, Sekerov premiérový gól

Andrej Sekera a Jay McClementAndrej Sekera a Jay McClement Zdroj: SITA

BUFFALO - Obranca Andrej Sekera z Buffala strelil prvý gól v skrátenej sezóne, jeho Sabres prehrali na vlastnom ľade s Torontom 3:4 po predĺžení. Buffalo bolo strelecky aktívnejšie, Sekera v zápase vyslal na bránku súpera počas vyše 24 minút pobytu na ľade tri strely. Sabres aktivita dva body nepriniesla a prehrali štvrtý duel v rade.

O výhre Toronta rozhodol Matt Frattin, ktorý sa presadil dvakrát. Druhý presný zásah pridal 1,5 sekundy pred koncom predĺženia strelou ponad rameno Ryana Millera.

"Mal som ešte trocha času, skúsil som strelu. Keď máte šancu vypáliť, treba to skúsiť, aj keď do konca zápasu neostáva veľa času," povedal Frattin.

Buffalo - Toronto 3:4 po predĺžení (1:1, 1:2, 1:0 - 0:1)
Góly: 15. Pominville (Foligno, Vanek), 23. SEKERA (Stafford, Ehrhoff), 48. Grigorenko (M. Weber, Foligno) - 10. McClement (Kadri, Kuľomin), 24. Frattin (Franson, Komarov), 27. Franson (P. Kessel, Bozak), 65. Frattin (Liles)

Najlepším tímom Východnej konferencie je Boston, Bruins bodovali aj v šiestom zápase ročníka, New Jersey zdolali 2:1 po samostatných nájazdoch a momentálne má mužstvo okolo kapitána Zdena Cháru na svojom konte 11 bodov. Bruins naposledy bodovali v úvodných šiestich stretnutiach sezóny v roku 1970. Zdeno Chára strávil na ľade vyše 28 minút, počas ktorých raz ohrozil bránku súpera.

"Hrali sme skutočne dobre. V niektorých predchádzajúcich súbojoch nám to nešlo, ale napriek tomu sme našli cestu k víťazstvu," povedal tréner Bruins Claude Julien.

Boston - New Jersey 2:1 po sam. nájazdoch (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0, 1:0)
Góly: 56. Horton (Krejčí, Lucic), rozhodujúci sam. nájazd Marchand - 29. Clarkson (Židlický, Eliáš)

Štvrtý súboj v rade vyhral Montreal, ktorý zdolal Winnipeg 4:3. V jeho bránke znova nedostal šancu Slovák Peter Budaj.

Montreal - Winnipeg 4:3 (2:1, 1:2, 1:0)
Góly: 9. Rene Bourque (A. Markov, Diaz), 15. Gallagher (Galchenyuk, Bouillon), 36. E. Cole (Galchenyuk, Gallagher), 46. Plekanec (Diaz, A. Markov) - 17. Wheeler (O. Jokinen, Enström), 24. Antropov (B. Little, Hainsey), 32. O. Jokinen (E. Kane, Byfuglien)

Pittsburgh - New York Islanders 1:4 (0:1, 0:3, 1:0)
Góly: 59. Dupuis (Kunitz, Crosby) - 17. Cizikas, 27. Grabner (Streit, Reasoner), 36. Tavares (Moulson, F. Nielsen), 38. Moulson (Boyes, F. Nielsen)

Ottawa - Washington 3:2 (0:2, 1:0, 2:0)
Góly: 39. J. O´Brien (Condra, Zibanejad), 43. M. Michálek (Turris), 58. Gončar (E. Karlsson, Alfredsson) - 14. Brouwer (Wolski, Nicklas Bäckström), 18. Hendricks (Erskine, Beagle)

Floridské derby sa skončilo úspechom Tampy Bay 5:2. Florida Panthers nevyhrala už päť zápasov v rade, v jej drese odohral Tomáš Kopecký vyše 17 minút. Záver súboja sledoval už len z trestnej lavice, kde si odpykával dvojminútový a následne desaťminútový osobný trest za nešportové správanie.

Tampa Bay - Florida 5:2 (2:1, 2:0, 1:1)
Góly: 12. Stamkos (St. Louis, Lecavalier), 13. Conacher (Hedman), 24. Pyatt (D. Tyrell), 36. D. Tyrell (Pyatt, Pouliot), 55. Lecavalier (Pouliot, Conacher) - 12. Mueller, 55. Fleischmann

Radosť z víťazstva mal Marián Gáborík z New York Rangers, ktorý so spoluhráčmi zdolal Philadelphiu tesne 2:1. Víťazný gól si pripísal Ryan Callahan v druhej tretine. Kapitán Rangers však duel pre zranenie ľavej ruky nedohral.

New York Rangers - Philadelphia 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
Góly: 2. Del Zotto (Ferriero), 32. Callahan (Del Zotto, Nash) - 48. K. Timonen (Simmonds, Voráček)

Opäť sa nedarilo Dallasu s Jaromírom Jágrom, prehra 1:4 s Detroitom bola pre Stars už štvrtou za sebou.

Detroit - Dallas 4:1 (0:0, 2:1, 2:0)
Góly: 34. Filppula (Daciuk), 40. Zetterberg (Eaves, N. Kronwall), 47. Brunner (Franzén, Zetterberg), 47. Filppula (Daciuk, Bertuzzi) - 31. L. Eriksson (Eakin, Jágr)

V dueli dvoch tímov, ktoré pred 13 rokmi naraz vstúpili na profiligovú scénu, vydrela Minnesota víťazstvo nad Columbusom. Triumf 3:2 jej vystrelil necelých šesť minút pred koncom svojím jubilejným 100. gólom v zámorskej súťaži Pierre-Marc Bouchard.

Minnesota - Columbus 3:2 (2:0, 0:1, 1:1)
Góly: 10. M. Koivu (Brodin, Suter), 19. T. Gilbert (M. Koivu, Stoner), 55. Bouchard (T. Mitchell, Falk) - 35. Letestu (Boll, Wisniewski), 48. J. Johnson (Dubinsky)

V lotérii samostatných nájazdov zabezpečil Michal Handzuš víťazstvo San Jose 3:2 nad Anaheimom. Sharks v tejto sezóne ešte neprehrali a majú na čele Západnej konferencie po šiestich zápasoch 12 bodov rovnako ako Chicago. Handzuš sa v rozstrele presadil ako jediný zo šiestich exekútorov. Banskobystrický rodák potvrdil, že v nájazdoch je kľúčovým mužom Sharks. V kariére absolvoval už 33 pokusov, úspešný bol 17-krát. Zápas vďaka úspešnému pokusu týmto spôsobom rozhodol ôsmykrát.

"Je to aj zábava. Mám rád nájazdy, chcem ich skúšať a, samozrejme, pomôcť tímu. Mám nacvičených niekoľko alternatív. Vždy sa pozriem na brankára a jednu si podľa jeho pohybu vyberiem," povedal pre nhl.com Handzuš a pokračoval: "Brankár Jonas Hiller je veľmi dobrý, príliš nevykorčuľoval dopredu a vedel som, že musím vystreliť a nájsť kúsok voľného miesta."

San Jose - Anaheim 3:2 po sam. nájazdoch (1:0, 0:2, 1:0 - 0:0, 1:0)
Góly: 10. Pavelski (J. Thornton, Marleau), 58. Couture (Gomez, Clowe), rozhodujúci sam. nájazd Handzuš - 29. Beauchemin (S. Koivu, B. Ryan), 30. Beleskey (Getzlaf, Winnik)

• Zdroj: SITA, TASR, nhl.com